24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

17.06.2018: Radňov – Okrouhlice v sobotu 23.června 2018
Odjezd z hlavního nádraží 7.27 s přestupem v Havlíčkově Brodě (sraz na společnou jízdenku v 7.15 h) návrat z Okrouhlice v 14.55 přes Havlíčkův Brod (hodinová přestávka) Jihlava 16.35 délka trasy asi 14 km (zelená turistická značka) trasa : Radňov – Květinov - Krásná Hora- rybník Abrahám – Perlový potok - Vadim - Okrouhlice Sebou: něco k pití a jídlu, vhodné turistické oblečení Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.06.2018: v neděli dne 17. června 2018, Na kole po stopách Gustava Mahlera
Program :10:00 Slavnostní zahájení akce v obci Kaliště u Humpolce (u rodného domu Gustava Mahlera) 10:15 Odjezd do Jihlavy po doporučených trasách 1. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře – Jihlava (cca 40 km) 2. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Brunka – Humpolec – Rozkoš - Dubí – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře Jihlava (cca 37 km) Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob i kol zdarma z Jihlavy do obce Kaliště – sraz v ul. Legionářů v 8:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd v 8:30 hod. Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Slavnostní oheň na Čeřínku
Slavnostní oheň na Čeřínku je naše akce KČT, odbor Čeřínek Jihlava, pořádaná k zahájení nového roku. Letošní 9. ročník se konal v sobotu 20. ledna 2018.

Ráno po deváté hodině se na nádraží v Jihlavě sešli turisté a rychlíkem odjeli do Kostelce. V Kostelci na prostranství za nádražní budovou se shromáždili turisté z odborů celé Vysočiny (Jihlava, Žďár n. S., Třebíč, H. Brod, Pacov, Hlinsko). Předseda klubu KČT, odbor Čeřínek Jihlava Jiří Veselý všechny přivítal, seznámil je s plánovanou trasou a popřál do nového roku hodně šťastných kilometrů. Na něj navázal svou řeč Mirek Svatoš, který promluvil o nadcházejících oslavách 130 let KČT a dále 100 let naší republiky. A protože jsou mezi námi také značkaři, vyzval přítomné děti k malé soutěži, aby po cestě počítaly zelené turistické značky, po kterých se vydáme k cíli naší cesty – k turistické chatě na Čeřínku. Napočítaly jich asi stovku. Jako malý dárek hned u nádraží rozdal Mirek papírové pytlíčky s vlastnoručně vypěstovanými semínky veliké slunečnice a vyzval turisty, aby si 1. května tato semínka zasadili.

v Kostelci na nádraží

přivítání turistů

Mirek připomíná významná výročí

Mirek rozdává semínka slunečnice

Potom se všichni vydali na trasu. Skupina asi 20 lidí se rozhodla jít rovnou po silnici k vrcholu, ale 57 turistů šlo po plánované trase nejprve kolem nádraží a polní cestou k silnici. Ze silnice přešli na lesní cestu a lesem po zelené celá velká skupina došla k turistické chatě, kde už hořel oheň a nedočkavci, kteří došli z jiných stran a jinými dopravními prostředky než vlakem, si už opékali špekáčky. Představu o „slavnostním zapálení“, až se všichni sejdou, jsme už dávno opustili.

společně na rozcestí

lesem po zelenéTZ

U ohýnku si lidé připíjeli na zdraví a v restauraci si každý vybral podle svého gusta. V nabídce byla oblíbená pečená žebra, výborný vývar nebo vynikající koprová bílá polévka a další dobrá jídla.
Personál restaurace byl po celou dobu téměř v poklusu, aby uspokojil odhadem celkem asi 140 hostů, kteří se postupně prostřídali s těmi dříve příchozími.

v turistické chatě

Brzy odpoledne se turisté po skupinách vytráceli, podle toho, kterým vlakem chtěli z Kostelce nebo z Dolní Cerekve odjet. Museli počítat nejméně hodinu pěšího sestupu, protože cesta byla na některých úsecích dost kluzká. Počasí bylo docela přívětivé. Vítr nefoukal, a když, tak velice mírný. Bylo pod mrakem, sluníčko jsme ani nezahlédli (to nás nalákalo jenom brzy ráno, než jsme se sešli na nádraží) a sněhová přeháňka přišla jen na chvilku v poledne.

zpáteční cesta do Kostelce

fronta na vlak

Akce se vydařila, účastníci byli spokojeni a pořadatele překvapila tak velká účast. Ani se na všechny nedostal „Pamětní list“.

Z Kostelce k turistické chatě a zpět do Kostelce našlapali turisté ve sněhu téměř 13 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 21. 01. 2018 | 462 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto Veselí, Varhaníková, Janeček |