Hlavní menu
  Novinky
27.03.2020: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Z důvodu pokračování opatření proti koronaviru se plánované vycházky v kalendáři do odvolání ruší. O obnovení vycházek budete informováni ve skříňkách odboru a na webových stránkách KČT odboru. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

14.03.2020: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Zahájení jarní turistické sezony je prozatím odloženo. O novém termínu budete informováni ve skříňkách KČT. Plánované vycházky v kalendáři na měsíc Březen se do odvolání ruší! J. Veselý předseda KČT,odbor Čeřínek Jihlava

07.03.2020: Sobotní vycházka na bledule 14. 3. 2020
Pojedeme autobusem z aut. n. v 10,37 hod. stanoviště č. 6A do Staré Říše. Půjdeme na Jechovec, kde navštívíme chráněnou oblast s bledulemi. Délka vycházky asi 4 km z toho 1 km překážkové dráhy díky kůrovci. Délku trasy možno prodloužit, ale to podle počasí. Svačinu sebou!! Odjezd ze Staré Říše autobusem v 16,35 hod. Na vycházku zve všechny zájemce Eva.
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Teslácký šotek
V sobotu 25. 5. 2019 pořádal KČT, odbor Tesla Jihlava 39. ročník turistického pochodu a cyklojízdy TESLÁCKÝ ŠOTEK.
Trasy pro pěší turisty byly vedeny po turistických značených trasách a Jihlavském turistickém okruhu – s možností navštívit rekreační místa Okrouhlík a Čeřínek.
Trasy pro cykloturisty vedly po vyznačených cyklotrasách a méně frekventovaných cestách.
Rodinná turistika zvala rodiny s ratolestmi v kočárku.
Při akci byla možnost navštívit jihlavskou ZOO se zlevněnou vstupenkou.


Na startu v areálu někdejšího podniku Tesla Jihlava se sešlo 5 našich cykloturistů. Zaregistrovali se a vybrali si cyklotrasu 42 km: TESLA Jihlava – Pístov – křižovatka u Vysoké – Okrouhlík – křižovatka u Vysoké – Popice – Vílanec – Cerekvička – Sokolíčko – Uhřínovice – Komárovice – Luka nad Jihlavou – Malý Beranov – Helenín – ZOO Jihlava.
Od rána bylo příjemné počasí prozářené sluncem. Vydali jsme se na cestu. První zastávka byla u rybníka Okrouhlík. Na kontrole u Bohatých jsme si zopakovali znalosti turistického značení – kdo chtěl, mohl si namalovat svou turistickou značku. Za správné odpovědi jsme si vysloužili bonbónek a v hospůdce „U Billa“ jsme si dali životabudič v podobě kávy.

na startu

registrace

na křižovatce u Vysoké


rybník Okrouhlík

kontrola

Rybník Okrouhlík byl v dopoledním slunci nádherný, ani se odtud nechtělo, ale větší část cesty jsme měli ještě před sebou. Vrátili jsme se na křižovatku u Vysoké a po silnici pokračovali na Popice a do Vílance. Z Vílance na cyklostezku jsme museli kousek po hlavní tepně vedoucí na Znojmo. S největší opatrností se i tento nepříjemný úsek cesty zvládnul a pak do Cerekvičky do prudkého stoupání, na jehož vrcholu se otevřel zasloužený úžasný výhled.

z Okrouhlíku ke křižovatce u Vysoké

u Cerekvičky


Po lepších i horších cestách jsme dojeli do Uhřínovic, kde jsme posvačili.


k Uhřínovicím


svačina v Uhřínovicích


Dál jsme jeli přes Komárovice do Luk nad Jihlavou. V Lukách jsme si dopřáli krátký odpočinek u cukrárny. Zmrzlina moc chutnala. Z Luk se nedalo pokračovat po známé uzavírce na cyklostezce, proto trasa vedla přes Brádlo (tady na nás spadlo asi pět kapek deštíku), a pak po cyklostezce do Helenína - místy pěkně blátivé - a do cíle trasy u vchodu do ZOO v Jihlavě.v Lukách n. J.


na cyklostezce

most přes řeku Jihlavu


V cíli nás přivítali pořadatelé a jako odměnu každý účastník dostal Diplom za účast a tradiční koblížek a pohárek minerálky.

v cíli u ZOOPro nejstarší, nejmladší a nejvzdálenější účastníky byly připraveny věcné ceny. Teslácký šotek se vydařil a my po jeho trasách najeli 55 km.

naše trasa| Autor: Jirka | Vydáno dne 27. 05. 2019 | 691 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server