08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Teslácký šotek
Klub českých turistů Tesla Jihlava pořádal 34. ročník turistického pochodu a cyklojízdy nazvaný Teslácký šotek. V sobotu 24. května 2014 se v areálu bývalého podniku Tesla scházeli od 6.30 hodin do 9.00 hodin účastníci – pěší i cykloturisté. Trasy byly připraveny v rozmezí od 12 km do 43 km pro pěší, a od 17 do 75 km pro cyklisty. Všechny navržené trasy vedly z Jihlavy k chatové osadě Okrouhlík a podle délky trasy pokračovaly různě.

Náš odbor KČT Čeřínek si dal sraz na půl devátou. Po bouřkovém pátku a velmi špatné předpovědi počasí na sobotu se nás sešlo jenom 7 pěšáků a 6 cyklistů. Pochodníci se zapsali na 12ti km trasu: Tesla Jihlava – Rančířov – Okrouhlík.

sraz u Tesly

na startu pochodu

kterou trasu vybereme?

pěší před odchodem

polní cesta na pěší trase

odpočinek na 1. kontrole na Okrouhlíku

Okrouhlík

na zpáteční cestě do Jihlavy

Cyklisté si vybrali 42 km dlouhou cyklotrasu:
Tesla Jihlava – Pístov – křižovatka u Vysoké – Okrouhlík – křižovatka u Vysoké – Popice – Vílanec – Cerekvička – Sokolíčko – Uhřínovice – Komárovice – Luka nad Jihlavou – po cyklostezce Malý Beranov, Helenín – cíl u vchodu do ZOO Jihlava.
Po ránu bylo pěkně. Naše skupinka na kolech vyjela z města a postupně jsme se dostávali na kopce krásné Vysočiny. Naskýtaly se nám nádherné výhledy do kraje. Byla dobrá viditelnost a bílé mráčky, jako chomáče vaty, nás provázely po celou cestu. Předpovědi o dešti byly zapomenuty.
Na Okrouhlíku jsme měli možnost si vyzkoušet namalovat turistickou značku. Vedoucí značkařů Standa Balík zájemcům něco pověděl o práci značkařů. Této důležité a záslužné činnosti se Klub českých turistů věnuje už 125 let. Značkaři malují a obnovují značky, abychom my, řadoví turisté, na svých cestách nebloudili.

cyklisté na trase

krajina u Kosova

směr Vysoká

polomy u Okrouhlíku

rybník Okrouhlík

1. kontrola

namaluj si značku

Chvíli jsme se na Okrouhlíku zdrželi a potom se vydali dále podle propozic. Trasa vedla většinou klidnými, málo frekventovanými silnicemi, do kopců, potom zase dolů. Lesní cesty byly občas trochu blátivé po včerejší bouřce a vydatném dešti. Tyto nesnáze ale vynahradily daleké, jako vymalované výhledy do krajiny.

zastavení v Popicích

vyměnil kolo za traktor

u Vílance

nad Vílancem

cesta po včerejším dešti

rybník po včerejším dešti

výhled na Čížov

za Cerekvičkou

u Uhřínovic

koně v Uhřínovicích

Uhřínovice

směr Komárovice

před námi Luka

Další zastávku jsme měli v Lukách nad Jihlavou. Zde byla druhá kontrola. Občerstvili jsme se, došlo i na zmrzlinu a pak pohodlnou cyklostezkou jsme jeli do cíle k hlavní bráně ZOO Jihlava.

na cyklostezce z Luk do Beranova

splav na řece Jihlavě

řeka Jihlava po vydatných deštích

vodní kolo u ZOO

kolem ZOO k cíli

cíl Tesláckého šotka

V cíli každý účastník dostal Pamětní list a koblížek, a ještě měl šanci vyhrát drobnou cenu v losovací soutěži. Naši pěší si odnesli pamětní list s počtem 17 km, a my cykloturisté jsme absolvovali 53 km. S cestou domů celkem 60.

Na Tesláckého šotka přišlo a přijelo 136 turistů, z toho 82 pěších a 41 cykloturistů. Třináct pořadatelů se staralo o zdárný a bezchybný průběh pochodu. I počasí zařídili! Jestli někde pršelo, tak na Tesláckého šotka nespadla ani kapka.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 26. 05. 2014 | 2048 přečtení |
Zdroj: text:V. Veselá, foto: V. Veselá, E. Kumštárová |