Hlavní menu
  Novinky
13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

23.03.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na duben v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

27.02.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru se vycházky uvedené v kalendáři na březen v r. 2021 do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Vycházka po NS Květnice v Tišnově
Na sobotu 29. 2. 2020 naplánovala Marie vycházku po NS Květnice v Tišnově. Ráno se sešlo 15 turistů na vlakovém nádraží v Jihlavě a společně odjeli do Tišnova.

V Tišnově nás Marie přivítala a seznámila s trasou vycházky. Šli jsme po NS na kopec Květnice. Cestou se otvíraly pohledy na město Tišnov, i když počasí výhledům moc nepřálo. Cestu lemovaly informační tabule o historii NS. V lese bylo mnoho popadaných stromů a také velmi zajímavé skály. Pomalu jsme došli k odbočce na Velkou skálu, na kterou někteří vylezli.

Marie nás vítá

z Tišnova na naučnou stezku

zastavení č. 1

výhledy na Tišnov z NS
Velká skála


Velká skála z druhé strany


Naše cesta pokračovala lesem. Na jednom stromě jsme si všimli neobvyklého útvaru, připomínající ucho. Cesta vedla střídavě vzhůru do kopce a potom zase dolů a zase nahoru, až jsme došli na vrchol Květnice v nadmořské výšce 470 m. Tady jsme odbočili na vyhlídku u Kříže.


les nás poslouchá

k vrcholu Květnice

vrchol Květnice (470 m)

vyhlídka u Kříže
Další naše cesta vedla na Malou skálu. Na rozcestí Pod Malou skálou jsme šli podél říčky Besének, která se před Tišnovem vlévá do řeky Svratky. Po cestě zpátky do Tišnova nás zaujal veliký kamenolom a rozkvetlé jarní kytičky v zahrádkách.

Malá skála (387 m)říčka Besének u zastavení č. 10

kamenolom


rozkvetlé jarní květy

zpět v Tišnově


V Tišnově jsme se zastavili na oběd. Po obědě zbývalo dost času na prohlídku náměstí a parku pod kostelem. Pod radnicí nás zaujala Cesta hrdelního práva. Je lemována sedmi zastaveními smrtelných hříchů a začíná Pýchou. Na projití této zajímavosti už nebyl čas, tak by to mohl být námět příští návštěvy Tišnova.


kostel sv. Václava

radnice


Park pod kostelem

v parku

Cesta hrdelního právaPohledem na horu Květnice jsme se rozloučili s Tišnovem a odjeli vlakem do Jihlavy.

pohled na Květnici

u nádraží v TišnověPoděkování patří Marii za zajímavou 9 km dlouhou vycházku.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 01. 03. 2020 | 413 přečtení |
Zdroj: text a foto: J. Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server