05.10.2019: PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ - SOBOTA 12. října 2019
Jízdenka zpáteční do Malešova, Osobní vlak do Havl. Brodu: Jihlava město – 7,15 h, Jihlava 7,27 h Rychlík z Havl. Brodu do Kutné Hory hl. n. v 8,00 h, osobní vlak z Kutné Hory do Malešova v 9,02 h (příjezd do Malešova v 9,21 h), Trasa: 12 km naučnou stezkou Občerstvení v restauraci Malešov (pivo v místním pivovaru) Zpáteční vlak z Malešova v 14,24 h do Kutné Hory hl. n., rychlík z Kutné Hory hl. n. do Havl. Brodu v 14,58 h, z H. Brodu do Jihlavy (výluka) v 16,05 h. (další spoj – přesně o dvě hodiny později včetně přestupu) připravili Mirek + Marta

30.09.2019: Vycházka do Příseky na autíčka
V sobotu 5. 10. 2019 pojedeme autobusem v 10,00 hod. ze stanoviště č. 24 do Příseky. Podíváme se do muzea autíček. Vstupné senioři a děti 50 Kč ostatní 120Kč. Po prohlídce jsou dvě možnosti návratu do Jihlavy. Jedna cesta vede do Luk n. Jihlavou na vlak ve 14,09 nebo 16,16 hod. Druhá pěšky přes Puklice a Kosov do Jihlavy. Obě trasy asi 10 km Na vycházku zve Eva

23.09.2019: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Kdo má zájem o nová klubová trička, tak může přijít v pondělí 30. 9. 2019 do klubovny dopoledne od 10 – 11 hod. nebo odpoledne od 15 – 17 hod. Zároveň se bude přihlašovat na autobusový výlet do Žďárských vrchů 19. 10. 2019 Cena výletu je 120 Kč. Výlet se uskuteční při dostatečném počtu přihlášených.

Údolí Krounky a Pivnická rokle
V měsíci červnu bývá mnoho akcí a ne všech se může každý účastnit. Některé jsou plánované dopředu, ale některé se objeví na poslední chvíli a každý si musí dobře rozmyslet, kam se v daný termín vydá. Takový nabitý víkend byl právě v sobotu 22. a v neděli 23. června 2019. V Jihlavě probíhala veliká slavnost havířů a my měli výlet a pochod. Byli bychom rádi zúčastnit se všeho, ale to bohužel nešlo.
Výlet organizoval KČT, odbor Bedřichov do údolí Krounky. Osm našich turistů se vydalo na dobrodružnou cestu s nimi.

Malý autobus nás dovezl do obce Kutřín a odtud jsme prošli kaňon Šilinkův důl a nenáročné ferraty. V obci Předhradí jsme si dali v restauraci kávu a pivo. Zde jsme se rozdělili. Malá skupina jela autobusem do Dolan, ta větší se vydala na rozhlednu Borůvka a na dobrodružnou cestu Střítežskou roklí do Dolan a Pivnickou roklí do obce Zderaz. Místy byla tato trasa dost náročná. Přece jen už nejsme tolik pružní, jako dřív, ale taková situace, kdy jeden potřebuje pomoc druhého, posiluje kolektiv. Nakonec všichni zvládli i ta nejnebezpečnější místa soutěsky, kde nebyly ani žebříky, ani řetězy a na oblém a mokrém pískovci se nebylo čeho zachytit. Potom už jsme došli do obce Zderaz. Prošli jsme kolem pískovcových skalních obydlí. Ta jsme si prohlédli jen zvenčí a spěchali jsme do restaurace, kde nás už čekala první skupinka. Dali jsme si tam oběd a potom byl čas na návrat. Autobus nás čekal blízko restaurace a přesně v 17 hodin jsme vyjeli k Jihlavě.
Výlet byl moc pěkný a 20 km dobrodružných zážitků, hlavně z Pivnické rokle nám zůstanou hodně dlouho v paměti.

Na prohlížení fotek klikněte zde.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 25. 06. 2019 | 172 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |