13.05.2018: Teslácký Šotek v sobotu 19. 5. 2018
Cykloturisté Čeřínku se sejdou v 8.30 hod. na startu Tesláckého Šotka na nádvoří bývalého podniku Tesla na Havlíčkově ulici, kde si vyberou trasu. Cykloturisty povede Jirka V. Pěší turisté se sejdou ve stejnou dobu na stejném místě, kde se dohodnou, na kterou trasu se vydají Pěšáky zve Pepa K. Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava

09.05.2018: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Ve čtvrtek 17. 5. 2018 od 9,00 -11,00 a odpoledne od 15,00 -16,00 hod. se bude v klubovně KČT, odbor Čeřínek Jihlava na Erbenově ulici (kuželna Cháb) platit výlet na Českou Kanadu, který se uskuteční v sobotu 2. 6. 2018 Cena výletu je 150 Kč,-

05.05.2018: Po jihlavských stopách Gustava Mahlera, jeho rodiny a přátel
V neděli dne 13. května 2018 na počest skladatele a dirigenta Gustava Mahlera 9. tematickou komentovanou vycházku Sraz je ve 14:00 hodin v Parku Gustava Mahlera v Jihlavě, odtud půjdeme centrem města do Domu Gustava Mahlera, kde vyslechneme přednášku Ing. Milana Paláka, Individuální prohlídka Domu Gustava Mahlera ZDARMA.

ZAHÁJENÍ CYKLOTURISTICKÉ SEZÓNY 2018
Všichni turisté cyklisté se sešli v počtu přes 63 účastníků, z toho cca 10 z Čeřínku, na Masarykově náměstí v Jihlavě. Počasí nám velmi přálo. Už ráno jsme na teploměru měli přes 18 °C a sluníčko se na nás od rána směje.

Po moc hezkém zahajovacím proslovu, instrukcích, potlesku a zahajovacím povelu ke startu, se všichni cyklisté rozjeli tradiční cestou ke kostelu sv. Jakuba, dále pak Brněnskou ulicí k základnímu kameni cyklostezky.

cyklo 2018

Cesta pokračovala přes Brezinovy sady, Helenín, Malý Beranov a dále po cyklostezce až do Luk nad Jihlavou. Tady před restaurací U Procházků byla umístěna kontrola, kde si účastníci nechali orazítkovat startovní listinu a mohli si vyzvednout drobné dárky.
Odtud každý pokračoval individuálně. Někteří pokračovali dále po cyklostezce směrem na Třebíč, jiní se vraceli po doporučených trasách, např. přes Kozlov, Rytířsko, Ždírec, Hruškové Dvory. Nebo mohli podniknout cestu směrem na Bítovčice, Rokštejn, Pánská Lhota, Brtnice, Příseka, Puklice, Studénky. Další se vraceli stejnou cestou, jakou jeli do Luk.

Několik dalších fotek po kliknutí zde.

Interaktivní mapa zde

Zahájení se zúčastnilo přes 60 cykloturistů, z toho víc než 10 z KČT Čeřínek