27.03.2020: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Z důvodu pokračování opatření proti koronaviru se plánované vycházky v kalendáři do odvolání ruší. O obnovení vycházek budete informováni ve skříňkách odboru a na webových stránkách KČT odboru. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

14.03.2020: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Zahájení jarní turistické sezony je prozatím odloženo. O novém termínu budete informováni ve skříňkách KČT. Plánované vycházky v kalendáři na měsíc Březen se do odvolání ruší! J. Veselý předseda KČT,odbor Čeřínek Jihlava

07.03.2020: Sobotní vycházka na bledule 14. 3. 2020
Pojedeme autobusem z aut. n. v 10,37 hod. stanoviště č. 6A do Staré Říše. Půjdeme na Jechovec, kde navštívíme chráněnou oblast s bledulemi. Délka vycházky asi 4 km z toho 1 km překážkové dráhy díky kůrovci. Délku trasy možno prodloužit, ale to podle počasí. Svačinu sebou!! Odjezd ze Staré Říše autobusem v 16,35 hod. Na vycházku zve všechny zájemce Eva.

Vycházka z Řehořova do Bítovčic
Zimní vycházku z Řehořova do Bítovčic na sobotu 25. ledna 2020 naplánoval a vedl Petr Janoušek. Na autobusovém nádraží se sešlo 14 turistů, kteří společně odjeli autobusem do Řehořova.

Ráno bylo zahalené do mlhy a teplota sahala mírně pod nulu a bylo bezvětří. Na zastávce v Řehořově se Petr se všemi přivítal, seznámil s plánem dnešního dne. Ještě před odchodem na trasu Marie nabídla doušek na zahřátí u příležitosti jejích narozenin.

Petr vítá účastníky vycházky

na zdraví Marie

S dobrou náladou a s přáním na lepší viditelnost se skupina vydala po zelené TZ směrem na Kameničku. Času bylo dost, tak cestu pokrytou ledovými nástrahami všichni zvládali. Na okolních loukách a polích ležel sníh. Výhledy do kraje se tentokrát ukrývaly v bílé tmě. Byly vidět jen blízké objekty, které pokryla silná vrstva jinovatky a působily přímo pohádkově, jako ve známém filmu Mrazík. Slunce a modrá obloha se ale nějak vytratila. Jen červené plody šípku ozdobily šedobílou krajinu.

Řehořovem

turisté u kříže

zima na Vysočině

"dřevulák" v Kameničce

Z Kameničky postupovala skupina po silnici, míjela kapli sv. Jana Nepomuckého a po několika málo kilometrech došla do Kamenice. Prohlédla si náměstí s kaplí Sv. Anny. Na autobusové zastávce si chvíli odpočinula a pak pokračovala opět po zelené k Vržanovu.

z Kameničky do Kamenice

kaplička sv. J. Nepomuckého

v Kamenici

kaple sv. Anny

svačina na zastávce

dům keramiky

po ZTZ v Kamenici

mlha nad Kamenicí

Mlha neustupovala ani za Vržanovem při vstupu do chatové oblasti nazvané “Údolí radosti”. Cesta kolem rybníčka a říčky Kamenička vede přímo do Bítovčic. Chvilka zastavení u Vilémovského mlýna a pak jen pár minut chůze a už je vidět náves Bítovčic s hospůdkou “U Gurmána”. Před budovou restaurace Petr vycházku ukončil.

do Vržanova

do Údolí Radosti

rybníček v Údolí Radosti

říčka Kamenička

v Bítovčicích

Petr ukončil vycházku

Skupina se však ještě nerozešla. Byl čas oběda, mnozí využili nabídky a poobědvali. Po občerstvení se někdo vypravil na vlakovou zastávku, zbytek skupiny si počkal na zastávce u restaurace na autobus.

než přijede autobus

Vycházka se vydařila. Zasněženou a jíním pokrytou krajinou turisté urazili 12 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 26. 01. 2020 | 236 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |