12.01.2019: Slavnostní oheň na Čeřínku, v sobotu 19. 1. 2019
Pojedeme rychlíkem z Jihlavy hl. n. v 9:25 hod. (Jihlava město 9:29 hod.) do Kostelce a vydáme se po zelené TZ na Čeřínek (5 km). Do batůžku si nezapomeneme přibalit klobásku na opečení. Návrat z Čeřínku po zelené TZ do Kostelce nebo po žluté TZ do Dolní Cerekve (5,5 km), odtud vlakem do Jihlavy. Odjezdy z Kostelce: 14:15 R; 14:45 os; 16:15 R Odjezdy z Dolní Cerekve: 14:40 os; 16:43 os Na Čeřínek zvou Svatošovi a Veselí

06.01.2019: 20. ZIMNÍ ZBLOVICE
V sobotu 12. 1. 2019 pojedeme rychlíkem z hl. n. v Jihlavě v 8,40 hod. do Okříšek, přestup na os. vlak do Mor. Budějovic, příjezd v 9,52 hod. Na nádraží bude čekat autobus, který nás doveze do Nových Syrovic. Z Nových Syrovic půjdeme do Zblovic. Špekáček na opečení si vezměte s sebou!! Ze Zblovic nás odveze autobus na vlak do Mor. Budějovic. Odjezd z Mor. Budějovic 16,03 hod. nebo 18,03 hod. do Okříšek. Přestup na rychlík do Jihlavy, příjezd Jihlava 17,18 hod. nebo 19,18 hod. Na vycházku všechny zvou Veselí

28.12.2018: Novoroční vycházka na Šacberk – Rudný
1. 1. 2019 se sejdeme ve 13,00 hod. u Jitřenky, společně se vydáme na Šacberk – Rudný, pozdravíme se s turisty ostatních jihlavských odborů a zároveň můžeme přispět na turistickou akci „Novoroční čtyřlístek.“ Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

Vycházky v červenci 2018
Hurá, už jsou tu zase. Téměř všemi milované prázdniny. Hlavně dětmi, žáky, studenty, snad i rodiči. Naše turistické aktivity o prázdninách jsou neplánované, takže sledujeme vývěsky a rozhodujeme se třeba na poslední chvíli, kdo a jak má čas a neodjel zrovna někam na rodinnou dovolenou nebo netráví léto v cizině.

Poslední sobota v červnu byla už skoro prázdninová a naši turisté se tentokrát rozdělili na dvě akce. Část turistů se vydala do Kamenné na 10. ročník pochodu Kamenské aleje, který pořádá každý rok KČT, odbor Kamenná a zúčastnilo se 6 našich turistů.
Druhá akce stejnou sobotu 30. 6. 2018 nebyla turistická, ale byl to Branný závod Policejní akademie, který pořádá organizace „Bílý kruh bezpečí“ pod vedením manželů Křoustkových. Policejní akademii navštěvuje dost našich členů turistů - seniorů, a ti všichni se Branného závodu na Pančavě zúčastnili i se svými vnoučaty.

přihlášení ke startu

dělostřelci

přivítání účastníků

před startem

soutěže na trase

zdravověda - první pomoc

střelba ze vzduchovky

zasloužená odměna

vyhlášení výsledků

odměny pro děti

po závodě panuje dobrá nálada

Další byla sobota 7. července. Pepa bere svou roli prázdninového vedoucího vycházek úplně poctivě, tak naplánoval vycházku ze Slavonic přes rakouskou vesnici Fratres, po cyklostezce vybudované na místě po zaniklé železniční trati, potom po hranicích do Maříže a do Slavonic. Celý den turisty provázelo velmi příjemné letní počasí (bylo kolem 24° C) a nádherná viditelnost až na Javořici! Celkem vycházka měla 18 km. a účastnilo se 14 turistů.

ve Slavonicích

program vycházky

ze Slavonic do Fratres po cyklostezce

mostek na bývalé železniční trati

na rakouské hranici

rakouská vesnice Fratres

makové pole

u hraničního kamene

svačinka na hranicích

po rakouské hranici

v Maříži

Bedřichovská 50 se konala v sobotu 14. 7. 2018. Letní teploty přidávají na intenzitě a na akci, kterou pořádá KČT, odbor Bedřichov Jihlava přijelo z našeho odboru jen 5 cykloturistů. Pěších se tentokrát Pepa nedočkal, tak spěchal do nemocnice za nemocným Liborem.
Cyklisté se vydali po trase: Malý Beranov – Luka n. Jihlavou – Bítovčice – Přímělkov – Střížov – Svatoslav – Luka n. Jihlavou – Kozlov – Rytířsko. V Rytířsku si pozměnili doporučenou trasu a vydali se směrem do Ždírce a do Dobronína. V Dobroníně přijali pozvání Evy na kafíčko. Po důkladném prošmejdění pěkného Evina domku, nyní už jen 4 cyklisté (bez Evy) odjeli do Zezulkárny, cíle pochodu. Ujeli při tom celkem 53 km.

u startu v Bedřichově

na cyklostezce do Luk n J.

nad ucpanou dálnicí

Rytířsko