17.02.2018: Vzpomínková vycházka do Radošova, 12. ročník sobota 24.2.2018
Jsme předtím všichni očekáváni na chatě u Vavroveckého rybníka – přípitek, káva, nápoje Z Jihlavy jede vlak v 9.30, v Dolní Smrčné je v 9.50, v Číchově v 9.57, lze vystoupit i v Přímělkově nebo v Bítovčicích.  Při výstupu v Číchově je to na chatu 8 km (přes Leštinu, Kouty a Pavlovský mlýn, vedoucí L. Tomáš), Dolní Smrčné 4 km (přes Pavlovský mlýn, vedoucí manž. Nosálovi). Z chaty do Radošova +1 km. Zpět z Radošova na vlak do Dolní Smrčné je to 4 km. Do Třebíče odjíždí v 13.52 a 15.53. Do Jihlavy v 13.59 a 16.05.  Radošov, kulturák: polévka + divočák na šípkové omáčce, hudba k tanci a poslechu zajištěna Na vycházku zvou Veselí

11.02.2018: Sobotní vycházka Kralice n. Oslavou – Náměšť n. Oslavou 17. 2. 20178
Odjezd rychlíkem z Jihlavy v 7.30 do Kralic nad Oslavou s příjezdem v 9:18 hod. Odtud půjdeme pěšky do Náměště nad Oslavou přes Vlčí kopec. Délka vycházky je cca 16 km. Odjezdy vlaků z Náměště nad Oslavou do Jihlavy v 16:11 R s příjezdem 17:18 nebo 16:48 Os s příjezdem 18:22. Na vycházku Vás zve Petr Janoušek

03.02.2018: Nedělní vycházka za sv. Valentýnem - 11. 2. 2018
Sejdeme se v 9,20 hod. na konečné trolejbusu linky „B“ Na Dolech ve Starých Horách. Půjdeme modřínovou alejí do Rantířova na nádraží. (asi 5 km). Zde se setkáme s těmi, kteří přijedou v 11 hodin vlakem a společně půjdeme na Rounek ke kapli sv. Antonína Paduánského (3 km). Pro ty, kteří pojedou z Jihlavy do Rantířova vlakem: Jihlava hl. nádraží 10:45 hod. Jihlava město 10:49 hod. Jihlava Staré Hory 10:51 hod. možnost občerstvení v restauraci U Golema. Odjezd vlaku z Rantířova: 13:10 hod., 14:57 hod. a 16:59 hod. Na setkání s Vámi se těší Věra Veselá

Výroční členská schůze odboru Čeřínek Jihlava
Ve středu 24.1. 2018 se v prostorách kraje Vysočina konala výroční členská schůze KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Turisté se sešli, aby zhodnotili činnost odboru za r. 2017.

Na začátku schůze přivítala Hana Kučerová hosty: radní Kraje Vysočina paní Ing. Janu Fischerovou, z KČT, odbor Tesla Jihlava předsedkyni paní Ing, Mílu Bradovou a Františka Janečka, zástupce KČT, odbor Bedřichov Jihlava Jiřího Fuxu a Ivu Křížkovou a přítomné členy KČT, odbor Čeřínek Jihlava.
Také připomněla ty, kteří v uplynulém roce a letos v lednu ukončili svou životní pouť. Poslední nás opustila 21. 1. 2018 naše dlouholetá členka paní Květoslava Schovánková, která také dlouhá léta pracovala ve výboru. Na poslední cestě jsme ji vyprovodili v pátek 26. 1. právě v den jejích 93. narozenin. Hanka požádala přítomné k uctění památky o minutu ticha.
Po tomto neradostném úvodu seznámila všechny s programem schůze.

turisté přicházejí

před zahájením

Hanka zahajuje VČS

Členové hlasováním zvolili mandátovou a návrhovou komisi.
Předseda Jiří Veselý přednesl zprávu za uplynulé období.
Hospodář odboru Luděk Zápotočný seznámil přítomné se stavem hospodaření za rok 2017. Kontrolní zprávu přečetla Helena Belatková.

Helena podává zprávu kontrolní komise

Předsedkyně mandátové komise Eva Kumštárová oznámila, že na členské schůzi je přítomno 62 členů KČT, odboru Čeřínek Jihlava.

mandátovou zprávu přednesla E. Kumštárová

Hana Kučerová vyzvala přítomné k diskuzi.
Do diskuze se přihlásil jako první předseda Jiří Veselý, požádal členy, kteří by měli zájem pracovat v oblastním výboru Vysočiny, aby se přihlásili výboru odboru. V dalším požádal o větší zapojení při přípravě vycházek.

V další diskuzi vystoupila radní Kraje Vysočina paní Jana Fischerová, připomněla, že také patří do veliké rodiny turistů a ze své funkce podporuje turistický ruch na Vysočině. Ocenila záslužnou práci značkařů.

diskuzní příspěvek Jany Fischerové

Mgr. Jitka Korbelová pozdravila schůzi za oblastní výbor a hovořila o připravované výstavě ke 130. výročí KČT na Magistrátě města Jihlavy.
Zároveň pozvala přítomné na ZJTS, které bude 17. 3. 2018 v Jihlavě.

příspěvek Jitky Korbelové

Předsedkyně KČT Tesla Ing. Míla Bradová poděkovala za pozvání na VČS a ocenila spolupráci jihlavských odborů. Dále připomněla turistickou soutěž ke 100. výročí ČR, nazvanou „100 let republiky, 130 let v pohybu“.

Míla Bradová

Předseda KČT, odboru Bedřichov Jihlava Jiří Fuxa pozval všechny na turistické akce KČT, odbor Bedřichov Jihlava.

Jiří Fuxa

Návrh na usnesení přednesl František Dörrer

návrh usnesení přečetl F. Dörrer

VČS byla doplněna promítáním fotografií z vycházek za 1. a 2. pololetí roku 2017, které připravila Věra Veselá.
VČS ukončila Hana Kučerová a předseda odboru popřál všem hodně zdraví a krásných turistických zážitků.

debatní kroužek po schůzi

v dobré náladě