05.10.2019: PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ - SOBOTA 12. října 2019
Jízdenka zpáteční do Malešova, Osobní vlak do Havl. Brodu: Jihlava město – 7,15 h, Jihlava 7,27 h Rychlík z Havl. Brodu do Kutné Hory hl. n. v 8,00 h, osobní vlak z Kutné Hory do Malešova v 9,02 h (příjezd do Malešova v 9,21 h), Trasa: 12 km naučnou stezkou Občerstvení v restauraci Malešov (pivo v místním pivovaru) Zpáteční vlak z Malešova v 14,24 h do Kutné Hory hl. n., rychlík z Kutné Hory hl. n. do Havl. Brodu v 14,58 h, z H. Brodu do Jihlavy (výluka) v 16,05 h. (další spoj – přesně o dvě hodiny později včetně přestupu) připravili Mirek + Marta

30.09.2019: Vycházka do Příseky na autíčka
V sobotu 5. 10. 2019 pojedeme autobusem v 10,00 hod. ze stanoviště č. 24 do Příseky. Podíváme se do muzea autíček. Vstupné senioři a děti 50 Kč ostatní 120Kč. Po prohlídce jsou dvě možnosti návratu do Jihlavy. Jedna cesta vede do Luk n. Jihlavou na vlak ve 14,09 nebo 16,16 hod. Druhá pěšky přes Puklice a Kosov do Jihlavy. Obě trasy asi 10 km Na vycházku zve Eva

23.09.2019: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Kdo má zájem o nová klubová trička, tak může přijít v pondělí 30. 9. 2019 do klubovny dopoledne od 10 – 11 hod. nebo odpoledne od 15 – 17 hod. Zároveň se bude přihlašovat na autobusový výlet do Žďárských vrchů 19. 10. 2019 Cena výletu je 120 Kč. Výlet se uskuteční při dostatečném počtu přihlášených.

Teslácký šotek
V sobotu 25. 5. 2019 pořádal KČT, odbor Tesla Jihlava 39. ročník turistického pochodu a cyklojízdy TESLÁCKÝ ŠOTEK.
Trasy pro pěší turisty byly vedeny po turistických značených trasách a Jihlavském turistickém okruhu – s možností navštívit rekreační místa Okrouhlík a Čeřínek.
Trasy pro cykloturisty vedly po vyznačených cyklotrasách a méně frekventovaných cestách.
Rodinná turistika zvala rodiny s ratolestmi v kočárku.
Při akci byla možnost navštívit jihlavskou ZOO se zlevněnou vstupenkou.

Na startu v areálu někdejšího podniku Tesla Jihlava se sešlo 5 našich cykloturistů. Zaregistrovali se a vybrali si cyklotrasu 42 km: TESLA Jihlava – Pístov – křižovatka u Vysoké – Okrouhlík – křižovatka u Vysoké – Popice – Vílanec – Cerekvička – Sokolíčko – Uhřínovice – Komárovice – Luka nad Jihlavou – Malý Beranov – Helenín – ZOO Jihlava.
Od rána bylo příjemné počasí prozářené sluncem. Vydali jsme se na cestu. První zastávka byla u rybníka Okrouhlík. Na kontrole u Bohatých jsme si zopakovali znalosti turistického značení – kdo chtěl, mohl si namalovat svou turistickou značku. Za správné odpovědi jsme si vysloužili bonbónek a v hospůdce „U Billa“ jsme si dali životabudič v podobě kávy.

na startu

registrace

na křižovatce u Vysoké

rybník Okrouhlík

kontrola

Rybník Okrouhlík byl v dopoledním slunci nádherný, ani se odtud nechtělo, ale větší část cesty jsme měli ještě před sebou. Vrátili jsme se na křižovatku u Vysoké a po silnici pokračovali na Popice a do Vílance. Z Vílance na cyklostezku jsme museli kousek po hlavní tepně vedoucí na Znojmo. S největší opatrností se i tento nepříjemný úsek cesty zvládnul a pak do Cerekvičky do prudkého stoupání, na jehož vrcholu se otevřel zasloužený úžasný výhled.

z Okrouhlíku ke křižovatce u Vysoké

u Cerekvičky

Po lepších i horších cestách jsme dojeli do Uhřínovic, kde jsme posvačili.

k Uhřínovicím

svačina v Uhřínovicích

Dál jsme jeli přes Komárovice do Luk nad Jihlavou. V Lukách jsme si dopřáli krátký odpočinek u cukrárny. Zmrzlina moc chutnala. Z Luk se nedalo pokračovat po známé uzavírce na cyklostezce, proto trasa vedla přes Brádlo (tady na nás spadlo asi pět kapek deštíku), a pak po cyklostezce do Helenína - místy pěkně blátivé - a do cíle trasy u vchodu do ZOO v Jihlavě.

v Lukách n. J.

na cyklostezce

most přes řeku Jihlavu

V cíli nás přivítali pořadatelé a jako odměnu každý účastník dostal Diplom za účast a tradiční koblížek a pohárek minerálky.

v cíli u ZOO

Pro nejstarší, nejmladší a nejvzdálenější účastníky byly připraveny věcné ceny. Teslácký šotek se vydařil a my po jeho trasách najeli 55 km.

naše trasa

| Autor: Jirka | Vydáno dne 27. 05. 2019 | 414 přečtení |