22.01.2022: Slavnostní oheň na Čeřínku, - Memoriál Mirka Svatoše.
v sobotu 29. 1. 2022 Pojedeme osobním vlakem z Jihlavy hl. n. v 8:37 hod. (Jihlava město 8:41 hod.) do Kostelce a vydáme se po zelené TZ na Čeřínek (5 km). Je možné využít i autobusu z Jihlavy do Hubenova v 9:35 (stanoviště č.16) Po žluté značce je to na Čeřínek 4,5 kilometru. Do batůžku si nezapomeneme přibalit klobásku na opečení. Restaurace v chatě KČT je v provozu. Odjezdy z Kostelce: 13:17 sp.; 15:17 sp.; 16:59 os., 17:17 sp. Odjezdy z Dolní Cerekve: 13:54 R; 15:54 R; 16:55 os. Prosíme o dodržení protiepidemických opatření vyhlášených Vládou ČR. Věra a Jirka Veselí + Míša Svatošová

15.01.2022: Vycházka 22.1.2022 – Kojetice n. Mor. -Třebíč
Odjezd z Jihlavy, hl. n. v 8:26 s příjezdem do Okříšek v 8:52, kde přestoupíme na vlak v 9:02 do Kojetic na Mor. s příjezdem v 9:19hod. Půjdeme po ŽTZ přes Pekelný kopec do Třebíče. Trasa je dlouhá cca 11 km Odjezd z Třebíče buď os. vlakem v 15:15 s příjezdem do Jihlavy 16:08 nebo R v 16:50 s příjezdem do Jihlavy 17:33 Na vycházku Vás zve a těší se Petr

09.01.2022: Zimní Zblovice - 15. 1. 2022
V sobotu 15. 1. 2022 pojedeme vlakem z hl. nádraží v 8,26 hod. do Moravských Budějovic, zde na nás bude čekat autobus, který nás odveze do Nových Syrovic. Půjdeme po značené cestě na Černá Blata, zde bude ohýnek a možnost opečení doneseného špekáčku. Budeme pokračovat do Zblovic. Délka trasy cca 11 km. Ze Zblovic nás odveze autobus ve 14,00 nebo v 15,30 hod. do M. Budějovic na vlak 16,23 hod. nebo 18,23 hod. Příjezd do Jihlavy v 17,33 hod. nebo 19,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

Silvestrovská vycházka a Novoroční výstup na Šacberk
Na závěr roku 2021 jsme si udělali vycházku na Stonařovské aleje, kde každý rok je obcí Stonařov pořádáno setkání u zámečku. Tento rok je tomu jinak, jako skoro všechno v poslední nepříznivé době. Pro setkávání z důvodu pandemie koronaviru se stále něco ruší a omezuje. Vycházka na aleje se oficiálně nekonala, ale my se domluvili a na aleje se vypravili.

Z autobusu ve Stonařově vystoupily dvě větší skupiny. Obě si to namířily k Alejím. Ta naše osmnáctičlenná šla pomalejším krokem - času bylo dost. Počasí bylo příjemné, na konec prosince až moc teplé. Krajinu ovlažoval slabý vítr. Cesta byla dost blátivá a byla lemovaná zelenými lesy, což je na Vysočině poslední dobou vzácností. Kůrovec tu ještě neřádil.

ve Stonařově

betlém ve Stonařově

Pepa u rodného domku

rybníky nad Stonařovem

krátká zastávka

cesta k Alejím

Zámeček Aleje stojí uprostřed lesů, kam vede hvězdicově sedm cest. Když jsme k zámečku došli, přicházeli různými cestami další turisté a rodiny s dětmi a psy. Na prostranství se chystaly dva ohníčky a mnoho lidí jich využilo na opečení donesených buřtíků.

zámeček Aleje

u zámečku

Po chvíli odpočinku u zámečku jsme se vydali po menších skupinkách na zpáteční cestu do Stonařova. Někteří si ještě vyšlápli na jiná místa v okolí. Ze Stonařova jsme jeli autobusem a v Jihlavě se rozešli, abychom oslavili konec roku v kruhu svých rodin.

než se vydáme zpět do Stonařova

kostel sv. Václava ve Stonařově

Na Silvestra v roce 2021 jsme ušli 10 km.

První den v roce 2022 nás čekal Novoroční výstup na Šacberk, spojený s Novoročním čtyřlístkem. Na akci pořádanou KČT, odbor Tesla Jihlava se každoročně vydáváme přivítat Nový rok a přispět do kasičky Čtyřlístku pro handicapované spoluobčany.
Malá skupinka našich členů se sešla u Jitřenky a společně vykročili k vrchu Šacberk. Po cestě jsme potkávali turisty z ostatních odborů, kteří se už z výstupu vraceli.

v Lesnově

na Šacberk

setkání pod Šacberkem

Společně jsme si popřáli zdraví do roku 2022. Na vrcholu bylo živo. Členové pořádající akce vítali příchozí a ti jim ochotně přispívali na Čtyřlístek. Za to každý dostal nálepku čtyřlístku pro štěstí a kalendářík za účast.

Lidé se zdravili, povídali si a pozorovali lyžaře na sjezdovce. Jak se turisté po skupinkách scházeli, tak se taky pomalu rozcházeli. I naše skupinka sestoupila z vrcholu a zašla do restaurace na jedno a tím zakončila Novoroční vycházku.

na Šacberku

sjezdovka Šacberk

pohled na Jihlavu

Tradiční ohňostroj na náměstí se z důvodů covidu nekonal, tak se rozešli všichni domů. První den v roce 2022 urazili necelých 10 km.

Ještě jsme dostali zprávu od pořadatelů KČT, odbor Tesla Jihlava, že na výstup na Šacberk přišlo 124 lidí a na Novoroční čtyřlístek přispěli celkem částkou 5 709 Kč.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 03. 01. 2022 | 96 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: J. Veselý |