07.07.2018: Bedřichovská padesátka 14. 7. 2018
Sraz turistů Čeřínku v 9,00 hod. u haly Sokola Bedřichov. Trasy domluvíme na místě. Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava, u hlavního nádraží a na Poště na náměstí. Pěší zve Pepa K. a cyklisty Jirka V.

30.06.2018: Vycházka do Slavonic 7. 7. 2018
V sobotu 7. 7. 2018 pojedeme vlakem 7,33 z hl. nádr. Jihl. město 7,42 St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Zde přestoupíme na vlak do Slavonic. Ve Slavonicích budeme 9,52 hod. Půjdeme do rakouského Fratres a přes Maříž zpět do Slavonic. Trasa vycházky asi 15 km. Odjezd ze Slavonic 15,05 hod. V Jihlavě 17,14 hod. Na vycházku zve Pepa

24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

Vzpomínková vycházka do Radošova
12. ročník Memoriál Vladimíra Mlnaříka
V sobotu 24. 2. 2018 se 22 turistů Čeřínku vydalo na vycházku, kterou pořádal KČT, odbor Třebíč.

Nastoupili v Jihlavě do vlaku v 9.30 hodin směrem do Dolní Smrčné. Na zastávce ještě počkali na vlak od Brna. Ten přivezl turisty z Třebíče, a za slunečného a mrazivého počasí se společně vydali po MTZ kolem Chlumského potoka, který bylo potřeba na dvou místech překročit. U Pavlovského mlýna opustili MTZ a pokračovali po neznačené cestě do Radošova

přijíždí vlak od Třebíče

společně půjdeme po MTZ

po MTZ

přes Chlumský potok

podruhé přes potok

kolem Pavlovského mlýna

Po čtyřech kilometrech odbočili k chatě u Vavroveckého rybníka. Tato chata patřila třebíčskému turistovi Vl. Mlnaříkovi. Zde bylo pro turisty připraveno malé pohoštění v podobě chleba se sádlem a cibulí a něco ostřejšího na zahřátí. V tomto mrazivém dni to bylo příjemné zastavení. Po krátkém odpočinku se muselo kousek zpět na cestu vedoucí do Radošova.

u meteostanice

meteostanice Radošov

Vavrovecký rybník

na hrázi rybníka

u chaty Vl. Mlnaříka

občerstvení u chaty

do Radošova

Do kulturáku v Radošově se už všichni těšili. Místní myslivci tu připravili pro pochodníky výborný guláš ze zvěřiny. Slibovaný divočák na šípkové omáčce sice z nějakých důvodů nebyl, ale ten dobrý guláš ze zvěřiny všem moc chutnal. K tanci a poslechu hrála amatérská myslivecká kapela.

amatérská myslivecká kapela

Kolem půl jedné se někteří turisté vydali zpět na vlak do Dolní Smrčné. Na zastávce se turisté z Třebíče a Jihlavy rozloučili. Třebíčští odjeli směr Třebíč, a po chvíli přijel vlak na Jihlavu.

z Radošova

a znovu přes potok

Chlumský potok

u Dolní Smrčné

řeka Jihlava

před odjezdem

Za mrazivého a slunečného počasí urazili 10 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 26. 02. 2018 | 305 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |