Hlavní menu
  Novinky
28.07.2020: ZRUŠENÍ POCHODU 1.8.2020
Vážení přátelé, bohužel dle rozhodnutí zastupitelstva v Sobíňově a na základě opatření Krajského úřadu se setkání a pochod 1.8.2020 "LÉTO V ŽELEZNÝCH HORÁCH"  ruší. Je nám to líto, ale nedá se nic dělat, zdraví je přednější. Za KČT, odbor Havlíčkův Brod - Jaroslava Kohoutová POZOR: Náhradní vycházka za Sobíňov 1. 8. 2020 - Okolo Dobronína Pojedeme do Dobronína v 10,22 hod z hlavního nádraží, příjezd Dobronín 10,33 hod. Délka vycházky asi 8 km. Zpáteční odjezd z Dobronína 13,25 hod. nebo 15,25 hod. Příjezd Jihlava 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na vycházku zve Eva

25.07.2020: LÉTO V ŽELEZNÝCH HORÁCH -v sobotu 1. srpna 2020
Podrobnosti ve skříňkách KČT Čeřínek, u nádraží a na budově pošty na náměstí Odjezd z Jihlavy hl.n. 7,37 hod. do H. Brodu, z H. Brodu 8,03 hod. - Sobiňov 8,34 hod. Zpáteční: Sobíňov 13,25 hod. do H. Brodu, z H Brodu 14,03 hod. Jihlava 14,22 hod. Nebo Sobíňov 15,25 hod. H. Brod 15,53 hod. z H. Brodu 16,03 hod. v Jihlavě 16, 22 hod. Na vycházku zve Pepa.

06.07.2020: Pozor-Pozor -Sobotní vycházka - se překládá na neděli 12. 7. 2020
V neděli 12. 7. 2020 pojedeme do Ždírce, autobusem z Jihlavy autobusové nádr. st. č. 21, v 7,05 hod. Ze Ždírce půjdeme do Věžničky, Polné, N. Dvory, Dobronín. Z Dobronína odjedeme vlakem v 15,25 hod. Na vycházku zve Eva.
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Vycházka z Řehořova do Bítovčic
Zimní vycházku z Řehořova do Bítovčic na sobotu 25. ledna 2020 naplánoval a vedl Petr Janoušek. Na autobusovém nádraží se sešlo 14 turistů, kteří společně odjeli autobusem do Řehořova.

Ráno bylo zahalené do mlhy a teplota sahala mírně pod nulu a bylo bezvětří. Na zastávce v Řehořově se Petr se všemi přivítal, seznámil s plánem dnešního dne. Ještě před odchodem na trasu Marie nabídla doušek na zahřátí u příležitosti jejích narozenin.

Petr vítá účastníky vycházky

na zdraví Marie


S dobrou náladou a s přáním na lepší viditelnost se skupina vydala po zelené TZ směrem na Kameničku. Času bylo dost, tak cestu pokrytou ledovými nástrahami všichni zvládali. Na okolních loukách a polích ležel sníh. Výhledy do kraje se tentokrát ukrývaly v bílé tmě. Byly vidět jen blízké objekty, které pokryla silná vrstva jinovatky a působily přímo pohádkově, jako ve známém filmu Mrazík. Slunce a modrá obloha se ale nějak vytratila. Jen červené plody šípku ozdobily šedobílou krajinu.

Řehořovem

turisté u kříže

zima na Vysočině

"dřevulák" v Kameničce


Z Kameničky postupovala skupina po silnici, míjela kapli sv. Jana Nepomuckého a po několika málo kilometrech došla do Kamenice. Prohlédla si náměstí s kaplí Sv. Anny. Na autobusové zastávce si chvíli odpočinula a pak pokračovala opět po zelené k Vržanovu.

z Kameničky do Kamenice

kaplička sv. J. Nepomuckého


v Kamenici

kaple sv. Anny

svačina na zastávce

dům keramiky

po ZTZ v Kamenici

mlha nad Kamenicí


Mlha neustupovala ani za Vržanovem při vstupu do chatové oblasti nazvané “Údolí radosti”. Cesta kolem rybníčka a říčky Kamenička vede přímo do Bítovčic. Chvilka zastavení u Vilémovského mlýna a pak jen pár minut chůze a už je vidět náves Bítovčic s hospůdkou “U Gurmána”. Před budovou restaurace Petr vycházku ukončil.

do Vržanovado Údolí Radosti


rybníček v Údolí Radosti

říčka Kameničkav Bítovčicích

Petr ukončil vycházku


Skupina se však ještě nerozešla. Byl čas oběda, mnozí využili nabídky a poobědvali. Po občerstvení se někdo vypravil na vlakovou zastávku, zbytek skupiny si počkal na zastávce u restaurace na autobus.

než přijede autobus


Vycházka se vydařila. Zasněženou a jíním pokrytou krajinou turisté urazili 12 km. 


| Autor: Jirka | Vydáno dne 26. 01. 2020 | 362 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server