Hlavní menu
  Novinky
22.01.2022: Slavnostní oheň na Čeřínku, - Memoriál Mirka Svatoše.
v sobotu 29. 1. 2022 Pojedeme osobním vlakem z Jihlavy hl. n. v 8:37 hod. (Jihlava město 8:41 hod.) do Kostelce a vydáme se po zelené TZ na Čeřínek (5 km). Je možné využít i autobusu z Jihlavy do Hubenova v 9:35 (stanoviště č.16) Po žluté značce je to na Čeřínek 4,5 kilometru. Do batůžku si nezapomeneme přibalit klobásku na opečení. Restaurace v chatě KČT je v provozu. Odjezdy z Kostelce: 13:17 sp.; 15:17 sp.; 16:59 os., 17:17 sp. Odjezdy z Dolní Cerekve: 13:54 R; 15:54 R; 16:55 os. Prosíme o dodržení protiepidemických opatření vyhlášených Vládou ČR. Věra a Jirka Veselí + Míša Svatošová

15.01.2022: Vycházka 22.1.2022 – Kojetice n. Mor. -Třebíč
Odjezd z Jihlavy, hl. n. v 8:26 s příjezdem do Okříšek v 8:52, kde přestoupíme na vlak v 9:02 do Kojetic na Mor. s příjezdem v 9:19hod. Půjdeme po ŽTZ přes Pekelný kopec do Třebíče. Trasa je dlouhá cca 11 km Odjezd z Třebíče buď os. vlakem v 15:15 s příjezdem do Jihlavy 16:08 nebo R v 16:50 s příjezdem do Jihlavy 17:33 Na vycházku Vás zve a těší se Petr

09.01.2022: Zimní Zblovice - 15. 1. 2022
V sobotu 15. 1. 2022 pojedeme vlakem z hl. nádraží v 8,26 hod. do Moravských Budějovic, zde na nás bude čekat autobus, který nás odveze do Nových Syrovic. Půjdeme po značené cestě na Černá Blata, zde bude ohýnek a možnost opečení doneseného špekáčku. Budeme pokračovat do Zblovic. Délka trasy cca 11 km. Ze Zblovic nás odveze autobus ve 14,00 nebo v 15,30 hod. do M. Budějovic na vlak 16,23 hod. nebo 18,23 hod. Příjezd do Jihlavy v 17,33 hod. nebo 19,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Silvestrovská vycházka a Novoroční výstup na Šacberk
Na závěr roku 2021 jsme si udělali vycházku na Stonařovské aleje, kde každý rok je obcí Stonařov pořádáno setkání u zámečku. Tento rok je tomu jinak, jako skoro všechno v poslední nepříznivé době. Pro setkávání z důvodu pandemie koronaviru se stále něco ruší a omezuje. Vycházka na aleje se oficiálně nekonala, ale my se domluvili a na aleje se vypravili.

Z autobusu ve Stonařově vystoupily dvě větší skupiny. Obě si to namířily k Alejím. Ta naše osmnáctičlenná šla pomalejším krokem - času bylo dost. Počasí bylo příjemné, na konec prosince až moc teplé. Krajinu ovlažoval slabý vítr. Cesta byla dost blátivá a byla lemovaná zelenými lesy, což je na Vysočině poslední dobou vzácností. Kůrovec tu ještě neřádil.

ve Stonařově

betlém ve Stonařově

Pepa u rodného domku

rybníky nad Stonařovem

krátká zastávkacesta k Alejím
Zámeček Aleje stojí uprostřed lesů, kam vede hvězdicově sedm cest. Když jsme k zámečku došli, přicházeli různými cestami další turisté a rodiny s dětmi a psy. Na prostranství se chystaly dva ohníčky a mnoho lidí jich využilo na opečení donesených buřtíků.

zámeček Alejeu zámečku
Po chvíli odpočinku u zámečku jsme se vydali po menších skupinkách na zpáteční cestu do Stonařova. Někteří si ještě vyšlápli na jiná místa v okolí. Ze Stonařova jsme jeli autobusem a v Jihlavě se rozešli, abychom oslavili konec roku v kruhu svých rodin.

než se vydáme zpět do Stonařova


zpět ve Stonařově

kostel sv. Václava ve Stonařově


Na Silvestra v roce 2021 jsme ušli 10 km.První den v roce 2022 nás čekal Novoroční výstup na Šacberk, spojený s Novoročním čtyřlístkem. Na akci pořádanou KČT, odbor Tesla Jihlava se každoročně vydáváme přivítat Nový rok a přispět do kasičky Čtyřlístku pro handicapované spoluobčany.
Malá skupinka našich členů se sešla u Jitřenky a společně vykročili k vrchu Šacberk. Po cestě jsme potkávali turisty z ostatních odborů, kteří se už z výstupu vraceli.

v Lesnověna Šacberk


setkání pod ŠacberkemSpolečně jsme si popřáli zdraví do roku 2022. Na vrcholu bylo živo. Členové pořádající akce vítali příchozí a ti jim ochotně přispívali na Čtyřlístek. Za to každý dostal nálepku čtyřlístku pro štěstí a kalendářík za účast.
Lidé se zdravili, povídali si a pozorovali lyžaře na sjezdovce. Jak se turisté po skupinkách scházeli, tak se taky pomalu rozcházeli. I naše skupinka sestoupila z vrcholu a zašla do restaurace na jedno a tím zakončila Novoroční vycházku.

na Šacberku
sjezdovka Šacberk

pohled na Jihlavu


Tradiční ohňostroj na náměstí se z důvodů covidu nekonal, tak se rozešli všichni domů. První den v roce 2022 urazili necelých 10 km.

Ještě jsme dostali zprávu od pořadatelů KČT, odbor Tesla Jihlava, že na výstup na Šacberk přišlo 124 lidí a na Novoroční čtyřlístek přispěli celkem částkou 5 709 Kč.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 03. 01. 2022 | 96 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: J. Veselý |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server