24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

17.06.2018: Radňov – Okrouhlice v sobotu 23.června 2018
Odjezd z hlavního nádraží 7.27 s přestupem v Havlíčkově Brodě (sraz na společnou jízdenku v 7.15 h) návrat z Okrouhlice v 14.55 přes Havlíčkův Brod (hodinová přestávka) Jihlava 16.35 délka trasy asi 14 km (zelená turistická značka) trasa : Radňov – Květinov - Krásná Hora- rybník Abrahám – Perlový potok - Vadim - Okrouhlice Sebou: něco k pití a jídlu, vhodné turistické oblečení Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.06.2018: v neděli dne 17. června 2018, Na kole po stopách Gustava Mahlera
Program :10:00 Slavnostní zahájení akce v obci Kaliště u Humpolce (u rodného domu Gustava Mahlera) 10:15 Odjezd do Jihlavy po doporučených trasách 1. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře – Jihlava (cca 40 km) 2. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Brunka – Humpolec – Rozkoš - Dubí – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře Jihlava (cca 37 km) Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob i kol zdarma z Jihlavy do obce Kaliště – sraz v ul. Legionářů v 8:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd v 8:30 hod. Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Za sv. Valentýnem
Jednou z dalších našich akcí KČT, odbor Čeřínek Jihlava je vycházka „Za sv. Valentýnem“. V neděli 11. 2. 2018 se konal již 15. ročník.

Dopoledne před půl desátou se sešlo 18 turistů u konečné zastávky trolejbusové linky „B“ Na Dolech ve Starých Horách a pěšky se vydali kolem sídliště Dolina směrem k Rantířovu. Zasněženou krajinou, chvílemi rozsvícenou sluníčkem prošli modřínovou alejí. Lesem a novou zástavbou v Rantířově došli k nádraží, kam zanedlouho přijel vlak od Jihlavy a přivezl ostatní turisty. K nim se přidali ještě další, kteří přijeli do Rantířova auty.

na konečné B ve St. Horách

na Dolině

u modřínové aleje

modřínovou alejí

lesem k Rantířovu

nad Rantířovem

Asi šedesátka pěších prošla Rantířovem a po silnici došla k Lípám u Rounku. Odtud vede cesta krajem lesa ke kapli sv. Antonína. Zde byly připraveny cedulky, na kterých si turisté mohli přečíst něco ze života sv. Valentýna, pranostiky a také prostřednictvím cedulek byli vyzváni k různým úkolům, vztahujícím se ke svátku zamilovaných. Tohle zpestření vycházky připravila pro turisty dobrá známá, obyvatelka hájenky pod vrcholem, Hanka P.

na rádiu jistě v celku poslechneme velitelku

vlak přivezl další turisty

přivítání na nádraží

vpřed za Valentýnem

po silnici na Horu u sv. Valentýna

cesta ke kapličce

U kapličky byli už další turisté, kteří přišli dříve i z jiných směrů a po jiných cestách. Všichni se tu pozdravili a také byli za cestu odměněni upomínkovým kalendáříkem a sladkým valentýnským zákuskem. A protože v tuto dobu je hodně „narozených“, tak se tady oslavovaly i mnohé narozeniny.

neber úplatky, neber úplatky, neber úplatky

valentýnská sladká odměna

Hanka a Věra

co dřív?

Ještě než se odebrali turisté dolů do Rantířova, po skupinách přicházeli na nedaleký vrchol Hory sv. Antonína (629 m.n.m).

k vrcholu

na vrcholu Hory sv. Antonína

U kapličky si ještě zazvonili pro štěstí a vydali se zpět do Rantířova, někteří přes Rounek, jiní stejnou cestou, kterou přišli. Byli i tací, kteří šli do Jihlavy pěšky.

návrat z vrcholu

zvonek pro štěstí

V Rantířově byla možnost poobědvat v restauraci U Golema. Mnozí tam zavítali a občerstvili se. Většina potom odjela v 15 hodin vlakem.

U Golema

společně s turisty z Brna

Vycházky „Za sv. Valentýnem“ se zúčastnilo asi 75 turistů. Většina jich byla z Jihlavy a okolních obcí, ale přijeli i turisté ze Světlé n. S., z Brna, Třebíče, Trnavy, Kamenné a Měřína.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 12. 02. 2018 | 409 přečtení |
Zdroj: text V.Veselá, foto J. Daňhel, V+J Veselí, M. Svatoš |