08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Ždírecký okruh VII.
Město Ždírec nad Doubravou se nachází v Chráněné krajinné oblasti. Z jedné strany ho obklopují Žďárské vrchy, na straně druhé je CHKO Železné hory. Je to pro nás velké lákadlo se do tohoto kraje zase jednou vypravit. Město Ždírec nad Doubravou a SDH Ždírec n/D pořádal 7. 6. 2014 turistickou a cykloturistickou akci Ždírecký okruh VII. V sobotu si 14 našich turistů (a psí slečna Bára) brzy ráno přivstalo, protože jediný ranní vlak odjížděl už v 6 hodin. постельное белье в киеве

Po příjezdu do Ždírce nás čekala asi 1,5 km dlouhá cesta ke startu k hasičské klubovně. Na pochod byly připraveny 3 pěší trasy a 3 cyklotrasy. U startu se scházeli turisté pěšáci i celé rodinky cyklistů. Tady jsme se přihlásili. Dostali jsme od pořadatelů na cestu tatranku a podle mapky, která byla také součástí vybavení, jsme se vydali do slunečného dne na dobře značenou trasu.

z nádraží ve Ždírci n. D.

klubovna SDH

v klubovně SDH

před startem

před cestou je třeba se napít

Po ŽTZ jsme šli kolem Pobočného rybníka, přes Staré Ransko, rozcestí Ranský rybník a došli jsme k rybníku Řeka. Zatím jsme restauraci Moře minuli, protože bylo ještě brzy na občerstvení, a pokračovali jsme stále po žluté TZ do Hluboké, a po neznačené silnici směrem na Krucemburk jsme došli ke Štířímu Dolu.

jdeme po ŽTZ

Pobočný rybník

ve Starém Ransku

u rybníka Řeka

rybník Řeka

kolem rybníka do Hluboké

pohled od Hluboké

u Štířího Dolu

Tady byla možnost občerstvení. A tu jsme rádi využili. Dali jsme si něco na žízeň, dobré kafíčko a doplnili zásoby vody. Využili jsme nabídku k zakoupení čerstvých výborných koláčků. Nezůstalo při jednom, protože po ochutnání jednoho se nedalo odolat a nevzít si ještě další. Ty se přímo rozplývaly na jazyku. Nestačili jsme je chválit.

rekreační středisko Štíří Důl

občerstvení v Štířím Dole

koláčky byly výborné

Po takové dobrotě jsme pokračovali po neznačené cestě k rybníku Řeka. Zde jsme zakončili pomyslné kolečko kolem rybníka. Teď už jsme se zastavili v restauraci Moře, abychom se ochladili studeným pivem. Teplota vzduchu rychle stoupala a tento den dosahovala až třicítky. V rybníku se již koupali někteří jedinci, ale my jsme si ten požitek ještě odpustili až na pozdější dobu, kdy vody rybníků budou trochu teplejší. Od rybníka Řeka jsme šli po červené TZ přes rozcestí Ranský rybník, Staré Ransko, Pobočný rybník a zpět ke klubovně SDH. Celá trasa měřila necelých 12 km. V cíli na nás čekaly pamětní listy.

po cestě k rybníku Řeka. Je to UFO?

u restaurace Moře

znovu u Pobočného rybníka

Ještě jsme se rozloučili s přáteli z Havlíčkova Brodu, které jsme v průběhu cesty stále potkávali.

přátelé z H.B.

odcházíme na nádraží

Unaveni, hlavně z tepla, jsme se vydali na nádraží. Po 13. hodině nám jel vlak. S přestupem v Havl. Brodě jsme brzy dojeli do Jihlavy. Celkem jsme ušlapali 15 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 09. 06. 2014 | 2207 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V. Veselá, J. Veselý |