07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Údolí Krounky a Pivnická rokle
V měsíci červnu bývá mnoho akcí a ne všech se může každý účastnit. Některé jsou plánované dopředu, ale některé se objeví na poslední chvíli a každý si musí dobře rozmyslet, kam se v daný termín vydá. Takový nabitý víkend byl právě v sobotu 22. a v neděli 23. června 2019. V Jihlavě probíhala veliká slavnost havířů a my měli výlet a pochod. Byli bychom rádi zúčastnit se všeho, ale to bohužel nešlo.
Výlet organizoval KČT, odbor Bedřichov do údolí Krounky. Osm našich turistů se vydalo na dobrodružnou cestu s nimi.

Malý autobus nás dovezl do obce Kutřín a odtud jsme prošli kaňon Šilinkův důl a nenáročné ferraty. V obci Předhradí jsme si dali v restauraci kávu a pivo. Zde jsme se rozdělili. Malá skupina jela autobusem do Dolan, ta větší se vydala na rozhlednu Borůvka a na dobrodružnou cestu Střítežskou roklí do Dolan a Pivnickou roklí do obce Zderaz. Místy byla tato trasa dost náročná. Přece jen už nejsme tolik pružní, jako dřív, ale taková situace, kdy jeden potřebuje pomoc druhého, posiluje kolektiv. Nakonec všichni zvládli i ta nejnebezpečnější místa soutěsky, kde nebyly ani žebříky, ani řetězy a na oblém a mokrém pískovci se nebylo čeho zachytit. Potom už jsme došli do obce Zderaz. Prošli jsme kolem pískovcových skalních obydlí. Ta jsme si prohlédli jen zvenčí a spěchali jsme do restaurace, kde nás už čekala první skupinka. Dali jsme si tam oběd a potom byl čas na návrat. Autobus nás čekal blízko restaurace a přesně v 17 hodin jsme vyjeli k Jihlavě.
Výlet byl moc pěkný a 20 km dobrodružných zážitků, hlavně z Pivnické rokle nám zůstanou hodně dlouho v paměti.

Na prohlížení fotek klikněte zde.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 25. 06. 2019 | 76 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |