19.08.2019: V sobotu 24. 8. 2019 Vás zve Eva do Luk n. Jihlavou
Na výstavu fotografií a starých žehliček, Odjezd z Jihlavy hl.n. 15,30 hod. do Luk n. Jihlavou. Zájemci o výstavu se sejdou v 16.00 hod. U Kolničky, výstava je s průvodcem. Odjezd vlakem z Luk n. Jihlavou 18,09 hod.

09.08.2019: Pozvánka výlet na nejsevernější místo Rakouska v sobotu 17. 8. 2019
 Odjezd: Jih 7,25 hod. hl.n., J. Hradec 8,40 hod. J. Hradec 9,25 hod. N. Bystřice 10,47 hod. z Bystřice na Peršlák je to 7 km tam a 7 km zpět. Odjezd vlaku z N. Bystřice je 15,15 hod. do J. Hradce z J. Hradce 17,16 hod. v Jihlavě je 18,33 hod. Na výlet zve Pepa

27.07.2019: LÉTO V ŽELEZNÝCH HORÁCH - v sobotu 3. srpna 2019
S t a r t: Hostinec "U Štefana" Sobíňov od 6.00 – 9.00 hodin (Od zastávky ČD 0,5km po modré turistické značce C í l: Hostinec „U Štefana“ Sobíňov do 18,00 hodin. Startovné: 20,- Kč, děti do 15 let zdarma Občerstvení: Z vlastních zásob a v restauračních zařízeních po cestě. V cíli v hostinci „U Štefana" a na letním parketě. Další informace: Na startu obdrží účastníci mapku s vyznačenými trasami. Odjezd z Jihlavy hl.n. 7, 27 hod. příjezd Sobíňov 8, 34 hod. Odjezd ze Sobíňova 13,19 nebo 15,24 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Pěší vede Pepa K. a cyklo Jirka V.

Silvestr 2018 a Nový rok 2019
Na konci roku je několik možností turistických pochodů. Tradiční výstup na Javořici a nebo v Hodicích výstup na Jelení horu. Dalším z pochodů je Silvestrovský výšlap k zámečku Aleje u Stonařova.

Věra a Jirka právě tento pochod zařadili na poslední den r. 2018.
V 8,50 se sešlo na jihlavském autobusovém nádraží 31 turistů ze všech jihlavských odborů. Společně odjeli do Stonařova. Ve Stonařově je Jirka přivítal na poslední letošní vycházce a seznámil je s programem. Půjdeme po desetikilometrové naučné stezce údolím Jihlávky na Aleje.

ve Stonařově

Vydali jsme se po hrázi Dolního Jarošova rybníka, kolem sportovního areálu, polní cestou k prvnímu zastavení U Tří hrází. Po krátkém odpočinku naše cesta vedla dále po NS až k Zelené aleji, která nás zavedla k loveckému zámečku Aleje. Před koncem cesty pořadatelé nachystali sčítací archy, kde každý příchozí potvrdil svoji účast čárkou.

kostel ve Stonařově

kolem sportovního areálu

po NS kolem Jihlávky na Aleje

zastavení U tří hrází

na Zelené aleji

u sčítacího archu

U zámečku bylo připraveno občerstvení, o které se postarali stonařovští hasiči. K dostání byla výborná polévka zelňačka, klobásky a svařené víno. Na dveřích zámečku visely obecní prapory a nebo symboly obcí a osad. Zámeček přístupný tentokrát nebyl.

zámeček Aleje

setkání u zámečku

společně u zámečku

Po společném vyfotografování pod prapory jsme se odebrali zpět do Stonařova.

Před Stonařovem nás čekal malý test obratnosti v podobě překonání strouhy s potůčkem. Chtěli jsme si ještě projít nově opravenou křížovou cestu.

překonání strouhy s potůčkem

kříž na křížové cestě

křížová cesta

Křížovou cestou jsme přišli do Stonařova. Před příjezdem autobusu jsme si prohlédli slámové jesličky a památník selské vzpoury (r. 1712 - 1722).

slámové jesličky

na paměť 300. výročí selských bouří

než přijede autobus

Před příjezdem autobusu Jirka popřál všem hodně zdraví a štěstí v roce 2019 a pozval účastníky na Novoroční výstup na Šacberk.

NOVOROČNÍ VÝSTUP NA ŠACBERK.

1. ledna 2019 se ve třináct hodin sešlo „U Jitřenky“ 25 turistů odboru Čeřínek Jihlava. Předseda všem popřál hodně zdraví v r. 2019. Potom se účastníci vydali jihlavskými ulicemi na Lesnov a dále hodně pokáceným lesem kolem krematoria na vrchol Šacberku. Na vrcholu se setkali turisté ze všech odborů nejen jihlavských a přáli si k Novému roku. Turisté z odboru Tesly měli připravenou sbírku „Novoroční čtyřlístek“ na pomoc postiženým občanům. Každý, kdo přispěl nějakou částkou, dostal pamětní list a nálepku k této akci. Z vrcholu se už individuálně všichni pomalu rozcházeli.

sraz u Jitřenky

u Lesnova

pozdrav na vrcholu

příspěvek na Novoroční čtyřlístek

Počasí nám moc nepřálo. Z podmračené oblohy se každou chvíli snášel drobný déšť. Devítikilometrová trasa byla první v roce 2019 a účastnilo se jí celkem 150 turistů. Na konto „Novoročního čtyřlístku přispěli částkou 4 250,- Kč.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 02. 01. 2019 | 382 přečtení |
Zdroj: text: J. Veselý, foto:V+M+J Veselí, P. Varhaníková |