24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

17.06.2018: Radňov – Okrouhlice v sobotu 23.června 2018
Odjezd z hlavního nádraží 7.27 s přestupem v Havlíčkově Brodě (sraz na společnou jízdenku v 7.15 h) návrat z Okrouhlice v 14.55 přes Havlíčkův Brod (hodinová přestávka) Jihlava 16.35 délka trasy asi 14 km (zelená turistická značka) trasa : Radňov – Květinov - Krásná Hora- rybník Abrahám – Perlový potok - Vadim - Okrouhlice Sebou: něco k pití a jídlu, vhodné turistické oblečení Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.06.2018: v neděli dne 17. června 2018, Na kole po stopách Gustava Mahlera
Program :10:00 Slavnostní zahájení akce v obci Kaliště u Humpolce (u rodného domu Gustava Mahlera) 10:15 Odjezd do Jihlavy po doporučených trasách 1. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře – Jihlava (cca 40 km) 2. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Brunka – Humpolec – Rozkoš - Dubí – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře Jihlava (cca 37 km) Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob i kol zdarma z Jihlavy do obce Kaliště – sraz v ul. Legionářů v 8:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd v 8:30 hod. Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Teslácký šotek
Klub českých turistů, odbor Tesla Jihlava pořádal 38. ročník turistického pochodu a cyklojízdy Teslácký šotek. Akce se konala v sobotu 19. 5. 2018. Start byl v areálu bývalého podniku Tesla Jihlava.

Náš odbor se domluvil na start v 8. 30 hodin. Bohužel se nás sešlo nebývale málo. Tři účastníci šli pěšky a cyklojízdu si užili čtyři cyklisté, ke kterým se do skupinky přidali další tři z jiných odborů.

na startu

Pěší si vybrali trasu 12 km. Ta vedla ze startu na Rančířov, Okrouhlík, Vysoká – rozcestí a autobusem MHD se vrátili do cíle u ZOO Jihlava.
Cyklisté si pořadateli naplánovanou trasu maličko upravili z důvodů zapomenutých cyklistických brýlí jedné cykloturistky, pro které se vrátili a proto nejeli od startu na Pístov, ale na Horní Kosov, Hosov a Vysokou. Potom podle plánu na křižovatku u Vysoké a Okrouhlík.

kontrola na Okrouhlíku

Okrouhlík

znovu na cestu

Z Okrouhlíku zpět na křižovatku u Vysoké, Popice, Vílanec, Cerekvička, Sokolíčko, Uhřínovice, Komárovice. Odtud zase změna plánu. Jelo se na Střížov, Přímělkov a do Bítovčic, kde se stavili na polévku.

nad Vílancem

do Uhřínovic

svačina v Uhřínovicích

v Přímělkově

v Přímělkově u splavu

řeka Jihlava

Do Luk n. Jihlavou po cyklostezce na kontrolu a po plánované trase přes M. Beranov, Helenín dojeli do cíle u ZOO Jihlava.
Celkem ujeli 60 km.

kontrola v Lukách

u cyklostezky Luka - Jihlava

v cíli

předání diplomu

za odměnu koblížek

Poslední úsek trasy byl komplikovaný, protože ve městě probíhal 24 hodinový cyklistický závod MTB. Účastníci Tesláckého šotka museli dbát pokynů pořadatelů závodu při příjezdu do cíle u ZOO. I cestu ke svým domovům také řešili, aby se co nejvíce vyhnuli trasám MTB.
Počasí bylo nejprve trochu chladné, ale během dne se udělalo krásně a slunečno. Teplota vzduchu přes den byla kolem 18° C, což bylo na sportovní aktivity docela příjemné.
Podle údajů pořadatelů se akce zúčastnilo 117 turistů.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 21. 05. 2018 | 144 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: Veselá, Varhaníková, Lavičková |