17.03.2019: Upozornění pro přihlášené na ZJTS do Humpolce 23. 3. 2019
Odjezd autobusu z parkoviště za BILLOU v 7,00 hod. Odjezd z Humpolce v 16,00 hod. Podrobnosti o programu ZJTS ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava, u hlavního nádraží a na poště na náměstí

10.03.2019: JARNÍ VODY 16. března 2019
Odjezd vlaku z hlavního nádraží Jihlava v 7,27 hodin do zastávky ZÁVRATEC (přes Havlíčkův Brod s přestupem (v 8.00 h) na rychlík do Čáslavi a v Čáslavi (v 9.12 h) na osobáček směr Třemošnice) 13 km převážně přírodního charakteru pěšina místy vede svahem nad řekou!!! (lze zkrátit na polovinu bez svahu – tj. z Ronova nad Doubravou využít vláček v 12,18 h do Žlebů a odtud procházkou k zámku a do parku) Trasa: Ztracenec – Mladotice – Chitussiho údolí – vodní tunel na Doubravě – kostel sv. Kříže – Ronov nad Doubravou – Sádecký most – údolím Doubravy do Žlebů Občerstvení v Hospůdce U Kosů (!!! pouze nápoje, klobása !!!) Svačinu proto s sebou. Zpáteční vlak ze Žlebů v 14,31 h do Čáslavi, z Čáslavi rychlík v 15,08 do H. Brodu, z H. Brodu osobní vlak v 16,05 h (odjezd dalšího spoje přesně o 2 hodiny déle) Při nepřízni počasí může být trasa pozměněna. Připravili: Mirek a Marta

04.03.2019: Upozornění pro zájemce na Poslední puchýř v Olomouci
ve dnech 14. -17. 11. 2019 Dostavte se ve čtvrtek 7. 3. 2019 v 9,00 do klubovny KČT, odbor Čeřínek Jihlava (kuželna Cháb). Je potřeba domluvit ubytování. Nebo volejte co nejdříve tel: 604 456 475

Vycházky v červenci 2018
Hurá, už jsou tu zase. Téměř všemi milované prázdniny. Hlavně dětmi, žáky, studenty, snad i rodiči. Naše turistické aktivity o prázdninách jsou neplánované, takže sledujeme vývěsky a rozhodujeme se třeba na poslední chvíli, kdo a jak má čas a neodjel zrovna někam na rodinnou dovolenou nebo netráví léto v cizině.

Poslední sobota v červnu byla už skoro prázdninová a naši turisté se tentokrát rozdělili na dvě akce. Část turistů se vydala do Kamenné na 10. ročník pochodu Kamenské aleje, který pořádá každý rok KČT, odbor Kamenná a zúčastnilo se 6 našich turistů.
Druhá akce stejnou sobotu 30. 6. 2018 nebyla turistická, ale byl to Branný závod Policejní akademie, který pořádá organizace „Bílý kruh bezpečí“ pod vedením manželů Křoustkových. Policejní akademii navštěvuje dost našich členů turistů - seniorů, a ti všichni se Branného závodu na Pančavě zúčastnili i se svými vnoučaty.

přihlášení ke startu

dělostřelci

přivítání účastníků

před startem

soutěže na trase

zdravověda - první pomoc

střelba ze vzduchovky

zasloužená odměna

vyhlášení výsledků

odměny pro děti

po závodě panuje dobrá nálada

Další byla sobota 7. července. Pepa bere svou roli prázdninového vedoucího vycházek úplně poctivě, tak naplánoval vycházku ze Slavonic přes rakouskou vesnici Fratres, po cyklostezce vybudované na místě po zaniklé železniční trati, potom po hranicích do Maříže a do Slavonic. Celý den turisty provázelo velmi příjemné letní počasí (bylo kolem 24° C) a nádherná viditelnost až na Javořici! Celkem vycházka měla 18 km. a účastnilo se 14 turistů.

ve Slavonicích

program vycházky

ze Slavonic do Fratres po cyklostezce

mostek na bývalé železniční trati

na rakouské hranici

rakouská vesnice Fratres

makové pole

u hraničního kamene

svačinka na hranicích

po rakouské hranici

v Maříži

Bedřichovská 50 se konala v sobotu 14. 7. 2018. Letní teploty přidávají na intenzitě a na akci, kterou pořádá KČT, odbor Bedřichov Jihlava přijelo z našeho odboru jen 5 cykloturistů. Pěších se tentokrát Pepa nedočkal, tak spěchal do nemocnice za nemocným Liborem.
Cyklisté se vydali po trase: Malý Beranov – Luka n. Jihlavou – Bítovčice – Přímělkov – Střížov – Svatoslav – Luka n. Jihlavou – Kozlov – Rytířsko. V Rytířsku si pozměnili doporučenou trasu a vydali se směrem do Ždírce a do Dobronína. V Dobroníně přijali pozvání Evy na kafíčko. Po důkladném prošmejdění pěkného Evina domku, nyní už jen 4 cyklisté (bez Evy) odjeli do Zezulkárny, cíle pochodu. Ujeli při tom celkem 53 km.

u startu v Bedřichově

na cyklostezce do Luk n J.

nad ucpanou dálnicí

Rytířsko