05.10.2019: PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ - SOBOTA 12. října 2019
Jízdenka zpáteční do Malešova, Osobní vlak do Havl. Brodu: Jihlava město – 7,15 h, Jihlava 7,27 h Rychlík z Havl. Brodu do Kutné Hory hl. n. v 8,00 h, osobní vlak z Kutné Hory do Malešova v 9,02 h (příjezd do Malešova v 9,21 h), Trasa: 12 km naučnou stezkou Občerstvení v restauraci Malešov (pivo v místním pivovaru) Zpáteční vlak z Malešova v 14,24 h do Kutné Hory hl. n., rychlík z Kutné Hory hl. n. do Havl. Brodu v 14,58 h, z H. Brodu do Jihlavy (výluka) v 16,05 h. (další spoj – přesně o dvě hodiny později včetně přestupu) připravili Mirek + Marta

30.09.2019: Vycházka do Příseky na autíčka
V sobotu 5. 10. 2019 pojedeme autobusem v 10,00 hod. ze stanoviště č. 24 do Příseky. Podíváme se do muzea autíček. Vstupné senioři a děti 50 Kč ostatní 120Kč. Po prohlídce jsou dvě možnosti návratu do Jihlavy. Jedna cesta vede do Luk n. Jihlavou na vlak ve 14,09 nebo 16,16 hod. Druhá pěšky přes Puklice a Kosov do Jihlavy. Obě trasy asi 10 km Na vycházku zve Eva

23.09.2019: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Kdo má zájem o nová klubová trička, tak může přijít v pondělí 30. 9. 2019 do klubovny dopoledne od 10 – 11 hod. nebo odpoledne od 15 – 17 hod. Zároveň se bude přihlašovat na autobusový výlet do Žďárských vrchů 19. 10. 2019 Cena výletu je 120 Kč. Výlet se uskuteční při dostatečném počtu přihlášených.

Svatováclavské rozloučení s cyklosezonou 2019
Poslední letní den 22. 9. 2019 byla krásná slunečná neděle a byla jako stvořená na cyklistické putování po Vysočině. Svatováclavské cyklo rozloučení připravil KČT, odbor Bedřichov Jihlava a byl to už v pořadí 14. ročník.

V neděli dopoledne se sešlo 11 cykloturistů z odborů Bedřichov a Čeřínek před hlavním nádraží v Jihlavě. Přivítal je Standa B., který připravil trasu vyjížďky.
Skupina cyklistů, vybavená reflexními vestičkami se vydala na trasu vedoucí nejprve městskou částí Bedřichov, po cyklostezce dojela do Pávova a do Ant. Dolu. Pak pokračovala lesem kamenitou cestou. U Nového Štockého rybníka se skupina rozdělila. Šest pohodářů zvolilo asi pětikilometrovou cestu do Kamenné po silnici a pět odvážných se vydalo lesní kamenitou a nepohodlnou cestou.

sraz u hlavního nádraží

kůrovcovým lesem

Nový Štocký rybník

někteří pojedou do Kamenné lesem, druzí po silnici

Zhruba po dvaceti minutách se všichni sešli v Kamenné na půvabné návsi s rybníčkem. Společně potom pokračovali lesem a loukami na původní Haberskou stezku. U kamenného historického mostu „U Lutriána“ si chvíli odpočinuli. Most ze 16. století překlenuje říčku Šlapanku a spojoval na staré zemské stezce střed Čech s jižní Moravou. Patří mezi nejstarší mosty u nás.

do Kamenné

Kamenná

přijíždí skupina, která jela lesem

v Kamenné

U Lutriána

historický most U Lutriána

Od Lutriána pokračovali do Šlapanova. Bylo právě poledne a z věže kostela sv. Petra a Pavla hrála zvonkohra, která každou hodinu hraje nějakou melodii z vážné nebo lidové hudby.

k Šlapanovu

Potom cesta pokračovala směrem na Smilov. Malou odbočkou v obci přijeli k zchátralé budově zámku. Celkem velká budova je v žalostném stavu, ale vypadá to, že se uvnitř něco děje, a že se asi brzy dočká lepších časů.

zámeček ve Smilově

Cesta do Štok uběhla rychle. V restauraci U Datlíka si dali malý oběd, který se ukázal tak velký, že se potom nikomu nechtělo pokračovat do kopce směrem na Smrčnou a Hybrálec, ale jiná volba nebyla. Vysočina je Vysočina – tady se musí překonávat stále nějaké kopečky. Za Hybrálcem se na chvíli zastavili, aby poděkovali Standovi za hezky připravenou trasu, rozloučili se s prima partou a rozjeli se do svých domovů.

nad Smrčnou

v Hybrálci

v Hybrálci se loučíme

odměna za cyklojízdu

Za větrného, ale krásného slunečného počasí ujeli celkem 48 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 23. 09. 2019 | 71 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |