07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Vycházka Přímělkov – Vržanov – Bítovčice – Luka n. Jihlavou 11. 5. 2019
Vlak nás v 7,30 hod. odvezl z Jihlavy do Přímělkova.

Zde 19 turistů oslavilo narozeniny Karly. Po přání hodně zdraví se turisté vydali po ZTZ do Vržanova.

v Přímělkově

Eva seznamuje s trasou

Karla slaví narozeniny

řeka Jihlava

Začátek cesty stoupal úzkou cestičkou vzhůru k Vržanovu. Před Vržanovem jsme odbočili a naše cesta vedla přes CHKÚ, PP Prosenka a PP Pahorek u Vržanova. Velkým obloukem jsme došli do Vržanova a odtud se pokračovalo „Údolím radosti“ kolem potoka Kamenička. U místního rybníka, upraveného jako koupaliště, se naše kroky na chvíli zastavily a toto zastavení jsme využili k svačině.

po ZTZ

stále po zelené

PP Prosenka

tady se kůrovec vyřádil

k Vržanovu

ve Vržanově

svačina u rybníka

Po odpočinku se dál postupovalo po polní cestě mezi loukami a několikrát jsme překročili potok Kamenička. Přišli jsme na okraj Bítovčic a došli k hospůdce U Gurmána. Bohužel, bylo ještě zavřeno, a tak bylo rozhodnuto pokračovat po cyklostezce do Luk n. Jihlavou.

Údolí Radosti

v Bítovčicích jsme potkali turisty z H.B.

po cyklostezce do Luk

Bítovčice z cyklostezky

Luka a řeka Jihlava

V Lukách v restauraci Dolnička jsme si venku pod slunečníky dali teplou polévku, a jakoby turistický pánbíček věděl, že jsme došli do cíle, spustil na zem trochu vláhy. To už nám ale nevadilo.

v Dolničce

do Jihlavy pojedeme autobusem

Po absolvování 11km jsme šťastní a suší dojeli domů linkovým autobusem.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 13. 05. 2019 | 110 přečtení |
Zdroj: text: E,Kumštárová, foto: V+J Veselí |