08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Vycházka do Nové Říše
Náš výlet za poznáním začal v pátek 9. 5. 2014 na autobusovém nádraží v Jihlavě, odkud nám v 11,30 h odjížděl bus do Nové Říše. Šest našich členek + 3 zvědavé Jihlavanky a paní Florianová, která se k nám připojila cestou, tedy celkem 10 žen.

V Nové Říši jsme hodinu volného času strávily na návštěvě u sochaře Honzy Floriana. On i jeho práce sklidil náš obdiv.

Po příjemně stráveném čase nás už čekal opat novoříšského kláštera premonstrátů Marian Rudolf Kosík. V nádherných prostorách kostela nám vyprávěl o jeho historii i různých pohromách, které klášter postihly. Na jedné straně krása, na druhé spousta lidské práce a úsilí při obnově a údržbě této obdivuhodné památky.

Po skončení jsme měly dvě možnosti: za A) Jít do hospody (samozřejmě na polévku), za B) Přijmout pozvání paní Florianové na kávu. Za B je správně. Tato milá dáma nás zavedla k sobě domů, kde nás pohostila kávou a při povídání nám rychle ubíhal čas. Zpět do Jihlavy jsme přijely až v 19 hodin.
Tato akce se uskutečnila zásluhou paní Florianové a tak jí touto cestou ještě jednou děkujeme.
Pozn.: A nebýt Evy Kumštárové, která všechno u Florianových zařídila, tak by se tato vycházka také nekonala.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 11. 05. 2014 | 1567 přečtení |
Zdroj: text: E. Kumštárová, foto: M. Švédová |