15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

08.06.2019: 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek - Sobota 15. června 2019
Start: libovolný Cíl: chata KČT na Čeřínku, kontrola od 9:00 – 15:00 hodin Odměna: diplom, razítka Startovné: členové KČT 20 Kč, ostatní 30 Kč, děti 10 Kč. Stravování: v cíli tradiční občerstvení, restaurace Čeřínek je v provozu. Odjezd turistů na Hvězdicový výstup na Čeřínek Pojedeme vlakem z hl.n. v 7,33 hod., Ji. město 7,42 hod., St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Z Kostelce půjdeme po ZTZ na Čeřínek. Odjezd vlaku z Kostelce do Jihlavy 13.01, 14,15R, 14,45, 16,15, hod. Vycházku vede Pepa

03.06.2019: U Kamenice nad Lipou sobota 8. června 2019
Odjezd autobusu z aut. nádraží v Jihlavě (stanoviště č. 16) v 7,10 h do Pelhřimova, přestup v Pelhřimově (č. 12) v 8,00 h do zast. Heřmaň Pohodová trasa 12 km: Možnost občerstvení v Kamenici nad Lipou (pivovarská restaurace, bistro, zámecká kavárna) Zpáteční autobus z Kamenice nad Lipou ze zast. č. 5 do Pelhřimova v 15,55 h, přestup v Pelhřimově (č.1) v 16,35 h do Jihlavy připravili Mirek + Marta

Teslácký šotek
V sobotu 25. 5. 2019 pořádal KČT, odbor Tesla Jihlava 39. ročník turistického pochodu a cyklojízdy TESLÁCKÝ ŠOTEK.
Trasy pro pěší turisty byly vedeny po turistických značených trasách a Jihlavském turistickém okruhu – s možností navštívit rekreační místa Okrouhlík a Čeřínek.
Trasy pro cykloturisty vedly po vyznačených cyklotrasách a méně frekventovaných cestách.
Rodinná turistika zvala rodiny s ratolestmi v kočárku.
Při akci byla možnost navštívit jihlavskou ZOO se zlevněnou vstupenkou.

Na startu v areálu někdejšího podniku Tesla Jihlava se sešlo 5 našich cykloturistů. Zaregistrovali se a vybrali si cyklotrasu 42 km: TESLA Jihlava – Pístov – křižovatka u Vysoké – Okrouhlík – křižovatka u Vysoké – Popice – Vílanec – Cerekvička – Sokolíčko – Uhřínovice – Komárovice – Luka nad Jihlavou – Malý Beranov – Helenín – ZOO Jihlava.
Od rána bylo příjemné počasí prozářené sluncem. Vydali jsme se na cestu. První zastávka byla u rybníka Okrouhlík. Na kontrole u Bohatých jsme si zopakovali znalosti turistického značení – kdo chtěl, mohl si namalovat svou turistickou značku. Za správné odpovědi jsme si vysloužili bonbónek a v hospůdce „U Billa“ jsme si dali životabudič v podobě kávy.

na startu

registrace

na křižovatce u Vysoké

rybník Okrouhlík

kontrola

Rybník Okrouhlík byl v dopoledním slunci nádherný, ani se odtud nechtělo, ale větší část cesty jsme měli ještě před sebou. Vrátili jsme se na křižovatku u Vysoké a po silnici pokračovali na Popice a do Vílance. Z Vílance na cyklostezku jsme museli kousek po hlavní tepně vedoucí na Znojmo. S největší opatrností se i tento nepříjemný úsek cesty zvládnul a pak do Cerekvičky do prudkého stoupání, na jehož vrcholu se otevřel zasloužený úžasný výhled.

z Okrouhlíku ke křižovatce u Vysoké

u Cerekvičky

Po lepších i horších cestách jsme dojeli do Uhřínovic, kde jsme posvačili.

k Uhřínovicím

svačina v Uhřínovicích

Dál jsme jeli přes Komárovice do Luk nad Jihlavou. V Lukách jsme si dopřáli krátký odpočinek u cukrárny. Zmrzlina moc chutnala. Z Luk se nedalo pokračovat po známé uzavírce na cyklostezce, proto trasa vedla přes Brádlo (tady na nás spadlo asi pět kapek deštíku), a pak po cyklostezce do Helenína - místy pěkně blátivé - a do cíle trasy u vchodu do ZOO v Jihlavě.

v Lukách n. J.

na cyklostezce

most přes řeku Jihlavu

V cíli nás přivítali pořadatelé a jako odměnu každý účastník dostal Diplom za účast a tradiční koblížek a pohárek minerálky.

v cíli u ZOO

Pro nejstarší, nejmladší a nejvzdálenější účastníky byly připraveny věcné ceny. Teslácký šotek se vydařil a my po jeho trasách najeli 55 km.

naše trasa

| Autor: Jirka | Vydáno dne 27. 05. 2019 | 289 přečtení |