13.12.2019: POZVÁNKA
NA VÝROČNÍ ČLENSKOU SCHŮZI KČT,odbor ČEŘÍNEK JIHLAVA Výbor KČT,odbor Čeřínek Jihlava Vás zve na výroční členskou schůzi, která se koná v pondělí 16. 12. 2019 od 16.00 hod. v budově Krajského úřadu Žižkova 57 Jihlava za výbor KČT Čeřínek – Jihlava Jiří Veselý

07.12.2019: Adventní vycházka 14. 12. 2019
Z Křižanova do V. Meziříčí na výstavu betlémů. Odjezd z Jihlavy os. vlakem v 7.27 do H. Brodu příjezd do H. Brodu v 7.51hod. Přestup na rychlík do Křižanova v 8.02hod. v Křižanově v 8.51hod. Odtud půjdeme po ŽTZ a ČTZ do V. Meziříčí, délka vycházky cca 10 km. Výstava betlémů je otevřena od 13 do 17 hodin v muzeu města V. Meziříčí. Odjezd z V. Meziříčí autobusem buď v 14.31 nebo 16.31hod. Příjezd do Jihlavy 15.20 nebo v 17.20hod. Na vycházku zve Petr

30.11.2019: Mikulášská vycházka na Čeřínek
V sobotu 7. 12. 2019 pojedeme vlakem v 7,33 hod z hl. n., Ji. město 7,42 hod.,St. Hory 7,44 hod. do Dolní Cerekve. Půjdeme na Čeřínek po ŽTZ v turistické chatě si dáme něco dobrého. Zpáteční cesta povede do Kostelce na vlak v 14,15 R nebo 14, 45 os. vlak. Příjezd do Jihlavy v14,33 hod. nebo 15,14 hod. Na vycházku zvou V+J Veselí

Výlet do Nové Bystřice
O prázdninách náš odbor nepořádá pravidelné vycházky, ale Pepa s Romanem naplánovali vycházku do Nové Bystřice. V sobotu 17. 8. 2019 se na nádraží v Jihlavě sešlo 6 turistů a odjeli rychlíkem v 7,30 hod. do Jindřichova Hradce.

V Jindřichově Hradci jsme přestoupili na úzkokolejku, která nás odvezla do Nové Bystřice. Původní plán vycházky byl jít k lesnímu hotelu Peršlák. Po příjezdu do Bystřice se situace trochu zkomplikovala, odjezd vlaku zpět do J. Hradce byl v 15,00 hod., a proto bylo z časových důvodů rozhodnuto, že změníme plán a navštívíme Muzeum veteránů.

nastupujeme do vláčku úzkokolejky

ve vláčku do N. Bystřice

v Nové Bystřici

do Muzea veteránů

Ford z r. 1912

Cadillac z r. 1959

závodní auto Škoda

Citroen z r. 1970

auto ze stodoly

modely aut k zakoupení

Z návštěvy muzea byli všichni nadšeni. Tolik krásných vozů, a tak pěkně zrestaurovaných, se jen tak na jednom místě nevidí.
Po krátké prohlídce města jsme se rozhodli, že se půjdeme podívat na bývalý hraniční přechod do Rakouska. Po necelých třech kilometrech jsme došli na hraniční přechod. Po vyfocení na hranici naše cesta vedla zpět do Bystřice na vlak.

jdeme na náměstí

pořádná porce osvěží

po silnici do Rakouska

u Nové Bystřice

Před odjezdem úzkokolejného vláčku zbylo ještě trochu času na kávičku.

Nasedli jsme do vláčku a po hodině a půl dojeli do J. Hradce. Potom rychlíkem do Jihlavy a v 18,30 hod. vystoupili v Jihlavě na nádraží.
Na této vycházce ušlo šest turistů 8 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 18. 08. 2019 | 166 přečtení |
Zdroj: text: J. Veselý, foto: V+J Veselí a Libor Kaman |