27.03.2020: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Z důvodu pokračování opatření proti koronaviru se plánované vycházky v kalendáři do odvolání ruší. O obnovení vycházek budete informováni ve skříňkách odboru a na webových stránkách KČT odboru. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

14.03.2020: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Zahájení jarní turistické sezony je prozatím odloženo. O novém termínu budete informováni ve skříňkách KČT. Plánované vycházky v kalendáři na měsíc Březen se do odvolání ruší! J. Veselý předseda KČT,odbor Čeřínek Jihlava

07.03.2020: Sobotní vycházka na bledule 14. 3. 2020
Pojedeme autobusem z aut. n. v 10,37 hod. stanoviště č. 6A do Staré Říše. Půjdeme na Jechovec, kde navštívíme chráněnou oblast s bledulemi. Délka vycházky asi 4 km z toho 1 km překážkové dráhy díky kůrovci. Délku trasy možno prodloužit, ale to podle počasí. Svačinu sebou!! Odjezd ze Staré Říše autobusem v 16,35 hod. Na vycházku zve všechny zájemce Eva.

Vycházka Přímělkov – Vržanov – Bítovčice – Luka n. Jihlavou 11. 5. 2019
Vlak nás v 7,30 hod. odvezl z Jihlavy do Přímělkova.

Zde 19 turistů oslavilo narozeniny Karly. Po přání hodně zdraví se turisté vydali po ZTZ do Vržanova.

v Přímělkově

Eva seznamuje s trasou

Karla slaví narozeniny

řeka Jihlava

Začátek cesty stoupal úzkou cestičkou vzhůru k Vržanovu. Před Vržanovem jsme odbočili a naše cesta vedla přes CHKÚ, PP Prosenka a PP Pahorek u Vržanova. Velkým obloukem jsme došli do Vržanova a odtud se pokračovalo „Údolím radosti“ kolem potoka Kamenička. U místního rybníka, upraveného jako koupaliště, se naše kroky na chvíli zastavily a toto zastavení jsme využili k svačině.

po ZTZ

stále po zelené

PP Prosenka

tady se kůrovec vyřádil

k Vržanovu

ve Vržanově

svačina u rybníka

Po odpočinku se dál postupovalo po polní cestě mezi loukami a několikrát jsme překročili potok Kamenička. Přišli jsme na okraj Bítovčic a došli k hospůdce U Gurmána. Bohužel, bylo ještě zavřeno, a tak bylo rozhodnuto pokračovat po cyklostezce do Luk n. Jihlavou.

Údolí Radosti

v Bítovčicích jsme potkali turisty z H.B.

po cyklostezce do Luk

Bítovčice z cyklostezky

Luka a řeka Jihlava

V Lukách v restauraci Dolnička jsme si venku pod slunečníky dali teplou polévku, a jakoby turistický pánbíček věděl, že jsme došli do cíle, spustil na zem trochu vláhy. To už nám ale nevadilo.

v Dolničce

do Jihlavy pojedeme autobusem

Po absolvování 11km jsme šťastní a suší dojeli domů linkovým autobusem.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 13. 05. 2019 | 574 přečtení |
Zdroj: text: E,Kumštárová, foto: V+J Veselí |