14.04.2018: Zahájení cyklosezony - neděle 22. dubna 2018
9,00 hod. Sraz účastníků na horní části Masarykova náměstí 9,05 hod. Slavnostní zahájení akce 9,15 hod. Odjezd po cyklostezce )Jihlava-Třebíč-Raabs) do Luk n. Jihlavou v restauraci U Procházků obdrží účastníci pamětní list. Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava na Poště na náměstí a na Vyhlídce u nádraží

14.04.2018: Pochod ke dni Země - Větrný Jeníkov
Odjezd autobusu od horní brány Motorpalu v 9,00 hod., do Větrného Jeníkova a na start pochodu v Květinově. Trasa pochodu Květinov, Radňov, Úsobí, Zbinohy, Větrný Jeníkov. Buřty s sebou. Délka pochodu 15 km. Odjezd z Větrného Jeníkova linkovým autobusem v 16,59 hod. V Jihlavě 17,15 hod. Vycházku vede Pepa K.

09.04.2018: KČT,odbor Čeřínek Jihlava v sobotu 14. 4. 2018
Vás zve na vlastivědnou vycházku v okolí Kamenice u Jihlavy Sejdeme se v sobotu 14. dubna 2018 na hlavním vlakovém nádraží v Jihlavě a pojedeme do Přímělkova, Odjezd v 7.30 hodin Trasa: Přímělkov – Bílá hora – Kamenice – Kamenička – Řehořov = přibližně 13 km První třetina cesty vede členitým terénem po neznačených cestách, z Kamenice po zeleně značené turistické trase až do Řehořova. Odjezdy autobusů z Řehořova: 13.43; 15.55; 19.10; 20.19 hod. Na Vaši účast se těší Míša a Mirek Svatošovi Informace: misasvatosova@seznam.cz, tel. 606 199 366

Za sv. Valentýnem
Jednou z dalších našich akcí KČT, odbor Čeřínek Jihlava je vycházka „Za sv. Valentýnem“. V neděli 11. 2. 2018 se konal již 15. ročník.

Dopoledne před půl desátou se sešlo 18 turistů u konečné zastávky trolejbusové linky „B“ Na Dolech ve Starých Horách a pěšky se vydali kolem sídliště Dolina směrem k Rantířovu. Zasněženou krajinou, chvílemi rozsvícenou sluníčkem prošli modřínovou alejí. Lesem a novou zástavbou v Rantířově došli k nádraží, kam zanedlouho přijel vlak od Jihlavy a přivezl ostatní turisty. K nim se přidali ještě další, kteří přijeli do Rantířova auty.

na konečné B ve St. Horách

na Dolině

u modřínové aleje

modřínovou alejí

lesem k Rantířovu

nad Rantířovem

Asi šedesátka pěších prošla Rantířovem a po silnici došla k Lípám u Rounku. Odtud vede cesta krajem lesa ke kapli sv. Antonína. Zde byly připraveny cedulky, na kterých si turisté mohli přečíst něco ze života sv. Valentýna, pranostiky a také prostřednictvím cedulek byli vyzváni k různým úkolům, vztahujícím se ke svátku zamilovaných. Tohle zpestření vycházky připravila pro turisty dobrá známá, obyvatelka hájenky pod vrcholem, Hanka P.

na rádiu jistě v celku poslechneme velitelku

vlak přivezl další turisty

přivítání na nádraží

vpřed za Valentýnem

po silnici na Horu u sv. Valentýna

cesta ke kapličce

U kapličky byli už další turisté, kteří přišli dříve i z jiných směrů a po jiných cestách. Všichni se tu pozdravili a také byli za cestu odměněni upomínkovým kalendáříkem a sladkým valentýnským zákuskem. A protože v tuto dobu je hodně „narozených“, tak se tady oslavovaly i mnohé narozeniny.

neber úplatky, neber úplatky, neber úplatky

valentýnská sladká odměna

Hanka a Věra

co dřív?

Ještě než se odebrali turisté dolů do Rantířova, po skupinách přicházeli na nedaleký vrchol Hory sv. Antonína (629 m.n.m).

k vrcholu

na vrcholu Hory sv. Antonína

U kapličky si ještě zazvonili pro štěstí a vydali se zpět do Rantířova, někteří přes Rounek, jiní stejnou cestou, kterou přišli. Byli i tací, kteří šli do Jihlavy pěšky.

návrat z vrcholu

zvonek pro štěstí

V Rantířově byla možnost poobědvat v restauraci U Golema. Mnozí tam zavítali a občerstvili se. Většina potom odjela v 15 hodin vlakem.

U Golema

společně s turisty z Brna

Vycházky „Za sv. Valentýnem“ se zúčastnilo asi 75 turistů. Většina jich byla z Jihlavy a okolních obcí, ale přijeli i turisté ze Světlé n. S., z Brna, Třebíče, Trnavy, Kamenné a Měřína.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 12. 02. 2018 | 262 přečtení |
Zdroj: text V.Veselá, foto J. Daňhel, V+J Veselí, M. Svatoš |