11.08.2018: CESTAMI JAROSLAVA HAŠKA - v sobotu 25. srpna 2018
Podrobnosti o pochodu ve skříňkách KČT,odbor ČeřínekJihlava Odjezd vlakem z hl.n. 7,27 hod do H. Brodu, přestup na rychlík do Světlé n Sáz. Příjezd Světlá 8,14 hod. Přestup na os.v. Světlá město. Odjezd ze Světlé město 14,40 hod. přestup ve Světlé 14,47 hod. Příjezd H. Brodu 15,05 hod. Odjezd z H. Brodu 16.05 hod. Příjezd Jihlava 16,35 hod. Na pochod do Světlé n. Sázavou zve Pepa

05.08.2018: Sobotní vycházka na SÁDEK
V sobotu 11. 8. 2018 pojedeme rychlíkem z Jihlavy hl. n. v 8,40 hod. do Okříšek, kde přestoupíme na os. vlak do Šebkovic. Ze Šebkovic půjdeme na Sádek. Odjezd z Kojetic na Moravě v 16,21 hod. do Okříšek, kde přestoupíme na rychlík do Jihlavy. Příjezd do Jihlavy v 17,18 hod. Jízdenku zakoupit do Šebkovic. Zpáteční z Kojetic na Moravě do Jihlavy. Na vycházku zve Pepa.

25.07.2018: Léto v Železných Horách 4. 8. 2018
Podrobnosti ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava u hlavního nádraží a u pošty v Komenského ulici. Odjezd vlakem z hlavního nádraží v 6,05 hod., přestup v H. Brodě, příjezd do Sobíňova v 7, 39 hod. Odjezd ze Sobíňova ve 13,18 nebo 15,24 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Cykloturisty zve J. Veselý a pěší turisty J. Kaman

Teslácký šotek
Klub českých turistů, odbor Tesla Jihlava pořádal 38. ročník turistického pochodu a cyklojízdy Teslácký šotek. Akce se konala v sobotu 19. 5. 2018. Start byl v areálu bývalého podniku Tesla Jihlava.

Náš odbor se domluvil na start v 8. 30 hodin. Bohužel se nás sešlo nebývale málo. Tři účastníci šli pěšky a cyklojízdu si užili čtyři cyklisté, ke kterým se do skupinky přidali další tři z jiných odborů.

na startu

Pěší si vybrali trasu 12 km. Ta vedla ze startu na Rančířov, Okrouhlík, Vysoká – rozcestí a autobusem MHD se vrátili do cíle u ZOO Jihlava.
Cyklisté si pořadateli naplánovanou trasu maličko upravili z důvodů zapomenutých cyklistických brýlí jedné cykloturistky, pro které se vrátili a proto nejeli od startu na Pístov, ale na Horní Kosov, Hosov a Vysokou. Potom podle plánu na křižovatku u Vysoké a Okrouhlík.

kontrola na Okrouhlíku

Okrouhlík

znovu na cestu

Z Okrouhlíku zpět na křižovatku u Vysoké, Popice, Vílanec, Cerekvička, Sokolíčko, Uhřínovice, Komárovice. Odtud zase změna plánu. Jelo se na Střížov, Přímělkov a do Bítovčic, kde se stavili na polévku.

nad Vílancem

do Uhřínovic

svačina v Uhřínovicích

v Přímělkově

v Přímělkově u splavu

řeka Jihlava

Do Luk n. Jihlavou po cyklostezce na kontrolu a po plánované trase přes M. Beranov, Helenín dojeli do cíle u ZOO Jihlava.
Celkem ujeli 60 km.

kontrola v Lukách

u cyklostezky Luka - Jihlava

v cíli

předání diplomu

za odměnu koblížek

Poslední úsek trasy byl komplikovaný, protože ve městě probíhal 24 hodinový cyklistický závod MTB. Účastníci Tesláckého šotka museli dbát pokynů pořadatelů závodu při příjezdu do cíle u ZOO. I cestu ke svým domovům také řešili, aby se co nejvíce vyhnuli trasám MTB.
Počasí bylo nejprve trochu chladné, ale během dne se udělalo krásně a slunečno. Teplota vzduchu přes den byla kolem 18° C, což bylo na sportovní aktivity docela příjemné.
Podle údajů pořadatelů se akce zúčastnilo 117 turistů.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 21. 05. 2018 | 265 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: Veselá, Varhaníková, Lavičková |