24.02.2020: V sobotu 29. 2. 2020 pojedeme do Tišnova
Odjezd z hl.n. 7,37 hod. do H. Brodu, příjezd H. B. 7,57 hod. přestup na rychlík 8,01 hod. směr Brno vystoupit v Tišnově, příjezd do Tišnova 9,11 hod. Půjdeme po NS Květnice délka trasy asi 9 km. Odjezd z Tišnova 14,48 hod. příjezd do H.B. 15,58 hod. Přestup na vlak 16,03 hod. do Jihlavy, příjezd Jihlava 16,22 hod. Nebo odjezd z Tišnova 16,48 hod. příjezd do H.B. 17,58 hod. Přestup na vlak 18,03 hod. do Jihlavy, příjezd Jihlava 18,22 hod. Na vycházku zve Marie N.

15.02.2020: Vycházka 22. 2. 2020 Šlapanov- H. Brod v zimě
Odjezd os. vlakem z Jihlavy město v 8.20 hod. z hl. n. 8.24 hod. s příjezdem do Šlapanova v 8.44.hod. Odtud půjdeme po ZTZ přes Vysokou a Svatý Křiž do Havlíčkova Brodu. Délka trasy cca 15 km. Odjezd z Havlíčkova Brodu buď ve 14.03 nebo 15.05 s příjezdem do Jihlavy ve 14.22 nebo v 15.36.hod. Na vycházku Vás zve Petr

08.02.2020: Za sv. Valentýnem v neděli 16. 2. 2020
Odjezd os. vlaku z Jihlavy: Hl. nádraží 10,37 hod.,Ji. město 10,41 hod,St. Hory 10,43 hod. Příjezd do Rantířova 10,49 hod. Jízdenku zakoupit do Rantířova. Turisté, kteří půjdou pěšky z Jihlavy, se sejdou na konečné zastávce trolejbusové linky „B“ Na Dolech v 9.20 hod. Půjdeme modřínovou alejí do Rantířova na nádraží (5 km), kde se sejdeme s ostatními turisty v 11,00 hod. Vlak z Rantířova pojede ve 13,08 hod. přímo do Jihlavy. Nebo 14,46 hod. do Kostelce a přestup na vlak do Jihlavy v 15,17 hod. - staví Jihlava město a Jihlava hl. n. a dál pokračuje do Havl. Brodu. Další možnost odjezdu z Rantířova je autobusem v 15,50 hod. Na vycházku zve všechny turisty i ostatní zájemce V. Veselá

Turistické uvítání roku 2020 ve Ždírci
Více jak dvacetiletou tradici máme v našem KČT Čeřínek na začátku každého roku. Turistické uvítání roku, spojené s výšlapem a ukončené taneční zábavou, se letos uskutečnilo v sobotu 4. 1. 2020 ve Ždírci u Jihlavy.

V pravé poledne se turisté, připraveni na pěší výpravu z Jihlavy do Ždírce, sešli u hlavního nádraží v Jihlavě. Tradičně se před nádražní budovou vyfotografovali a potom se už pod vedením Jitky Korbelové vydali na cestu. Předpověď počasí příliš pěkná nebyla a mnoho turistů na 15 km odradila, tak tuto nejdelší trasu absolvovalo jen 9 turistů. Ještě je potřeba přičíst další pochodníky na dlouhou trasu, kteří přijeli z Třebíče a šli do Ždírce už o hodinu dříve, z důvodu vlakového spojení, které je od letoška trochu komplikovanější, než v předchozích letech.

turisté u hlavního nádraží

pěšky do Ždírce

na Rytířsku mají zavřeno

Mezitím, co pěšáci překonávali zmrzlé i blátivé cesty přes Henčov a Rytířsko, přes nástrahy vykácených lesů, zničených kůrovcem, čelili velkému větru a občas dešti i slabému chumelení, organizátoři manželé Věra a Jiří Veselí, Míša Svatošová, Marie Nováková a Jan Korbel připravovali sál v kulturním domě ve Ždírci.

sál je připravený

Netrvalo dlouho a přicházeli první návštěvníci, kteří se dopravili do místa konání zábavy auty, autobusy nebo i pěšky z okolních blízkých obcí.
Při příchodu dostal každý návštěvník půl litru vína (měl na výběr červené nebo bílé), perníkový koláček, krémový věneček a později k večeři každý dostal vepřový řízek s chlebem a okurkou. To vše bylo v ceně vstupenky.
V 17 hodin začala hrát hudba – skupina TRIOMIX. Zábava se rozjela. Turisté, ač trochu unaveni pochodem, neváhali a hned byl taneční prostor zaplněn tancujícími páry i skupinkami společně tancujícími v kroužku. Bylo veselo.

občerstvení pro účastníky

Jirka zahajuje zábavu

hraje skupina Triomix

příprava večeře

Zábavu ještě víc oživilo taneční vystoupení skupiny rokenrolového klubu Elvis z Jihlavy. Tanec na české starší písničky rokenrolové dívčí formace a začínající tanečníci akrobatického rokenrolu diváky pobavili a potěšili. Jejich milé vystoupení se vždy líbí.

vystoupení skupiny rokenrolu Elvis

a už se zase tančí

Další taneční vystoupení si připravila skupina country tanců BONANZA. Zatancovala dva tance. Ženy svými rozevlátými sukněmi vnesly do sálu mexický temperament a moc se také líbily. Sklidily velký potlesk stejně jako rokenrol.

taneční skupina Bonanza

Mexický tanec v podání Bonanzy

Bonanza

Potom se už všichni bavili sami svými „tanečními kreacemi“. Hudba hrála a turisté tancovali až do 23 hodin, kdy zábava skončila.

když hudba nehraje

už se zase tancuje

zábava se líbila

Někteří návštěvníci měli svůj odvoz, ostatní zájemce odvezl přistavený autobus do Jihlavy. Cesta byla trochu dobrodružná, protože se počasí ještě více pokazilo a na silnici se vytvořila ledová krusta z padajícího sněhu s deštěm a okamžitého přimrzání. Přesto se všichni dostali pomalu, ale v pořádku do svých domovů.

za rok na shledanou

a na závěr...

Turistického uvítání do roku 2020 se zúčastnilo 117 turistů, o občerstvení a organizaci se postaralo 7 pořadatelů, 3 muzikanti Triomixu,
16 tanečníků rokenrolu a 5 žen Bonanzy. Řízky usmažili kuchaři v Zezulkárně v Jihlavě.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 07. 01. 2020 | 126 přečtení |
Zdroj: text: V Veselá, foto: V+J Veselí, E. Horská |