08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

29.Cesta pohádkovým lesem 2014
Na středu 28. 5. 2014 se náš odbor KČT Čeřínek těšil a připravoval. Každoročně v tuto dobu před Mezinárodním dnem dětí chystáme velkou akci. Pozváni jsou všechny děti a jejich rodiče na cestu z pohádky do pohádky. Tahle cesta pohádkovým lesem má už letos devětadvacetiletou tradici.

Dlouho dopředu musí svůj čas věnovat hlavní organizátorka Maruška Tvrzová úpravě kostýmů. Je potřeba je po minulém ročníku opravit, přešít, vyžehlit a popřípadě ušít nové. Potom se na tak velkou akci shání sponzoři. Když nastane den, kdy se cesta pohádkovým lesem koná, přijdou na řadu svaly našich členů a začne stěhování. Přivezou se chaloupky a další rekvizity, bez kterých by pohádkový les nebyl pohádkovým. Je toho opravdu dost na tři vozíky osobních automobilů. Tento scénář se opakuje jako loni, tak i předloni.

rekvizity jsou dovezeny

příprava perníkové chaloupky

pohádkové bytosti

Před 14. hodinou se začaly scházet na dětském dopravním hřišti u pokladny pohádkového lesa děti ze školní družiny a postupně přicházeli rodiče se svými ratolestmi. Všechny děti dostaly kartičku na razítka z jednotlivých stanovišť a také se hned vydaly plnit úkoly za princeznou, k vodníkovi, k čertům a dalším pohádkovým bytostem.

děti přicházejí

u pokladny je živo

U princezny

U čertů

čerti

U šašků

U vodníků

chytání rybiček u vodníků

U myšek

Červená karkulka

znáš pohádku o Červené karkulce ?

vlka se nebojíme

na paloučku v pohádkovém lese

koloběžky

perníková chaloupka

lanová dráha

Celkem letos bylo připraveno deset pohádkových stanovišť a tři stanoviště sponzorů: Na stanovišti Městské policie si děti hrou vyzkoušely své dopravní vědomosti a měly možnost se posadit na opravdový policejní motocykl. U velkého požárního auta Hasičů si zase zkusily stříkat hasičskou stříkačkou na cíl. A u stánku OZP zdravotní pojišťovny se seznámily s jejím významem a činností. Na všech stanovištích dostávaly za splněné úkoly malou odměnu.

U stanoviště s balonky

Městská policie

stanoviště hasičů

zvonec na konec

Cesta pohádkovým lesem měla trvat až do 17. hodiny, ale půl hodiny před koncem byla přerušena deštěm a slabým hromobitím. V takovém mokru a nečasu nemělo význam pokračovat, tak jsme akci ukončili. Děti se rozešly a my jsme všechny naše stanoviště sbalili a zase na rok uklidili. Ještě jsme si zhodnotili průběh dnešního dovádění. Byli jsme spokojeni, i když závěr pokazil déšť. Ale kdyby se splnila celodenní deštivá předpověď počasí, tak by se tato pohádková cesta vůbec nemohla konat a neudělala by radost 358 dětem a 178 dospělým, kteří na naši akci ke dni dětí přišli.

a zase za rok

Za zdar Cesty pohádkovým lesem děkujeme všem našim pořádajícím členům, dále žákům ze ZŠ Nad Plovárnou, kteří ztvárnili pohádkové postavičky. Děkujeme sponzorům: KRAJ VYSOČINA, MĚSTO JIHLAVA, LAPEK a.s., JOSEF JAKUBÍK – TREZOR SERVIS, MĚSTSKÁ POLICIE JIHLAVA, HASIČI KRAJE VYSOČINA, OZP ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA, HAMÉ a RAIFFEISEN BANK.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 01. 06. 2014 | 2010 přečtení |
Zdroj: text a foto: V. Veselá |