Hlavní menu
  Novinky
13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

23.03.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na duben v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

27.02.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru se vycházky uvedené v kalendáři na březen v r. 2021 do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Silvestrovská vycházka
Stalo se již tradicí, že se 31. prosince chceme společně s turisty rozloučit se starým rokem. Různými odbory bývají organizovány výstupy např. na Jelení horu, na Javořici a také pochod Stonařovské aleje a jiné.

Vzhledem k situaci s covidem a přísným vládním opatřením se letos oficiálně tyto oblíbené akce nekonaly. Abychom na Silvestra neseděli doma a také využili nádherného počasí, vypravilo se 20 turistů našeho odboru na Jelení horu k jelenovi. S dodržováním všech pravidel a opatření nastoupili v Jihlavě do vlaku a odjeli do Hodic. V Hodicích Jirka přivítal účastníky a upozornil na nařízení vlády. Rouška a rozestupy nejméně 2 m jsou samozřejmostí.

v Hodicích


Turisté se volným tempem vydali na cestu k Jelení hoře. V tento zimní čas postrádali sníh, který by krajinu zalitou sluncem ještě víc rozzářil.

k Jelení hoře

krajina u Hodic

pod Jelení horouNa vrcholu Jelení hory bývá obvykle velmi rušno, ale letos tu nebyl nikdo. Jen dřevěný jelen zvedal své majestátní parohy k modrému nebi. Tradiční občerstvení hodických hasičů se nekonalo. S tím se dopředu počítalo. V ohništi u jelena jsme si rozdělali ohýnek a opekli si donesený špekáček.
rozdělání ohýnku

Silvestrovské špekáčky


S postupujícím časem začali přicházet další lidé, kteří chtěli dodržet tradici Silvestrovského výstupu na Jelení horu. To už jsme se dlouho nezdržovali a vydali se na další cestu. Rozhodli jsme se dojít k prameni Moravské Dyje a odtud naše poslední cesta tohoto roku pokračovala do Třeště na vlak.

odcházíme z Jelení hory


na obzoru Javořice a Roštejn


u pramene Moravské Dyje
cesta do Třeště

v Třešti

parčíkem k nádraží


Před odjezdem vlaku si všichni popřáli hodně zdraví a štěstí v roce 2021 s nadějí, že bude tento rok lepší, než rok 2020, poznamenaný pandemií.Za krásného slunečného počasí jsme našlapali 10 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 02. 01. 2021 | 110 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto V. a J. Veselí, M. Duchanová |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server