Hlavní menu
  Novinky
08.05.2021: Ždírec n. Doubravou – Hlinsko 15. 5. 2021
Odjezd z Jihlavy, města v 7.31 nebo z hl.n. sp. vlakem v 7:37 do H. Brodu. Přestoupíme na sp. vlak do Ždírce nad Doubravou s odjezdem v 8:03 hod. Půjdeme do Krucemburku po cyklostezce a navážeme na ČTZ do Hlinska. Celková délka trasy je cca 15 km. Z Hlinska nám odjíždí vlak buď ve 13:02 nebo 15:02 do H. Brodu s příjezdem 13:53 nebo 15:53 (je zde výluka, tak pojede náhradní autobusová doprava). Z H. Brodu bychom odjížděli sp. vlakem buď ve 14:03 nebo v 16:03 s příjezdem do Jihlavy ve 14:22 nebo v 16:22 hod. Připomínám respirátory. Na vycházku Vás zve Petr

02.05.2021: PO STOPÁCH PÁTERA JOSEFA TOUFARA - 8. 5. 2021
V sobotu 8. 5. 2021 pojedeme vlakem do Leštiny u Světlé. Odjezd náhradní autobusové dopravy do H. Brodu z Jihlavy města v 7,33 hod. v H. Brodě 7,57 hod. Odjezd z H. Brodu 9,04 hod. do Leštiny u Světlé, v Leštině 9,33 hod. Odtud půjdeme po MTZ do Číhoště. Celá trasa asi 15 km. Vrátíme se do Leštiny na vlak v 14,25 nebo 16,25 hod. do H. Brodu. Odjezd z H. Brodu autobusem( náhradní doprava) 15,05 nebo 17,05 hod. V Jihlavě 16,05 nebo 18,05 hod. Dodržet opatření vlády ohledně koronaviru. Na vycházku zvou V+J Veselí

13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Koňskou stezkou
2. května zastihlo pošmourné a studené dopoledne 14 turistů – nezmarů na nádraží v Dobroníně. Tam na nás čekala Eva, která vycházku připravila.

Pěšinkou jsme se vydali ke kapličce za Dobronínem, na začátek Koňské stezky. Další zastávka byla u nové kavárny NA STATKU. V době, kdy jsme procházeli, měli zavřeno, ale velice ochotná majitelka paní Štáflová se nás ujala. Vkusně zařízený interiér voněl novotou. Káva a zákusky za lidové ceny a milá obsluha nám pozvedly náladu a odvahu pokračovat v další cestě.

Eva nás čekala se zajímavostmi o Dobroníně

kaplička - začátek N.S. o koních

u kavárny NA STATKU

u kavárny NA STATKU

v kavárně

paní majitelka v kavárněDruhá zastávka byla u ranče Ztracená podkova. Majitel tam nechal zřídit dětský koutek, jehož dominantou je veliká socha koně od M. Olšiaka.

ranč Ztracená podkova

u ranče

Odtud jsme pokračovali nejprve po dřevěném chodníčku, a potom nás úzká mokrá, trávou zarostlá pěšinka vedla podél pastvin až k rybníku Holotympl, kde Koňská stezka končí. Po celé trase nás provázely naučné tabule se zajímavostmi o koních.

na chodníčku N.S.Dobronín

na pastvinách


rybník Holotympl
Dál jsme pokračovali lesem, přes pole a travnatou cestou mezi poli až do Stříteže. Po občerstvení z vlastních zásob na zdejším nádražíčku jsme ve studeném větru šlapali až ke kapličce P. Marie u A. Dolu.silnice do Stříteže


svačina na zastávce ve Stříteži


Stříbrné pomezí

k A. Dolu

ke kapličce P. Marie u A. Dolu


interiér kapličky


kaplička v celé své kráse


Zablácení, mokří, zmrzlí, ale beze ztrát nasedli všichni v A. Dole na autobus MHD a každý se už těšil na vlastní zateplovací kůru. Po 10 km a silném větru byla potřeba.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 06. 05. 2014 | 1924 přečtení |
Zdroj: text: E. Kumštárová, foto: V. Veselá |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server