13.05.2018: Teslácký Šotek v sobotu 19. 5. 2018
Cykloturisté Čeřínku se sejdou v 8.30 hod. na startu Tesláckého Šotka na nádvoří bývalého podniku Tesla na Havlíčkově ulici, kde si vyberou trasu. Cykloturisty povede Jirka V. Pěší turisté se sejdou ve stejnou dobu na stejném místě, kde se dohodnou, na kterou trasu se vydají Pěšáky zve Pepa K. Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava

09.05.2018: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Ve čtvrtek 17. 5. 2018 od 9,00 -11,00 a odpoledne od 15,00 -16,00 hod. se bude v klubovně KČT, odbor Čeřínek Jihlava na Erbenově ulici (kuželna Cháb) platit výlet na Českou Kanadu, který se uskuteční v sobotu 2. 6. 2018 Cena výletu je 150 Kč,-

05.05.2018: Po jihlavských stopách Gustava Mahlera, jeho rodiny a přátel
V neděli dne 13. května 2018 na počest skladatele a dirigenta Gustava Mahlera 9. tematickou komentovanou vycházku Sraz je ve 14:00 hodin v Parku Gustava Mahlera v Jihlavě, odtud půjdeme centrem města do Domu Gustava Mahlera, kde vyslechneme přednášku Ing. Milana Paláka, Individuální prohlídka Domu Gustava Mahlera ZDARMA.

Vzpomínková vycházka do Radošova
12. ročník Memoriál Vladimíra Mlnaříka
V sobotu 24. 2. 2018 se 22 turistů Čeřínku vydalo na vycházku, kterou pořádal KČT, odbor Třebíč.

Nastoupili v Jihlavě do vlaku v 9.30 hodin směrem do Dolní Smrčné. Na zastávce ještě počkali na vlak od Brna. Ten přivezl turisty z Třebíče, a za slunečného a mrazivého počasí se společně vydali po MTZ kolem Chlumského potoka, který bylo potřeba na dvou místech překročit. U Pavlovského mlýna opustili MTZ a pokračovali po neznačené cestě do Radošova

přijíždí vlak od Třebíče

společně půjdeme po MTZ

po MTZ

přes Chlumský potok

podruhé přes potok

kolem Pavlovského mlýna

Po čtyřech kilometrech odbočili k chatě u Vavroveckého rybníka. Tato chata patřila třebíčskému turistovi Vl. Mlnaříkovi. Zde bylo pro turisty připraveno malé pohoštění v podobě chleba se sádlem a cibulí a něco ostřejšího na zahřátí. V tomto mrazivém dni to bylo příjemné zastavení. Po krátkém odpočinku se muselo kousek zpět na cestu vedoucí do Radošova.

u meteostanice

meteostanice Radošov

Vavrovecký rybník

na hrázi rybníka

u chaty Vl. Mlnaříka

občerstvení u chaty

do Radošova

Do kulturáku v Radošově se už všichni těšili. Místní myslivci tu připravili pro pochodníky výborný guláš ze zvěřiny. Slibovaný divočák na šípkové omáčce sice z nějakých důvodů nebyl, ale ten dobrý guláš ze zvěřiny všem moc chutnal. K tanci a poslechu hrála amatérská myslivecká kapela.

amatérská myslivecká kapela

Kolem půl jedné se někteří turisté vydali zpět na vlak do Dolní Smrčné. Na zastávce se turisté z Třebíče a Jihlavy rozloučili. Třebíčští odjeli směr Třebíč, a po chvíli přijel vlak na Jihlavu.

z Radošova

a znovu přes potok

Chlumský potok

u Dolní Smrčné

řeka Jihlava

před odjezdem

Za mrazivého a slunečného počasí urazili 10 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 26. 02. 2018 | 225 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |