28.07.2020: ZRUŠENÍ POCHODU 1.8.2020
Vážení přátelé, bohužel dle rozhodnutí zastupitelstva v Sobíňově a na základě opatření Krajského úřadu se setkání a pochod 1.8.2020 "LÉTO V ŽELEZNÝCH HORÁCH"  ruší. Je nám to líto, ale nedá se nic dělat, zdraví je přednější. Za KČT, odbor Havlíčkův Brod - Jaroslava Kohoutová POZOR: Náhradní vycházka za Sobíňov 1. 8. 2020 - Okolo Dobronína Pojedeme do Dobronína v 10,22 hod z hlavního nádraží, příjezd Dobronín 10,33 hod. Délka vycházky asi 8 km. Zpáteční odjezd z Dobronína 13,25 hod. nebo 15,25 hod. Příjezd Jihlava 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na vycházku zve Eva

25.07.2020: LÉTO V ŽELEZNÝCH HORÁCH -v sobotu 1. srpna 2020
Podrobnosti ve skříňkách KČT Čeřínek, u nádraží a na budově pošty na náměstí Odjezd z Jihlavy hl.n. 7,37 hod. do H. Brodu, z H. Brodu 8,03 hod. - Sobiňov 8,34 hod. Zpáteční: Sobíňov 13,25 hod. do H. Brodu, z H Brodu 14,03 hod. Jihlava 14,22 hod. Nebo Sobíňov 15,25 hod. H. Brod 15,53 hod. z H. Brodu 16,03 hod. v Jihlavě 16, 22 hod. Na vycházku zve Pepa.

06.07.2020: Pozor-Pozor -Sobotní vycházka - se překládá na neděli 12. 7. 2020
V neděli 12. 7. 2020 pojedeme do Ždírce, autobusem z Jihlavy autobusové nádr. st. č. 21, v 7,05 hod. Ze Ždírce půjdeme do Věžničky, Polné, N. Dvory, Dobronín. Z Dobronína odjedeme vlakem v 15,25 hod. Na vycházku zve Eva.

Zimním Podoubravím
Poslední roky v zimě moc sněhu nebývá, ale letos je v zimě spíš jaro. Takové skoro jarní počasí bylo i v sobotu 1. února 2020. Na tento den byl připraven 26. ročník pochodu „Zimním Podoubravím, aneb Memoriál Ladislava Dymáčka”, který pořádá obec Sobíňov s KČT Havlíčkův Brod.

Z našeho odboru se do Sobíňova vypravilo 17 turistů. S dalšími turisty z ostatních odborů zaplnili vlak a na start pochodu v hostinci „U Štefana“ přišlo průběžně asi 270 účastníků.

přijeli jsme do Sobíňova

fronta na startu

Po přihlášení a vyzvednutí propozic s mapkami pochodu se jednotlivé skupiny vydaly na cestu. Naše 17členná skupina se rozdělila. Část šla krátkou trasu po naučné stezce 8 km a druhá skupina šla delší patnáctikilometrovou trasu, která vedla přes Dolní Sokolovec, Bezděkov a Štěpánov do Podmoklan a zpět do Sobíňova.

skupina na 15 km trasu

na NS

Téměř jarní počasí připravilo na trasy hodně blátivé cesty. Ale slunce zvědavě vykukovalo z polojasné oblohy, aby vidělo, jak se s útrapami bláta vypořádají turisté. K tomu si prozpěvovali ptáci, kteří se radovali, možná ještě předčasně, že už je to pravé jaro.

bláto,kam se podíváš

Niva Doubravy

na "Hlíně"

vodní nádrž Hlína

na hrázi rybníka

rybník Zahájský

po NS

blížíme se do Sopot

bývalý hřbitov v Sopotech

kostel Navštívení Panny Marie v Sopotech

Během odpoledne se turisté postupně vraceli z tras. V cíli obdrželi pamětní list za absolvování pochodu a drobný dárek v podobě pěkného kovového otvíráčku. V hostinci U Štefana bylo navařeno. Zvláště chutnala výborná dršťková polévka.

vracíme se do Sobíňova

v cíli

polní kuchyně s dršťkovou

před hostincem

jdeme na zastávku

než přijede vlak

Veselá nálada, pěkné počasí a dobré jídlo ve společnosti spokojených lidiček, naladěných na stejnou turistickou notu - co víc si přát.
Děkujeme pořadatelům. Byla to pěkná a vydařená sobotní akce.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 02. 02. 2020 | 341 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V.a J. Veselí, E. Horská |