Hlavní menu
  Novinky
14.04.2018: Zahájení cyklosezony - neděle 22. dubna 2018
9,00 hod. Sraz účastníků na horní části Masarykova náměstí 9,05 hod. Slavnostní zahájení akce 9,15 hod. Odjezd po cyklostezce )Jihlava-Třebíč-Raabs) do Luk n. Jihlavou v restauraci U Procházků obdrží účastníci pamětní list. Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava na Poště na náměstí a na Vyhlídce u nádraží

14.04.2018: Pochod ke dni Země - Větrný Jeníkov
Odjezd autobusu od horní brány Motorpalu v 9,00 hod., do Větrného Jeníkova a na start pochodu v Květinově. Trasa pochodu Květinov, Radňov, Úsobí, Zbinohy, Větrný Jeníkov. Buřty s sebou. Délka pochodu 15 km. Odjezd z Větrného Jeníkova linkovým autobusem v 16,59 hod. V Jihlavě 17,15 hod. Vycházku vede Pepa K.

09.04.2018: KČT,odbor Čeřínek Jihlava v sobotu 14. 4. 2018
Vás zve na vlastivědnou vycházku v okolí Kamenice u Jihlavy Sejdeme se v sobotu 14. dubna 2018 na hlavním vlakovém nádraží v Jihlavě a pojedeme do Přímělkova, Odjezd v 7.30 hodin Trasa: Přímělkov – Bílá hora – Kamenice – Kamenička – Řehořov = přibližně 13 km První třetina cesty vede členitým terénem po neznačených cestách, z Kamenice po zeleně značené turistické trase až do Řehořova. Odjezdy autobusů z Řehořova: 13.43; 15.55; 19.10; 20.19 hod. Na Vaši účast se těší Míša a Mirek Svatošovi Informace: misasvatosova@seznam.cz, tel. 606 199 366
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Z Telče do Lhotky na ledopád
Zima se stále brání pustit jaro do kraje, ale sluníčko teplými paprsky přece jen pomalu ohřívá zemi. V pátek 30. 3. 2018 jsme se rozhodli jet do Telče. Neplánovaná vycházka na Velký pátek měla směřovat do Lhotky k ledopádu. Byl to plán tak nějak na neurčito. Nikdo nevěděl, zda ještě ledopád je, nebo už podlehl jarnímu tání.

Na nádraží v Jihlavě se sešlo 13 turistů a společně odjeli vlakem do Telče. Z nádraží v Telči jsme se vydali na náměstí, které bylo v tuto dobu skoro liduprázdné. V klidu jsme si ho prohlédli a vstoupili do zámeckého parku. Všude bylo ticho, jen ptáci zpívali své ranní písničky. V trávě na nás vykukovaly nesměle hlavičky petrklíčů a dál se rozprostíraly docela velké ostrůvky rozkvetlých bledulí.

 v Telči


nám. Zachariáše z Hradce

slunce nad kašnou
Ze zámeckého parku jsme přešli na Lipovou alej a tou jsme asi po dvaceti minutách došli k daňčí oboře. Daňci se na nás plaše a trochu zvědavě dívali.

zámecký park

v trávě se krčí petrklíče

památný strom

bledule v parku


Lipovou alejí

Lipová alej

na rozcestí V Lipkách

Snažili jsme se potichu daňky vyfotit, a potom pokračovali po ZTZ přes Hostětice směrem do Lhotky. Po cestě před námi se ukázala Javořice s televizním vysílačem.

od obory na značenou cestu

po ZTZ

vyhlídka Na Vršíchna obzoru v dáli vysílač Javořice

Ve Lhotce se Jirka zeptal na cestu k ledopádu. Vůbec nikdo z nás u ledopádu u Lhotky nebyl, tak jsme nevěděli kudy, a navíc jsme nevěděli, zda ještě vůbec stojí. Je těžké hledat něco, co třeba už není. Ve Lhotce jsme se dozvěděli, že se musíme vydat k veřejnému tábořišti nad Lhotkou. Vystoupali jsme cestou k tábořišti a již z dálky jsme ledopád uviděli. Obava, že již ledopád nebude se nenaplnila. Byl sice už trochu prořídlý, ale ještě stále bylo znát, že byl v mrazivých dnech mohutný. Společně jsme se u něho vyfotili a vydali se na zpáteční cestu.

 Lhotka

hastrmani


kamenné sluneční hodiny ve Lhotcecíl naší cesty-ledopád

ledopád na tábořiština zpáteční cestě


Přiblížila se dvanáctá hodina, když jsme přišli do Lhotky, kde naši pozornost upoutaly řehtavé zvuky. Místní chlapci tam dodržují velikonoční zvyky a právě byli na cestě ke kostelu se svými řehtačkami, protože, jak známo všechny zvony v tento čas odlétly do Říma a místo zvonů se jenom klape.

kluci s řehtačkami

řehtačkyMoc jsme se nezdrželi a spěchali jsme do Telče na vlak. Byl Velký pátek, a tak někteří měli ještě doma nějakou práci s přípravou Velikonoc.

vracíme se do Telče


zámek v Telči

v Telči u zámkuV Telči jsme se rozdělili, někteří zůstali v Telči a někteří odjeli do Jihlavy. Po absolvování 19 kilometrů jsme byli spokojeni, že naše bláznivá jarní výprava k ledopádu nebyla zbytečná.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 02. 04. 2018 | 103 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server