07.07.2018: Bedřichovská padesátka 14. 7. 2018
Sraz turistů Čeřínku v 9,00 hod. u haly Sokola Bedřichov. Trasy domluvíme na místě. Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava, u hlavního nádraží a na Poště na náměstí. Pěší zve Pepa K. a cyklisty Jirka V.

30.06.2018: Vycházka do Slavonic 7. 7. 2018
V sobotu 7. 7. 2018 pojedeme vlakem 7,33 z hl. nádr. Jihl. město 7,42 St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Zde přestoupíme na vlak do Slavonic. Ve Slavonicích budeme 9,52 hod. Půjdeme do rakouského Fratres a přes Maříž zpět do Slavonic. Trasa vycházky asi 15 km. Odjezd ze Slavonic 15,05 hod. V Jihlavě 17,14 hod. Na vycházku zve Pepa

24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

Vycházka Krahulov – Třebíč
Na sobotu 3.3. 2018 nás Majka N. pozvala na vycházku z Krahulova do Třebíče. Ráno se na hl.n. v Jihlavě sešlo 17 turistů.

Po vystoupení z vlaku na zastávce v Krahulově Majka všechny přivítala a seznámila s trasou vycházky. Ze zastávky do obce Krahulov se šlo asi deset minut po silnici, kde si každý musel dávat pozor na zledovatělá místa. Z Krahulova vedla zasněžená cesta k Padrtovu mlýnu.

v Krahulově na nádraží

v Krahulově

k Padrtovu mlýnu

lesní cesta

penzion Padrtův mlýn

u penzionu

Po krátké zastávce u mlýna jsme pokračovali po červené TZ směrem na Třebíč. Cestu nám lemovaly vyvrácené stromy. V dáli na poli bylo vidět velké stádo srnek.

po červené TZ

Sokolí

pozorujeme srnky

Sluníčko na sněhu vytvářelo krásné krystalky ledu. Prošli jsme Řípovem a úvozovou cestou přišli na cyklostezku. Ta nás kolem řeky a skal s přírodními ledopády dovedla do Třebíče.

slunce vytváří krystalky ledu

v Řípově

Řípov

přírodní ledopády

v Třebíči

Po krátkém zastavení v cukrárně a v restauraci u nádraží jsme odjeli do Jihlavy.

Třebíč

Vycházka sice byla kratší, ale v těchto mrazivých dnech nám 10 km stačilo.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 04. 03. 2018 | 416 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |