17.02.2018: Vzpomínková vycházka do Radošova, 12. ročník sobota 24.2.2018
Jsme předtím všichni očekáváni na chatě u Vavroveckého rybníka – přípitek, káva, nápoje Z Jihlavy jede vlak v 9.30, v Dolní Smrčné je v 9.50, v Číchově v 9.57, lze vystoupit i v Přímělkově nebo v Bítovčicích.  Při výstupu v Číchově je to na chatu 8 km (přes Leštinu, Kouty a Pavlovský mlýn, vedoucí L. Tomáš), Dolní Smrčné 4 km (přes Pavlovský mlýn, vedoucí manž. Nosálovi). Z chaty do Radošova +1 km. Zpět z Radošova na vlak do Dolní Smrčné je to 4 km. Do Třebíče odjíždí v 13.52 a 15.53. Do Jihlavy v 13.59 a 16.05.  Radošov, kulturák: polévka + divočák na šípkové omáčce, hudba k tanci a poslechu zajištěna Na vycházku zvou Veselí

11.02.2018: Sobotní vycházka Kralice n. Oslavou – Náměšť n. Oslavou 17. 2. 20178
Odjezd rychlíkem z Jihlavy v 7.30 do Kralic nad Oslavou s příjezdem v 9:18 hod. Odtud půjdeme pěšky do Náměště nad Oslavou přes Vlčí kopec. Délka vycházky je cca 16 km. Odjezdy vlaků z Náměště nad Oslavou do Jihlavy v 16:11 R s příjezdem 17:18 nebo 16:48 Os s příjezdem 18:22. Na vycházku Vás zve Petr Janoušek

03.02.2018: Nedělní vycházka za sv. Valentýnem - 11. 2. 2018
Sejdeme se v 9,20 hod. na konečné trolejbusu linky „B“ Na Dolech ve Starých Horách. Půjdeme modřínovou alejí do Rantířova na nádraží. (asi 5 km). Zde se setkáme s těmi, kteří přijedou v 11 hodin vlakem a společně půjdeme na Rounek ke kapli sv. Antonína Paduánského (3 km). Pro ty, kteří pojedou z Jihlavy do Rantířova vlakem: Jihlava hl. nádraží 10:45 hod. Jihlava město 10:49 hod. Jihlava Staré Hory 10:51 hod. možnost občerstvení v restauraci U Golema. Odjezd vlaku z Rantířova: 13:10 hod., 14:57 hod. a 16:59 hod. Na setkání s Vámi se těší Věra Veselá

Slavnostní oheň na Čeřínku
Slavnostní oheň na Čeřínku je naše akce KČT, odbor Čeřínek Jihlava, pořádaná k zahájení nového roku. Letošní 9. ročník se konal v sobotu 20. ledna 2018.

Ráno po deváté hodině se na nádraží v Jihlavě sešli turisté a rychlíkem odjeli do Kostelce. V Kostelci na prostranství za nádražní budovou se shromáždili turisté z odborů celé Vysočiny (Jihlava, Žďár n. S., Třebíč, H. Brod, Pacov, Hlinsko). Předseda klubu KČT, odbor Čeřínek Jihlava Jiří Veselý všechny přivítal, seznámil je s plánovanou trasou a popřál do nového roku hodně šťastných kilometrů. Na něj navázal svou řeč Mirek Svatoš, který promluvil o nadcházejících oslavách 130 let KČT a dále 100 let naší republiky. A protože jsou mezi námi také značkaři, vyzval přítomné děti k malé soutěži, aby po cestě počítaly zelené turistické značky, po kterých se vydáme k cíli naší cesty – k turistické chatě na Čeřínku. Napočítaly jich asi stovku. Jako malý dárek hned u nádraží rozdal Mirek papírové pytlíčky s vlastnoručně vypěstovanými semínky veliké slunečnice a vyzval turisty, aby si 1. května tato semínka zasadili.

v Kostelci na nádraží

přivítání turistů

Mirek připomíná významná výročí

Mirek rozdává semínka slunečnice

Potom se všichni vydali na trasu. Skupina asi 20 lidí se rozhodla jít rovnou po silnici k vrcholu, ale 57 turistů šlo po plánované trase nejprve kolem nádraží a polní cestou k silnici. Ze silnice přešli na lesní cestu a lesem po zelené celá velká skupina došla k turistické chatě, kde už hořel oheň a nedočkavci, kteří došli z jiných stran a jinými dopravními prostředky než vlakem, si už opékali špekáčky. Představu o „slavnostním zapálení“, až se všichni sejdou, jsme už dávno opustili.

společně na rozcestí

lesem po zelenéTZ

U ohýnku si lidé připíjeli na zdraví a v restauraci si každý vybral podle svého gusta. V nabídce byla oblíbená pečená žebra, výborný vývar nebo vynikající koprová bílá polévka a další dobrá jídla.
Personál restaurace byl po celou dobu téměř v poklusu, aby uspokojil odhadem celkem asi 140 hostů, kteří se postupně prostřídali s těmi dříve příchozími.

v turistické chatě

Brzy odpoledne se turisté po skupinách vytráceli, podle toho, kterým vlakem chtěli z Kostelce nebo z Dolní Cerekve odjet. Museli počítat nejméně hodinu pěšího sestupu, protože cesta byla na některých úsecích dost kluzká. Počasí bylo docela přívětivé. Vítr nefoukal, a když, tak velice mírný. Bylo pod mrakem, sluníčko jsme ani nezahlédli (to nás nalákalo jenom brzy ráno, než jsme se sešli na nádraží) a sněhová přeháňka přišla jen na chvilku v poledne.

zpáteční cesta do Kostelce

fronta na vlak

Akce se vydařila, účastníci byli spokojeni a pořadatele překvapila tak velká účast. Ani se na všechny nedostal „Pamětní list“.

Z Kostelce k turistické chatě a zpět do Kostelce našlapali turisté ve sněhu téměř 13 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 21. 01. 2018 | 159 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto Veselí, Varhaníková, Janeček |