24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

17.06.2018: Radňov – Okrouhlice v sobotu 23.června 2018
Odjezd z hlavního nádraží 7.27 s přestupem v Havlíčkově Brodě (sraz na společnou jízdenku v 7.15 h) návrat z Okrouhlice v 14.55 přes Havlíčkův Brod (hodinová přestávka) Jihlava 16.35 délka trasy asi 14 km (zelená turistická značka) trasa : Radňov – Květinov - Krásná Hora- rybník Abrahám – Perlový potok - Vadim - Okrouhlice Sebou: něco k pití a jídlu, vhodné turistické oblečení Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.06.2018: v neděli dne 17. června 2018, Na kole po stopách Gustava Mahlera
Program :10:00 Slavnostní zahájení akce v obci Kaliště u Humpolce (u rodného domu Gustava Mahlera) 10:15 Odjezd do Jihlavy po doporučených trasách 1. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře – Jihlava (cca 40 km) 2. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Brunka – Humpolec – Rozkoš - Dubí – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře Jihlava (cca 37 km) Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob i kol zdarma z Jihlavy do obce Kaliště – sraz v ul. Legionářů v 8:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd v 8:30 hod. Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Z Dolní Cerekve do Batelova
Dva jihlavské odbory Klubu českých turistů Čeřínek a Bedřichov se domluvily a v sobotu 11. 11. 2017 se společně vydaly na podzimní vycházku z Dolní Cerekve do Batelova.

Pod vedením Majky Novákové se 13 čeřínkovských a 9 bedřichovských turistů vydalo od vlakového nádraží v Dolní Cerekvi neznačenou cestou směrem do Rohozné přes Zadní Pole do Bezděčína a Batelova.
Slunce a kupovité mráčky spolu s větrem malovaly krajinu, která se měnila přímo před očima. Nádherné výhledy jsme si užívali. Ten vítr byl dost studený, ale vymalovaná příroda a hřející sluníčko všechno vynahradilo.

v D. Cerekvi

Majka nás vítá

kostel v D. Cerekvi

podzim na zahrádce

z Cerekve

kraj pod Čeřínkem

dnes je vidět i Javořice

cesta do Rohozné

PŘIDEJ !

před Rohoznou

svačinka v Rohozné

Cesta ubíhala velmi rychle, ani jsme se nenadáli, a byli jsme u Zadního Pole. Prošli jsme malebnou krajinou kolem rybníčků .

v dálce se klidně pasou srnky

rybníčky v osadě Zadní Pole

osada Zadní Pole

ještě následky vichřice

V Bezděčíně jsme obdivovali pěknou a čistou náves. Voda se v rybníčku na návsi ale netřpytila. Byl vypuštěný a připravený k bagrování a čištění.

k Bezděčínu

Bezděčínská náves

Z Bezděčína už nebylo daleko do Batelova. Blížilo se poledne, tak už se všichni těšili do restaurace „Na Západě“ v Batelově.

k Batelovu

do restaurace Na Západě

Ošlehaní studeným větrem jsme potřebovali něco teplého, většinou si vystačíme polévkou. V restauraci bylo dostatek místa pro všechny. Na každém stole ležel jídelní lístek „ Svatomartinské menu“ s nabídkou husí polévky, různých játrových specialit, husa s knedlíkem (bramborovým i houskovým) atd. Obsluha k nám přišla brzy po našem příchodu a měli jsme si objednat nápoje. Je to tak zavedené téměř v každé restauraci, tak jsme se nijak nedivili a objednali si nápoje. Ty jsme taky vzápětí dostali. Ale potom se už nic nedělo. Čekali jsme, že obsluha přijde objednávat jídlo, ale nic. Po chvíli, kdy už jsme na stole neměli nic, kromě prázdných sklenic a zmíněného jídelního lístku, přišla obsluha (příjemná teda nebyla), jestli budeme platit. Podivili jsme se tomu, že jsme si ještě nestačili nic objednat. Tak nám docela ostře bylo řečeno, že jídlo je jen na objednávku. To jsme ovšem vůbec nevěděli, ale že by ani polévka nebyla pro náhodné příchozí, to nás trochu rozladilo. Nikde žádná rezervace, ani žádní jiní hosté (jen jedna, taky nespokojená rodinka). Nikdo nás předem neinformoval, že se tu dnes nenajíme, ale takové jednání nás překvapilo. Nejsme nároční, pochopíme, že se husa nedá nabízet bez dřívější objednávky, ale polévka? Při odchodu jsme hledali nějaké upozornění, nebo něco podobného, které jsme třeba při příchodu přehlédli, ale to jsme nenašli. Byl tam jen vyvěšen list, oznamující, že je obsluha povinna vydat účtenku, ale ani ta nám nebyla vydaná (jen, kdo si o ni požádal). Každý týden jsme na cestách, ale takovou zkušenost nepamatujeme. Pokud má restaurace otevřeno, tak nás všude uspokojili, všude jsme se domluvili. Dokonce i někde, když měli ještě zavřeno – viz. minulý týden na Křemešníku.

v restauraci

Opustili jsme restauraci a odebrali se na nádraží.

cesta k nádraží

v čekárně před odjezdem vlaku

Zkušenost v restauraci jsme hodili za hlavu a připomněli jsme si dnešní 14 km dlouhou cestu s krásnými výhledy, pochválili jsme Majku za dobře vybranou pohodovou trasu a krásné podzimní slunečné počasí.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 12. 11. 2017 | 404 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V.a J. Veselí, P. Varhaníková |