Hlavní menu
  Novinky
17.12.2017: Vánoční / předsilvestrovská vycházka Ve středu 27. 12. 2017
Sraz v 9.15 hodin v hale hlavního nádraží ČD v Jihlavě Odjezd do Bransouz v 9.30 hod. Pěší trasa: Bransouze – č.t.z. - Dolní Smrčné – m.t.z. hrad Rokštejn z.t.z „trojmostí“ - č.t.z. Přímělkov – Bítovčice Délka trasy: cca 10 km V restauraci U GURMÁNA v Bítovčicích máme rezervována místa od 14,00 hod. do cca 17,00 hod. Spoje z Bítovčic do Jihlavy 14,06(vlak), 14,28(bus), 15,33(vlak), 15,50(bus),16,12(vlak), 18,06(vlak) Uvedené spoje si ověřte po vydání nového jízdního řádu!!! Trasu si lze prodloužit do Luk n. Jihlavou(uvedené spoje tam zastavují) Na vycházku zve Iva Svobodová KČT,odbor Tesla Jihlava

11.12.2017: Nedělní vycházka ke kapli sv. Antonína na Rounku 17. 12. 2017
Pojedeme vlakem v 10. 45 hod. z hl. n. Ji město 10,49 hod. St H.10,51hod. do Rantířova z Rantířova půjdeme ke kapli sv. Antonína, kde bude od 13 hod. předvánoční setkání. Zazpíváme si koledy a ochutnáme něco dobrého. Po ukončení půjdeme pěšky do Jihlavy. Kdo by chtěl jet zpátky vlakem, tak vlak jede v 14,57 hod. a v 16,59 hod. Všechny turisty zvou Veselí

02.12.2017: Turistická vycházka - 9. 12. 2017
V sobotu pojedeme vlakem z hl.n v 7,33 hod., město 7,36 hod., St. Hory 7,44 hod. do Dolní Cerekve odtud půjdeme na Čeřínek. Na turistické chtě se občerstvíme a půjdeme do Kostelce na vlak v 13, 01 hod. nebo na rychlík v 14,15 hod. Příjezd do Jihlavy 13,21 hod. rychlík 14, 33 hod. Na vycházku zvou V+J Veselí
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Za posledním puchýřem do Bučovic
Na zakončení turistické sezony se konal ve dnech 16. - 19. listopadu 2017 celostátní 46. ročník dálkového pochodu nazvaný „Za posledním puchýřem“.
Do Bučovic, nevelkého města v okrese Vyškov v Jihomoravském kraji, se už od čtvrtka sjížděli turisté z celé ČR. Bylo těžké zajistit ubytování, tak se náš KČT, odbor Čeřínek rozhodl zúčastnit této akce aspoň na jeden den.

V sobotu 18. 11. 2017 brzy ráno se objednaným autobusem vypravilo 48 turistů a před osmou hodinou už byli na startu pochodu v budově OA v Bučovicích. V místnosti plné ostatních turistů se zaregistrovali a prohlédli si stánky s turistickými odznaky, razítky, vizitkami a jinými turistickými nezbytnostmi.


registrace účastníků


Asi o půl deváté se rozešly skupiny na trasy. Malá skupinka se rozhodla pro 5 km v okolí Bučovic s prohlídkou zámku apod., nejzdatnější draci vyrazili na 21 km dlouhou trasu a naše největší skupina 27 lidiček si vyšlápla na cestu pohodových 11 km.

před odchodem na trasy

skupina na 21 km

skupina na 11 km


Jedenáctikilometrová trasa vedla z Bučovic po MTZ do Černčína, po ŽTZ do Nevojic, po vlastním značení oranžovými fáborkami do Vícemilic, k vodním nádržím s biocentrem a přes Baračku do Kloboučků. Tady byla kontrola s občerstvením. V hospůdce nebylo místo, ale před ní se tlačilo mnoho pochodníků, kteří se tu zastavili nejen kvůli kontrole, ale hlavně na vepřové speciality.

z Bučovic po MTZnad Bučovicemi


zámek Bučovice

Černčínu Nevojic

očista blátivých bot

u Nevojic

do Vícemílic

vodní nádrže s biocentrem

vodní nádrže s biocentrem

u vodní nádržeBučovice nadohled


v Kloboučkách

vepřové speciality na K1na kontrole K1


Z Kloboučků vedla cesta do cíle v Bučovicích.
Od začátku pochodu nás oslňovalo ostré podzimní slunce. Měli jsme radost, že nám počasí zase přeje. V pátek byly časté deštivé přeháňky a meteorologové předpovídali někde i přeháňky sněhové. Tak jsme si sluníčka užívali. Šedivé mraky se ukázaly až odpoledne, ale to už jsme zase nebyli na trasách. V cíli byla ještě možnost pro zájemce doplnit všechna razítka a jiné turistické záležitosti. Vyzvedli jsme si Pamětní listy a šli jsme se porozhlédnout po Bučovicích. Prohlédli jsme si zámek – někdo jen zvenčí, někdo absolvoval celou prohlídku. Cestou městem jsme potkávali a pozdravili se se známými turisty z jiných i vzdálených odborů. Také došlo i na nová seznámení a výměnné „obchody“ s turistickými soukromými vizitkami.

zámek v Bučovicích

náměstí v Bučovicích

k zámku

nádvoří zámku


setkání na nádvoříPřed čtvrtou se všichni naši účastníci vzorně sešli před budovou OA, ještě se společně vyfotografovali a nastoupili do autobusu, který přijel přesně v 16:00 hodin, jak bylo domluveno.

před odjezdem do Jihlavy


Po cestě se brzy začalo stmívat a po 1,5 hodině jsme přijeli do Jihlavy úplně za tmy. Na závěr našeho výletu „Za posledním puchýřem“ jsme si mohli zazpívat známé: „Sláva na zdar výletu, nezmokli jsme a jsme tu“.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 20. 11. 2017 | 103 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server