03.11.2018: Svatomartinská vycházka 10. 11. 2018
Štoky-Šlapanov, odjezd autobusu z aut. nádraží ze stanoviště č. 23 v 11. 30 hod. do Štoků Příjezd do Štoků v 11. 54 hod. Délka trasy je cca 12 km. Jídlo, pití a dobrou náladu s sebou. Odjezd ze Šlapanova os. vlakem v 16.15 hod. Příjezd Jihlava 16. 35 hod. Na vycházku zve Petr

28.10.2018: Do Telče na pochod Cestou J. Hvězdy z Vícemilic
Neděle 4. 11. 2018 Pojedeme vlakem z hl. n. 7,33 hod., město 7,42 hod., Staré Hory 7,44 hod. Příjezd Telč 8,56 hod. Z Telče pojedeme autobusem do Řásné a dále pěšky na Bor a do Jihlávky. Zpáteční cesta z Jihlávky 14,15 hod., příjezd Jihlava 15,14 hod. Na vycházku zvou všechny turisty V. a J. Veselí

25.10.2018: Výlet do Brna na výstavu
Dne 24.11. možnost návštěvy lodě Titanic na brněnskem výstavišti. Vstupné 300 Kč. Kdo má zájem, přihlaste se do 4. 11. 2018 na tel: 604 456 475 nebo na tel. 739 076 429 nebo na mail: meteo.jihlava@seznam.cz Na prohlídku Vás zve Petr Janoušek

Vzpomínková vycházka do Radošova
12. ročník Memoriál Vladimíra Mlnaříka
V sobotu 24. 2. 2018 se 22 turistů Čeřínku vydalo na vycházku, kterou pořádal KČT, odbor Třebíč.

Nastoupili v Jihlavě do vlaku v 9.30 hodin směrem do Dolní Smrčné. Na zastávce ještě počkali na vlak od Brna. Ten přivezl turisty z Třebíče, a za slunečného a mrazivého počasí se společně vydali po MTZ kolem Chlumského potoka, který bylo potřeba na dvou místech překročit. U Pavlovského mlýna opustili MTZ a pokračovali po neznačené cestě do Radošova

přijíždí vlak od Třebíče

společně půjdeme po MTZ

po MTZ

přes Chlumský potok

podruhé přes potok

kolem Pavlovského mlýna

Po čtyřech kilometrech odbočili k chatě u Vavroveckého rybníka. Tato chata patřila třebíčskému turistovi Vl. Mlnaříkovi. Zde bylo pro turisty připraveno malé pohoštění v podobě chleba se sádlem a cibulí a něco ostřejšího na zahřátí. V tomto mrazivém dni to bylo příjemné zastavení. Po krátkém odpočinku se muselo kousek zpět na cestu vedoucí do Radošova.

u meteostanice

meteostanice Radošov

Vavrovecký rybník

na hrázi rybníka

u chaty Vl. Mlnaříka

občerstvení u chaty

do Radošova

Do kulturáku v Radošově se už všichni těšili. Místní myslivci tu připravili pro pochodníky výborný guláš ze zvěřiny. Slibovaný divočák na šípkové omáčce sice z nějakých důvodů nebyl, ale ten dobrý guláš ze zvěřiny všem moc chutnal. K tanci a poslechu hrála amatérská myslivecká kapela.

amatérská myslivecká kapela

Kolem půl jedné se někteří turisté vydali zpět na vlak do Dolní Smrčné. Na zastávce se turisté z Třebíče a Jihlavy rozloučili. Třebíčští odjeli směr Třebíč, a po chvíli přijel vlak na Jihlavu.

z Radošova

a znovu přes potok

Chlumský potok

u Dolní Smrčné

řeka Jihlava

před odjezdem

Za mrazivého a slunečného počasí urazili 10 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 26. 02. 2018 | 427 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |