24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

17.06.2018: Radňov – Okrouhlice v sobotu 23.června 2018
Odjezd z hlavního nádraží 7.27 s přestupem v Havlíčkově Brodě (sraz na společnou jízdenku v 7.15 h) návrat z Okrouhlice v 14.55 přes Havlíčkův Brod (hodinová přestávka) Jihlava 16.35 délka trasy asi 14 km (zelená turistická značka) trasa : Radňov – Květinov - Krásná Hora- rybník Abrahám – Perlový potok - Vadim - Okrouhlice Sebou: něco k pití a jídlu, vhodné turistické oblečení Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.06.2018: v neděli dne 17. června 2018, Na kole po stopách Gustava Mahlera
Program :10:00 Slavnostní zahájení akce v obci Kaliště u Humpolce (u rodného domu Gustava Mahlera) 10:15 Odjezd do Jihlavy po doporučených trasách 1. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře – Jihlava (cca 40 km) 2. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Brunka – Humpolec – Rozkoš - Dubí – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře Jihlava (cca 37 km) Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob i kol zdarma z Jihlavy do obce Kaliště – sraz v ul. Legionářů v 8:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd v 8:30 hod. Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Výroční členská schůze odboru Čeřínek Jihlava
Ve středu 24.1. 2018 se v prostorách kraje Vysočina konala výroční členská schůze KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Turisté se sešli, aby zhodnotili činnost odboru za r. 2017.

Na začátku schůze přivítala Hana Kučerová hosty: radní Kraje Vysočina paní Ing. Janu Fischerovou, z KČT, odbor Tesla Jihlava předsedkyni paní Ing, Mílu Bradovou a Františka Janečka, zástupce KČT, odbor Bedřichov Jihlava Jiřího Fuxu a Ivu Křížkovou a přítomné členy KČT, odbor Čeřínek Jihlava.
Také připomněla ty, kteří v uplynulém roce a letos v lednu ukončili svou životní pouť. Poslední nás opustila 21. 1. 2018 naše dlouholetá členka paní Květoslava Schovánková, která také dlouhá léta pracovala ve výboru. Na poslední cestě jsme ji vyprovodili v pátek 26. 1. právě v den jejích 93. narozenin. Hanka požádala přítomné k uctění památky o minutu ticha.
Po tomto neradostném úvodu seznámila všechny s programem schůze.

turisté přicházejí

před zahájením

Hanka zahajuje VČS

Členové hlasováním zvolili mandátovou a návrhovou komisi.
Předseda Jiří Veselý přednesl zprávu za uplynulé období.
Hospodář odboru Luděk Zápotočný seznámil přítomné se stavem hospodaření za rok 2017. Kontrolní zprávu přečetla Helena Belatková.

Helena podává zprávu kontrolní komise

Předsedkyně mandátové komise Eva Kumštárová oznámila, že na členské schůzi je přítomno 62 členů KČT, odboru Čeřínek Jihlava.

mandátovou zprávu přednesla E. Kumštárová

Hana Kučerová vyzvala přítomné k diskuzi.
Do diskuze se přihlásil jako první předseda Jiří Veselý, požádal členy, kteří by měli zájem pracovat v oblastním výboru Vysočiny, aby se přihlásili výboru odboru. V dalším požádal o větší zapojení při přípravě vycházek.

V další diskuzi vystoupila radní Kraje Vysočina paní Jana Fischerová, připomněla, že také patří do veliké rodiny turistů a ze své funkce podporuje turistický ruch na Vysočině. Ocenila záslužnou práci značkařů.

diskuzní příspěvek Jany Fischerové

Mgr. Jitka Korbelová pozdravila schůzi za oblastní výbor a hovořila o připravované výstavě ke 130. výročí KČT na Magistrátě města Jihlavy.
Zároveň pozvala přítomné na ZJTS, které bude 17. 3. 2018 v Jihlavě.

příspěvek Jitky Korbelové

Předsedkyně KČT Tesla Ing. Míla Bradová poděkovala za pozvání na VČS a ocenila spolupráci jihlavských odborů. Dále připomněla turistickou soutěž ke 100. výročí ČR, nazvanou „100 let republiky, 130 let v pohybu“.

Míla Bradová

Předseda KČT, odboru Bedřichov Jihlava Jiří Fuxa pozval všechny na turistické akce KČT, odbor Bedřichov Jihlava.

Jiří Fuxa

Návrh na usnesení přednesl František Dörrer

návrh usnesení přečetl F. Dörrer

VČS byla doplněna promítáním fotografií z vycházek za 1. a 2. pololetí roku 2017, které připravila Věra Veselá.
VČS ukončila Hana Kučerová a předseda odboru popřál všem hodně zdraví a krásných turistických zážitků.

debatní kroužek po schůzi

v dobré náladě