27.03.2020: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Z důvodu pokračování opatření proti koronaviru se plánované vycházky v kalendáři do odvolání ruší. O obnovení vycházek budete informováni ve skříňkách odboru a na webových stránkách KČT odboru. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

14.03.2020: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Zahájení jarní turistické sezony je prozatím odloženo. O novém termínu budete informováni ve skříňkách KČT. Plánované vycházky v kalendáři na měsíc Březen se do odvolání ruší! J. Veselý předseda KČT,odbor Čeřínek Jihlava

07.03.2020: Sobotní vycházka na bledule 14. 3. 2020
Pojedeme autobusem z aut. n. v 10,37 hod. stanoviště č. 6A do Staré Říše. Půjdeme na Jechovec, kde navštívíme chráněnou oblast s bledulemi. Délka vycházky asi 4 km z toho 1 km překážkové dráhy díky kůrovci. Délku trasy možno prodloužit, ale to podle počasí. Svačinu sebou!! Odjezd ze Staré Říše autobusem v 16,35 hod. Na vycházku zve všechny zájemce Eva.

Zahájení cykloturistické sezóny na Jihlavsku
V neděli 21. 4. 2019 proběhlo zahájení cyklosezony 2019.

O půl deváté hodině ráno se na Masarykově náměstí v Jihlavě začali objevovat první cyklisté.

Před devátou se objevil i příslušník Městské policie na novém služebním elektrokole.

Po deváté hodině vyrazilo asi 40 cyklistů směrem Luka nad Jihlavou.

Oproti minulým ročníkům se do Luk nad Jihlavou kvůli zatarasené cestě za Brádlem jelo po jiné trase.

zahájení 1

Městská policie Jihlava zajistila bezpečnou cestu přes město, a tak všichni mohli vyjet Kosovskou ulicí na Kosov.

Potom se jelo směrem na Puklice, Předboř a krásným sjezdem do Luk.

Počasí cykloturistům přálo, bylo slunečno. Na náměstí v Lukách nad Jihlavou čekala kontrola a pamětní listy.

Zde organizovaná trasa končila a každý se vydal k domovu dle svého uvážení.
Naše skupinka jela na Jeclov, Bradlo a potom po cyklostezce kolem řeky do Jihlavy.
mapa zahájení cyklosezóny 2019

Ujeli jsme tak asi 30 Km

Více fotografií ve větším rozlišení lze najít na tomto odkaze
| Autor: Miloš Veselý | Vydáno dne 22. 04. 2019 | 430 přečtení |