08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Hvězdicový výstup na Čeřínek
V sobotu 21. června 2014 začali po deváté hodině přicházet na prostranství před turistickou chatou na Čeřínku turisté ze všech možných směrů. Důvod k tomu měli úplně jednoduchý. Zúčastnili se 6. Hvězdicového výstupu na Čeřínek, který je součástí turistických pochodů zařazených do IVV, Dvoustovka a Vystup na svůj vrchol.

Turisté přicházeli jednotlivě i po skupinách z různých stran. Někteří přišli z Kostelce, jiní z Dušejova, z Nového Hubenova, z Nového Rychnova, byli i tací, kteří dorazili po třiceti kilometrech z Horní Cerekve přes Křemešník. Většina se vracela na vlak do Kostelce, a někteří si ještě vyšlápli pěšky do Jihlavy. Přijelo i pár cyklistů. Nechyběl ani cykloturista a stálý návštěvník Hvězdicového výstupu Jirka Taras. Ze vzdálenějších míst k nám přijeli turisté z Adamova, Brna, Třebíče, Trnavy, Havlíčkova Brodu, Jindřichova Hradce, Telče a dalších měst a obcí.
Účastnilo se i několik neturistů. Dva byli z Prahy a do cíle dorazili „z vesela a stále s radostí“, jak nám napsali do přihlašovací kartičky.
V cíli pochodu u turistické chaty dostali všichni účastníci Pamětní list, drobné upomínkové předměty, klobásku k opečení a nějakou tu sladkou odměnu, kterou připravily ženy z pořádajícího KČT Čeřínek Jihlava. K opékání klobásek hrála dvojice amatérských muzikantů Michaela a Jindra.
Navzdory tomu, že byl právě první letní den, bylo docela chladno ve stánku pořadatelům i hrajícím muzikantům. Ruce zábly na klávesách i na strunách kytary. Dobře bylo ale pochodníkům. Netrápilo je velké teplo ani nepříjemný déšť.

přípravy stánků

příprava ohniště

stačí si vybrat

než příjdou první účastníci

na úspěch akce a taky na zahřátí

první účastníci byli z Havl. Brodu

první vlaštovky z Třebíče

zápis v cíli

tradiční účastník J.Taras z Telče

občerstvení pro turisty

muzikanti Míša a Jindra

kamarádi z Trnavy

turisté KČT Čeřínek

klobásky chutnají

rodinná turistika

někteří turisté z Třebíče to vzali přes Křemešník

zastávka na vrcholu Čeřínku

po 30ti km v cíli

v restauraci

konec pochodu

oheň už dohořívá

pod Čeřínkem

Podle ohlasu příchozích se hvězdicová sobota vydařila. Do 15. hodiny přišlo a přijelo 110 účastníků a pěšky ušli od 10 do 35 km. O zdar celého pochodu se staralo 8 členů KČT Čeřínek Jihlava. I při tomto pochodu probíhala akce Vystup na svůj vrchol. Za otištění razítka do záznamníku přispívali turisté desetikorunou na obnovu Bezručovy turistické chaty na Lysé hoře v Beskydech. Po skončení pochodu jsme pokladničku, která je na naší turistické chatě trvale umístěna, otevřeli a přepočítali její obsah. Do pokladničky se nasbíralo 1750,- Kč.Tato částka bude odeslána na konto výstavby Bezručovy chaty. Pokladničku jsme znovu umístili na turistickou chatu na Čeřínku, kde bude akce Vystup na svůj vrchol pokračovat.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 23. 06. 2014 | 1740 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá, J. Veselý, L. Tomáš |