13.05.2018: Teslácký Šotek v sobotu 19. 5. 2018
Cykloturisté Čeřínku se sejdou v 8.30 hod. na startu Tesláckého Šotka na nádvoří bývalého podniku Tesla na Havlíčkově ulici, kde si vyberou trasu. Cykloturisty povede Jirka V. Pěší turisté se sejdou ve stejnou dobu na stejném místě, kde se dohodnou, na kterou trasu se vydají Pěšáky zve Pepa K. Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava

09.05.2018: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Ve čtvrtek 17. 5. 2018 od 9,00 -11,00 a odpoledne od 15,00 -16,00 hod. se bude v klubovně KČT, odbor Čeřínek Jihlava na Erbenově ulici (kuželna Cháb) platit výlet na Českou Kanadu, který se uskuteční v sobotu 2. 6. 2018 Cena výletu je 150 Kč,-

05.05.2018: Po jihlavských stopách Gustava Mahlera, jeho rodiny a přátel
V neděli dne 13. května 2018 na počest skladatele a dirigenta Gustava Mahlera 9. tematickou komentovanou vycházku Sraz je ve 14:00 hodin v Parku Gustava Mahlera v Jihlavě, odtud půjdeme centrem města do Domu Gustava Mahlera, kde vyslechneme přednášku Ing. Milana Paláka, Individuální prohlídka Domu Gustava Mahlera ZDARMA.

Vycházka Krahulov – Třebíč
Na sobotu 3.3. 2018 nás Majka N. pozvala na vycházku z Krahulova do Třebíče. Ráno se na hl.n. v Jihlavě sešlo 17 turistů.

Po vystoupení z vlaku na zastávce v Krahulově Majka všechny přivítala a seznámila s trasou vycházky. Ze zastávky do obce Krahulov se šlo asi deset minut po silnici, kde si každý musel dávat pozor na zledovatělá místa. Z Krahulova vedla zasněžená cesta k Padrtovu mlýnu.

v Krahulově na nádraží

v Krahulově

k Padrtovu mlýnu

lesní cesta

penzion Padrtův mlýn

u penzionu

Po krátké zastávce u mlýna jsme pokračovali po červené TZ směrem na Třebíč. Cestu nám lemovaly vyvrácené stromy. V dáli na poli bylo vidět velké stádo srnek.

po červené TZ

Sokolí

pozorujeme srnky

Sluníčko na sněhu vytvářelo krásné krystalky ledu. Prošli jsme Řípovem a úvozovou cestou přišli na cyklostezku. Ta nás kolem řeky a skal s přírodními ledopády dovedla do Třebíče.

slunce vytváří krystalky ledu

v Řípově

Řípov

přírodní ledopády

v Třebíči

Po krátkém zastavení v cukrárně a v restauraci u nádraží jsme odjeli do Jihlavy.

Třebíč

Vycházka sice byla kratší, ale v těchto mrazivých dnech nám 10 km stačilo.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 04. 03. 2018 | 289 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |