24.02.2020: V sobotu 29. 2. 2020 pojedeme do Tišnova
Odjezd z hl.n. 7,37 hod. do H. Brodu, příjezd H. B. 7,57 hod. přestup na rychlík 8,01 hod. směr Brno vystoupit v Tišnově, příjezd do Tišnova 9,11 hod. Půjdeme po NS Květnice délka trasy asi 9 km. Odjezd z Tišnova 14,48 hod. příjezd do H.B. 15,58 hod. Přestup na vlak 16,03 hod. do Jihlavy, příjezd Jihlava 16,22 hod. Nebo odjezd z Tišnova 16,48 hod. příjezd do H.B. 17,58 hod. Přestup na vlak 18,03 hod. do Jihlavy, příjezd Jihlava 18,22 hod. Na vycházku zve Marie N.

15.02.2020: Vycházka 22. 2. 2020 Šlapanov- H. Brod v zimě
Odjezd os. vlakem z Jihlavy město v 8.20 hod. z hl. n. 8.24 hod. s příjezdem do Šlapanova v 8.44.hod. Odtud půjdeme po ZTZ přes Vysokou a Svatý Křiž do Havlíčkova Brodu. Délka trasy cca 15 km. Odjezd z Havlíčkova Brodu buď ve 14.03 nebo 15.05 s příjezdem do Jihlavy ve 14.22 nebo v 15.36.hod. Na vycházku Vás zve Petr

08.02.2020: Za sv. Valentýnem v neděli 16. 2. 2020
Odjezd os. vlaku z Jihlavy: Hl. nádraží 10,37 hod.,Ji. město 10,41 hod,St. Hory 10,43 hod. Příjezd do Rantířova 10,49 hod. Jízdenku zakoupit do Rantířova. Turisté, kteří půjdou pěšky z Jihlavy, se sejdou na konečné zastávce trolejbusové linky „B“ Na Dolech v 9.20 hod. Půjdeme modřínovou alejí do Rantířova na nádraží (5 km), kde se sejdeme s ostatními turisty v 11,00 hod. Vlak z Rantířova pojede ve 13,08 hod. přímo do Jihlavy. Nebo 14,46 hod. do Kostelce a přestup na vlak do Jihlavy v 15,17 hod. - staví Jihlava město a Jihlava hl. n. a dál pokračuje do Havl. Brodu. Další možnost odjezdu z Rantířova je autobusem v 15,50 hod. Na vycházku zve všechny turisty i ostatní zájemce V. Veselá

Zimním Podoubravím
Poslední roky v zimě moc sněhu nebývá, ale letos je v zimě spíš jaro. Takové skoro jarní počasí bylo i v sobotu 1. února 2020. Na tento den byl připraven 26. ročník pochodu „Zimním Podoubravím, aneb Memoriál Ladislava Dymáčka”, který pořádá obec Sobíňov s KČT Havlíčkův Brod.

Z našeho odboru se do Sobíňova vypravilo 17 turistů. S dalšími turisty z ostatních odborů zaplnili vlak a na start pochodu v hostinci „U Štefana“ přišlo průběžně asi 270 účastníků.

přijeli jsme do Sobíňova

fronta na startu

Po přihlášení a vyzvednutí propozic s mapkami pochodu se jednotlivé skupiny vydaly na cestu. Naše 17členná skupina se rozdělila. Část šla krátkou trasu po naučné stezce 8 km a druhá skupina šla delší patnáctikilometrovou trasu, která vedla přes Dolní Sokolovec, Bezděkov a Štěpánov do Podmoklan a zpět do Sobíňova.

skupina na 15 km trasu

na NS

Téměř jarní počasí připravilo na trasy hodně blátivé cesty. Ale slunce zvědavě vykukovalo z polojasné oblohy, aby vidělo, jak se s útrapami bláta vypořádají turisté. K tomu si prozpěvovali ptáci, kteří se radovali, možná ještě předčasně, že už je to pravé jaro.

bláto,kam se podíváš

Niva Doubravy

na "Hlíně"

vodní nádrž Hlína

na hrázi rybníka

rybník Zahájský

po NS

blížíme se do Sopot

bývalý hřbitov v Sopotech

kostel Navštívení Panny Marie v Sopotech

Během odpoledne se turisté postupně vraceli z tras. V cíli obdrželi pamětní list za absolvování pochodu a drobný dárek v podobě pěkného kovového otvíráčku. V hostinci U Štefana bylo navařeno. Zvláště chutnala výborná dršťková polévka.

vracíme se do Sobíňova

v cíli

polní kuchyně s dršťkovou

před hostincem

jdeme na zastávku

než přijede vlak

Veselá nálada, pěkné počasí a dobré jídlo ve společnosti spokojených lidiček, naladěných na stejnou turistickou notu - co víc si přát.
Děkujeme pořadatelům. Byla to pěkná a vydařená sobotní akce.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 02. 02. 2020 | 90 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V.a J. Veselí, E. Horská |