14.04.2018: Zahájení cyklosezony - neděle 22. dubna 2018
9,00 hod. Sraz účastníků na horní části Masarykova náměstí 9,05 hod. Slavnostní zahájení akce 9,15 hod. Odjezd po cyklostezce )Jihlava-Třebíč-Raabs) do Luk n. Jihlavou v restauraci U Procházků obdrží účastníci pamětní list. Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava na Poště na náměstí a na Vyhlídce u nádraží

14.04.2018: Pochod ke dni Země - Větrný Jeníkov
Odjezd autobusu od horní brány Motorpalu v 9,00 hod., do Větrného Jeníkova a na start pochodu v Květinově. Trasa pochodu Květinov, Radňov, Úsobí, Zbinohy, Větrný Jeníkov. Buřty s sebou. Délka pochodu 15 km. Odjezd z Větrného Jeníkova linkovým autobusem v 16,59 hod. V Jihlavě 17,15 hod. Vycházku vede Pepa K.

09.04.2018: KČT,odbor Čeřínek Jihlava v sobotu 14. 4. 2018
Vás zve na vlastivědnou vycházku v okolí Kamenice u Jihlavy Sejdeme se v sobotu 14. dubna 2018 na hlavním vlakovém nádraží v Jihlavě a pojedeme do Přímělkova, Odjezd v 7.30 hodin Trasa: Přímělkov – Bílá hora – Kamenice – Kamenička – Řehořov = přibližně 13 km První třetina cesty vede členitým terénem po neznačených cestách, z Kamenice po zeleně značené turistické trase až do Řehořova. Odjezdy autobusů z Řehořova: 13.43; 15.55; 19.10; 20.19 hod. Na Vaši účast se těší Míša a Mirek Svatošovi Informace: misasvatosova@seznam.cz, tel. 606 199 366

Slavnostní oheň na Čeřínku
Slavnostní oheň na Čeřínku je naše akce KČT, odbor Čeřínek Jihlava, pořádaná k zahájení nového roku. Letošní 9. ročník se konal v sobotu 20. ledna 2018.

Ráno po deváté hodině se na nádraží v Jihlavě sešli turisté a rychlíkem odjeli do Kostelce. V Kostelci na prostranství za nádražní budovou se shromáždili turisté z odborů celé Vysočiny (Jihlava, Žďár n. S., Třebíč, H. Brod, Pacov, Hlinsko). Předseda klubu KČT, odbor Čeřínek Jihlava Jiří Veselý všechny přivítal, seznámil je s plánovanou trasou a popřál do nového roku hodně šťastných kilometrů. Na něj navázal svou řeč Mirek Svatoš, který promluvil o nadcházejících oslavách 130 let KČT a dále 100 let naší republiky. A protože jsou mezi námi také značkaři, vyzval přítomné děti k malé soutěži, aby po cestě počítaly zelené turistické značky, po kterých se vydáme k cíli naší cesty – k turistické chatě na Čeřínku. Napočítaly jich asi stovku. Jako malý dárek hned u nádraží rozdal Mirek papírové pytlíčky s vlastnoručně vypěstovanými semínky veliké slunečnice a vyzval turisty, aby si 1. května tato semínka zasadili.

v Kostelci na nádraží

přivítání turistů

Mirek připomíná významná výročí

Mirek rozdává semínka slunečnice

Potom se všichni vydali na trasu. Skupina asi 20 lidí se rozhodla jít rovnou po silnici k vrcholu, ale 57 turistů šlo po plánované trase nejprve kolem nádraží a polní cestou k silnici. Ze silnice přešli na lesní cestu a lesem po zelené celá velká skupina došla k turistické chatě, kde už hořel oheň a nedočkavci, kteří došli z jiných stran a jinými dopravními prostředky než vlakem, si už opékali špekáčky. Představu o „slavnostním zapálení“, až se všichni sejdou, jsme už dávno opustili.

společně na rozcestí

lesem po zelenéTZ

U ohýnku si lidé připíjeli na zdraví a v restauraci si každý vybral podle svého gusta. V nabídce byla oblíbená pečená žebra, výborný vývar nebo vynikající koprová bílá polévka a další dobrá jídla.
Personál restaurace byl po celou dobu téměř v poklusu, aby uspokojil odhadem celkem asi 140 hostů, kteří se postupně prostřídali s těmi dříve příchozími.

v turistické chatě

Brzy odpoledne se turisté po skupinách vytráceli, podle toho, kterým vlakem chtěli z Kostelce nebo z Dolní Cerekve odjet. Museli počítat nejméně hodinu pěšího sestupu, protože cesta byla na některých úsecích dost kluzká. Počasí bylo docela přívětivé. Vítr nefoukal, a když, tak velice mírný. Bylo pod mrakem, sluníčko jsme ani nezahlédli (to nás nalákalo jenom brzy ráno, než jsme se sešli na nádraží) a sněhová přeháňka přišla jen na chvilku v poledne.

zpáteční cesta do Kostelce

fronta na vlak

Akce se vydařila, účastníci byli spokojeni a pořadatele překvapila tak velká účast. Ani se na všechny nedostal „Pamětní list“.

Z Kostelce k turistické chatě a zpět do Kostelce našlapali turisté ve sněhu téměř 13 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 21. 01. 2018 | 311 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto Veselí, Varhaníková, Janeček |