17.02.2018: Vzpomínková vycházka do Radošova, 12. ročník sobota 24.2.2018
Jsme předtím všichni očekáváni na chatě u Vavroveckého rybníka – přípitek, káva, nápoje Z Jihlavy jede vlak v 9.30, v Dolní Smrčné je v 9.50, v Číchově v 9.57, lze vystoupit i v Přímělkově nebo v Bítovčicích.  Při výstupu v Číchově je to na chatu 8 km (přes Leštinu, Kouty a Pavlovský mlýn, vedoucí L. Tomáš), Dolní Smrčné 4 km (přes Pavlovský mlýn, vedoucí manž. Nosálovi). Z chaty do Radošova +1 km. Zpět z Radošova na vlak do Dolní Smrčné je to 4 km. Do Třebíče odjíždí v 13.52 a 15.53. Do Jihlavy v 13.59 a 16.05.  Radošov, kulturák: polévka + divočák na šípkové omáčce, hudba k tanci a poslechu zajištěna Na vycházku zvou Veselí

11.02.2018: Sobotní vycházka Kralice n. Oslavou – Náměšť n. Oslavou 17. 2. 20178
Odjezd rychlíkem z Jihlavy v 7.30 do Kralic nad Oslavou s příjezdem v 9:18 hod. Odtud půjdeme pěšky do Náměště nad Oslavou přes Vlčí kopec. Délka vycházky je cca 16 km. Odjezdy vlaků z Náměště nad Oslavou do Jihlavy v 16:11 R s příjezdem 17:18 nebo 16:48 Os s příjezdem 18:22. Na vycházku Vás zve Petr Janoušek

03.02.2018: Nedělní vycházka za sv. Valentýnem - 11. 2. 2018
Sejdeme se v 9,20 hod. na konečné trolejbusu linky „B“ Na Dolech ve Starých Horách. Půjdeme modřínovou alejí do Rantířova na nádraží. (asi 5 km). Zde se setkáme s těmi, kteří přijedou v 11 hodin vlakem a společně půjdeme na Rounek ke kapli sv. Antonína Paduánského (3 km). Pro ty, kteří pojedou z Jihlavy do Rantířova vlakem: Jihlava hl. nádraží 10:45 hod. Jihlava město 10:49 hod. Jihlava Staré Hory 10:51 hod. možnost občerstvení v restauraci U Golema. Odjezd vlaku z Rantířova: 13:10 hod., 14:57 hod. a 16:59 hod. Na setkání s Vámi se těší Věra Veselá

Za sv. Valentýnem
Jednou z dalších našich akcí KČT, odbor Čeřínek Jihlava je vycházka „Za sv. Valentýnem“. V neděli 11. 2. 2018 se konal již 15. ročník.

Dopoledne před půl desátou se sešlo 18 turistů u konečné zastávky trolejbusové linky „B“ Na Dolech ve Starých Horách a pěšky se vydali kolem sídliště Dolina směrem k Rantířovu. Zasněženou krajinou, chvílemi rozsvícenou sluníčkem prošli modřínovou alejí. Lesem a novou zástavbou v Rantířově došli k nádraží, kam zanedlouho přijel vlak od Jihlavy a přivezl ostatní turisty. K nim se přidali ještě další, kteří přijeli do Rantířova auty.

na konečné B ve St. Horách

na Dolině

u modřínové aleje

modřínovou alejí

lesem k Rantířovu

nad Rantířovem

Asi šedesátka pěších prošla Rantířovem a po silnici došla k Lípám u Rounku. Odtud vede cesta krajem lesa ke kapli sv. Antonína. Zde byly připraveny cedulky, na kterých si turisté mohli přečíst něco ze života sv. Valentýna, pranostiky a také prostřednictvím cedulek byli vyzváni k různým úkolům, vztahujícím se ke svátku zamilovaných. Tohle zpestření vycházky připravila pro turisty dobrá známá, obyvatelka hájenky pod vrcholem, Hanka P.

na rádiu jistě v celku poslechneme velitelku

vlak přivezl další turisty

přivítání na nádraží

vpřed za Valentýnem

po silnici na Horu u sv. Valentýna

cesta ke kapličce

U kapličky byli už další turisté, kteří přišli dříve i z jiných směrů a po jiných cestách. Všichni se tu pozdravili a také byli za cestu odměněni upomínkovým kalendáříkem a sladkým valentýnským zákuskem. A protože v tuto dobu je hodně „narozených“, tak se tady oslavovaly i mnohé narozeniny.

neber úplatky, neber úplatky, neber úplatky

valentýnská sladká odměna

Hanka a Věra

co dřív?

Ještě než se odebrali turisté dolů do Rantířova, po skupinách přicházeli na nedaleký vrchol Hory sv. Antonína (629 m.n.m).

k vrcholu

na vrcholu Hory sv. Antonína

U kapličky si ještě zazvonili pro štěstí a vydali se zpět do Rantířova, někteří přes Rounek, jiní stejnou cestou, kterou přišli. Byli i tací, kteří šli do Jihlavy pěšky.

návrat z vrcholu

zvonek pro štěstí

V Rantířově byla možnost poobědvat v restauraci U Golema. Mnozí tam zavítali a občerstvili se. Většina potom odjela v 15 hodin vlakem.

U Golema

společně s turisty z Brna

Vycházky „Za sv. Valentýnem“ se zúčastnilo asi 75 turistů. Většina jich byla z Jihlavy a okolních obcí, ale přijeli i turisté ze Světlé n. S., z Brna, Třebíče, Trnavy, Kamenné a Měřína.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 12. 02. 2018 | 103 přečtení |
Zdroj: text V.Veselá, foto J. Daňhel, V+J Veselí, M. Svatoš |