13.05.2018: Teslácký Šotek v sobotu 19. 5. 2018
Cykloturisté Čeřínku se sejdou v 8.30 hod. na startu Tesláckého Šotka na nádvoří bývalého podniku Tesla na Havlíčkově ulici, kde si vyberou trasu. Cykloturisty povede Jirka V. Pěší turisté se sejdou ve stejnou dobu na stejném místě, kde se dohodnou, na kterou trasu se vydají Pěšáky zve Pepa K. Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava

09.05.2018: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Ve čtvrtek 17. 5. 2018 od 9,00 -11,00 a odpoledne od 15,00 -16,00 hod. se bude v klubovně KČT, odbor Čeřínek Jihlava na Erbenově ulici (kuželna Cháb) platit výlet na Českou Kanadu, který se uskuteční v sobotu 2. 6. 2018 Cena výletu je 150 Kč,-

05.05.2018: Po jihlavských stopách Gustava Mahlera, jeho rodiny a přátel
V neděli dne 13. května 2018 na počest skladatele a dirigenta Gustava Mahlera 9. tematickou komentovanou vycházku Sraz je ve 14:00 hodin v Parku Gustava Mahlera v Jihlavě, odtud půjdeme centrem města do Domu Gustava Mahlera, kde vyslechneme přednášku Ing. Milana Paláka, Individuální prohlídka Domu Gustava Mahlera ZDARMA.

Za posledním puchýřem do Bučovic
Na zakončení turistické sezony se konal ve dnech 16. - 19. listopadu 2017 celostátní 46. ročník dálkového pochodu nazvaný „Za posledním puchýřem“.
Do Bučovic, nevelkého města v okrese Vyškov v Jihomoravském kraji, se už od čtvrtka sjížděli turisté z celé ČR. Bylo těžké zajistit ubytování, tak se náš KČT, odbor Čeřínek rozhodl zúčastnit této akce aspoň na jeden den.

V sobotu 18. 11. 2017 brzy ráno se objednaným autobusem vypravilo 48 turistů a před osmou hodinou už byli na startu pochodu v budově OA v Bučovicích. V místnosti plné ostatních turistů se zaregistrovali a prohlédli si stánky s turistickými odznaky, razítky, vizitkami a jinými turistickými nezbytnostmi.

registrace účastníků

Asi o půl deváté se rozešly skupiny na trasy. Malá skupinka se rozhodla pro 5 km v okolí Bučovic s prohlídkou zámku apod., nejzdatnější draci vyrazili na 21 km dlouhou trasu a naše největší skupina 27 lidiček si vyšlápla na cestu pohodových 11 km.

před odchodem na trasy

skupina na 21 km

skupina na 11 km

Jedenáctikilometrová trasa vedla z Bučovic po MTZ do Černčína, po ŽTZ do Nevojic, po vlastním značení oranžovými fáborkami do Vícemilic, k vodním nádržím s biocentrem a přes Baračku do Kloboučků. Tady byla kontrola s občerstvením. V hospůdce nebylo místo, ale před ní se tlačilo mnoho pochodníků, kteří se tu zastavili nejen kvůli kontrole, ale hlavně na vepřové speciality.

z Bučovic po MTZ

nad Bučovicemi

zámek Bučovice

Černčín

u Nevojic

očista blátivých bot

u Nevojic

do Vícemílic

vodní nádrže s biocentrem

u vodní nádrže

Bučovice nadohled

v Kloboučkách

vepřové speciality na K1

na kontrole K1

Z Kloboučků vedla cesta do cíle v Bučovicích.
Od začátku pochodu nás oslňovalo ostré podzimní slunce. Měli jsme radost, že nám počasí zase přeje. V pátek byly časté deštivé přeháňky a meteorologové předpovídali někde i přeháňky sněhové. Tak jsme si sluníčka užívali. Šedivé mraky se ukázaly až odpoledne, ale to už jsme zase nebyli na trasách. V cíli byla ještě možnost pro zájemce doplnit všechna razítka a jiné turistické záležitosti. Vyzvedli jsme si Pamětní listy a šli jsme se porozhlédnout po Bučovicích. Prohlédli jsme si zámek – někdo jen zvenčí, někdo absolvoval celou prohlídku. Cestou městem jsme potkávali a pozdravili se se známými turisty z jiných i vzdálených odborů. Také došlo i na nová seznámení a výměnné „obchody“ s turistickými soukromými vizitkami.

zámek v Bučovicích

náměstí v Bučovicích

k zámku

nádvoří zámku

setkání na nádvoří

Před čtvrtou se všichni naši účastníci vzorně sešli před budovou OA, ještě se společně vyfotografovali a nastoupili do autobusu, který přijel přesně v 16:00 hodin, jak bylo domluveno.

před odjezdem do Jihlavy

Po cestě se brzy začalo stmívat a po 1,5 hodině jsme přijeli do Jihlavy úplně za tmy. Na závěr našeho výletu „Za posledním puchýřem“ jsme si mohli zazpívat známé: „Sláva na zdar výletu, nezmokli jsme a jsme tu“.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 20. 11. 2017 | 326 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |