07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Štoky – Šlapanov
Mrholení, mlha a zatažená obloha. Ideální počasí na vycházku to moc není, přesto se 17 turistů Čeřínku a Bedřichova vypravilo linkovým autobusem do obce Štoky. Odpolední vycházku ze Štok do Šlapanova naplánoval Petr J.

Ve Štokách Petr přítomné přivítal a něco pověděl o historii obce. Ještě krátké zastavení u informační tabule s mapou a pak se vesele celá parta vydala po modré turistické značce na cestu, asi 12 km dlouhou. Zima nebyla, občas se zvedl mírný vítr a na cestách se objevilo i bláto.

ve Štokách

kruhový objezd ve Štokách

po silnici rychle a opatrně

na lesní cestě

bláto na cestě

Cesta lesem byla příjemná a někteří neodolali houbařskému pokušení. Potom nezbylo, než si vytvořit provizorní raneček na houbovou úrodu.

lesem po MTZ

Jirka s ranečkem hub

Cesta rychle ubíhala. I když je podzim, krajina letos často připomíná jaro. Někde kvete řepka nebo hořčice a některé louky jsou stále pěkně zelené a ty výhledy! Nevadí, že jsou trochu zamlžené.

cesta ke Kamenné

na rozcestí

Došli jsme do obce Kamenná. Petr informoval o tom, kdy Kamenná vznikla a kolik má obyvatel. Prohlédli jsme si malebnou náves s rybníčkem. Také jsme potkali a pozdravili se s naším známým místním turistou.

v Kamenné

Kamenná

potkali jsme Čoudu

Pokračovali jsme ke starobylému mostu U Lutriána na soutoku Zlatého potoka a říčky Šlapanky. Zde už byl čas na menší odpočinek a svačinku. Došlo i na společné foto a potom jsme pokračovali do Šlapanova.

svačinka U Lutriána

soutok Šlapanky se Zlatým potokem

Kamenný středověký most " U Lutriána"

foto na mostě

K našemu překvapení i radosti jsme zjistili, že mají v hostinci otevřeno. Do odjezdu vlaku byl čas, tak nikdo ani nenamítal zajít a občerstvit se kávou, či pivem, nebo něčím z komína.

rybník na cestě ke Šlapanovu

ve Šlapanově

v hospůdce Na Návsi

Cestou k vlakové stanici jsme se ještě poohlédli na věže kostela sv. Petra a Pavla, odkud zrovna byla slyšet hrající zvonkohra. Bylo to hezké ukončení vydařené vycházky.

odcházíme na nádraží

k nádraží

Po celkových 13 našlapaných kilometrech jsme nastoupili do vlaku a odjeli do Jihlavy.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 12. 11. 2018 | 584 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: V+J Veselí, P. Varhaníková |