27.03.2020: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Z důvodu pokračování opatření proti koronaviru se plánované vycházky v kalendáři do odvolání ruší. O obnovení vycházek budete informováni ve skříňkách odboru a na webových stránkách KČT odboru. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

14.03.2020: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Zahájení jarní turistické sezony je prozatím odloženo. O novém termínu budete informováni ve skříňkách KČT. Plánované vycházky v kalendáři na měsíc Březen se do odvolání ruší! J. Veselý předseda KČT,odbor Čeřínek Jihlava

07.03.2020: Sobotní vycházka na bledule 14. 3. 2020
Pojedeme autobusem z aut. n. v 10,37 hod. stanoviště č. 6A do Staré Říše. Půjdeme na Jechovec, kde navštívíme chráněnou oblast s bledulemi. Délka vycházky asi 4 km z toho 1 km překážkové dráhy díky kůrovci. Délku trasy možno prodloužit, ale to podle počasí. Svačinu sebou!! Odjezd ze Staré Říše autobusem v 16,35 hod. Na vycházku zve všechny zájemce Eva.

Slavnostní oheň na Čeřínku 18.1. 2020
Již po 11. se turisté setkali na Čeřínku, aby se pozdravili a popřáli si hodně našlapaných kilometrů v roce 2020.

Do mlhavého a deštivého počasí vystoupilo v Kostelci z vlaku 49 turistů. Předseda J. Veselý všechny krátce přivítal. Potom se ujala slova M. Svatošová, která přítomným předala pozdravy od nemocného Mirka.
Dále připomněla, že v roce 2020 oslaví KČT, odbor Čeřínek sto let od svého založení. Ukázala také dobové fotografie druhé chaty na Čeřínku, která do základů vyhořela 16. 1. 1934 - po deseti letech uvedení do provozu. Nová chata, postavená za vyhořelou, byla předána veřejnosti už
9. 9. 1934. Po trošce historie se turisté opatrně vydali po ZTZ na Čeřínek. Zpočátku cesty klouzaly. Mrznoucí mrholení vykonalo své.

Jirka vítá účastníky

Míša seznamuje s historií Čeřínku

po ZTZ na Čeřínek

silnice trochu klouže

Tradiční focení se uskutečnilo na křižovatce pod lípou.

Další cesta už neklouzala, vedla mírně zasněženým lesem k turistické chatě na Čeřínku. Před chatou již hořel oheň, který byl zapálen při příchodu prvních turistů. Postupně přicházeli další, kteří jeli autobusem do Hubenova a po žluté TZ přišli na Čeřínek. Početná skupina 25 turistů přijela z H. Brodu. Další byli z Pacova, Třebíče, Telče, Českých Budějovic a z ostatních jihlavských odborů. Opékaly se špekáčky a povídalo se. Našlo se i něco na zahřátí i na mls.

cesta lesem

poslední úsek k chatě

ohýnek už hoří

další turisté přicházejí

něco na mlsání od Emy

... a něco na zahřátí

stále přicházejí další

V chatě v restauraci byla připravená bramborová polévka a výborný zvěřinový guláš. V přátelském posezení čas rychle ubíhal.

v turistické chatě

Po obědě se jednotlivé skupiny vydávaly na vlak - buď do D. Cerekve nebo do Kostelce. Jako poslední zůstali na chatě Čeřínek pořadatelé, kteří dohlédli na uhašení ohně. Poté odešli také na vlak do Kostelce.

turisté odchází do D. Cerekve

jiní odchází do Kostelce

cestou do Kostelce

v Kostelci

Během dne se mrholení změnilo na občasné sněžení. Zamračená, šedivá krajina se zahalila do bílého hávu.

I přes nepřízeň počasí se akce na Čeřínku vydařila. Zúčastnilo se 106 turistů, kterým se pochod líbil. Pořadatelé – Míša Svatošová a manželé Věra a Jiří Veselí mohli být spokojeni.
Poděkování patří i personálu chaty za dobré jídlo a příjemnou atmosféru.
Turisté absolvovali asi 12 - 15 km, to podle toho, odkud přicházeli a kam na vlak se vraceli.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 20. 01. 2020 | 258 přečtení |
Zdroj: text:V.Veselá, foto:V. Veselá ,E. Horská, J. Lavičková |