Hlavní menu
  Novinky
08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Hvězdicový výstup na Čeřínek
V sobotu 21. června 2014 začali po deváté hodině přicházet na prostranství před turistickou chatou na Čeřínku turisté ze všech možných směrů. Důvod k tomu měli úplně jednoduchý. Zúčastnili se 6. Hvězdicového výstupu na Čeřínek, který je součástí turistických pochodů zařazených do IVV, Dvoustovka a Vystup na svůj vrchol.

Turisté přicházeli jednotlivě i po skupinách z různých stran. Někteří přišli z Kostelce, jiní z Dušejova, z Nového Hubenova, z Nového Rychnova, byli i tací, kteří dorazili po třiceti kilometrech z Horní Cerekve přes Křemešník. Většina se vracela na vlak do Kostelce, a někteří si ještě vyšlápli pěšky do Jihlavy. Přijelo i pár cyklistů. Nechyběl ani cykloturista a stálý návštěvník Hvězdicového výstupu Jirka Taras. Ze vzdálenějších míst k nám přijeli turisté z Adamova, Brna, Třebíče, Trnavy, Havlíčkova Brodu, Jindřichova Hradce, Telče a dalších měst a obcí.
Účastnilo se i několik neturistů. Dva byli z Prahy a do cíle dorazili „z vesela a stále s radostí“, jak nám napsali do přihlašovací kartičky.
V cíli pochodu u turistické chaty dostali všichni účastníci Pamětní list, drobné upomínkové předměty, klobásku k opečení a nějakou tu sladkou odměnu, kterou připravily ženy z pořádajícího KČT Čeřínek Jihlava. K opékání klobásek hrála dvojice amatérských muzikantů Michaela a Jindra.
Navzdory tomu, že byl právě první letní den, bylo docela chladno ve stánku pořadatelům i hrajícím muzikantům. Ruce zábly na klávesách i na strunách kytary. Dobře bylo ale pochodníkům. Netrápilo je velké teplo ani nepříjemný déšť.

přípravy stánků

příprava ohniště

stačí si vybrat

než příjdou první účastníci

na úspěch akce a taky na zahřátí

první účastníci byli z Havl. Brodu

první vlaštovky z Třebíče

zápis v cíli

tradiční účastník J.Taras z Telče

občerstvení pro turisty

muzikanti Míša a Jindra

kamarádi z Trnavy

turisté KČT Čeřínekklobásky chutnají

rodinná turistika


někteří turisté z Třebíče to vzali přes Křemešník

zastávka na vrcholu Čeřínku

po 30ti km v cíli


v restauraci

konec pochodu

oheň už dohořívá

pod ČeřínkemPodle ohlasu příchozích se hvězdicová sobota vydařila. Do 15. hodiny přišlo a přijelo 110 účastníků a pěšky ušli od 10 do 35 km. O zdar celého pochodu se staralo 8 členů KČT Čeřínek Jihlava. I při tomto pochodu probíhala akce Vystup na svůj vrchol. Za otištění razítka do záznamníku přispívali turisté desetikorunou na obnovu Bezručovy turistické chaty na Lysé hoře v Beskydech. Po skončení pochodu jsme pokladničku, která je na naší turistické chatě trvale umístěna, otevřeli a přepočítali její obsah. Do pokladničky se nasbíralo 1750,- Kč.Tato částka bude odeslána na konto výstavby Bezručovy chaty. Pokladničku jsme znovu umístili na turistickou chatu na Čeřínku, kde bude akce Vystup na svůj vrchol pokračovat.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 23. 06. 2014 | 1740 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá, J. Veselý, L. Tomáš |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server