24.06.2018: KAMENSKÉ ALEJE V sobotu 30. června 2018
Připraveny jsou trasy: 5km Kamenná – Lutrián – Kamenná Trasa “toulavý kočárek” vhodná pro rodiny s dětmi. 12km Okolo Kamenné, 20km Kamenná - Dobronín – Nové Dvory – Věžnice – Kamenná 50km Cyklotrasa Značení: Mapku s popisem trasy a účastnickým listem, obdrží účastníci při zápisu na startu. Občerstvení zajištěno. Odjezd vlaku z Jihlavy 9,22 hod. V Kamenné 9,36 hod. Odjezd z Kamenné 14,20 nebo 16,20 hod. Příjezd Jihlava 14,34 nebo 16,35 hod. Na Kamenské Aleje vycházka bez vedoucího !!

17.06.2018: Radňov – Okrouhlice v sobotu 23.června 2018
Odjezd z hlavního nádraží 7.27 s přestupem v Havlíčkově Brodě (sraz na společnou jízdenku v 7.15 h) návrat z Okrouhlice v 14.55 přes Havlíčkův Brod (hodinová přestávka) Jihlava 16.35 délka trasy asi 14 km (zelená turistická značka) trasa : Radňov – Květinov - Krásná Hora- rybník Abrahám – Perlový potok - Vadim - Okrouhlice Sebou: něco k pití a jídlu, vhodné turistické oblečení Na vycházku vás zvou J + J Korbelovi

09.06.2018: v neděli dne 17. června 2018, Na kole po stopách Gustava Mahlera
Program :10:00 Slavnostní zahájení akce v obci Kaliště u Humpolce (u rodného domu Gustava Mahlera) 10:15 Odjezd do Jihlavy po doporučených trasách 1. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Světlice – Hadina – Čejov – Leština – Skála – Boňkov – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře – Jihlava (cca 40 km) 2. varianta : Kaliště – Horní Rápotice – Brunka – Humpolec – Rozkoš - Dubí – Herálec (kontrola na fotbalovém hřišti na konci obce – krom kontrolního razítka obdrží účastníci pamětní list a pozornost od města Jihlavy) – Skorkov – Úsobí – Smrčná – U lyžaře Jihlava (cca 37 km) Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob i kol zdarma z Jihlavy do obce Kaliště – sraz v ul. Legionářů v 8:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd v 8:30 hod. Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Setkání turistů U Lyžaře
Na začátku roku se posledních několik let pravidelně scházejí turisté senioři a bývalí členové. Letos se tohle setkání uskutečnilo
v pátek 12. ledna 2018 v restauraci U Lyžaře.

Po desáté hodině dopoledne se vypravila skupinka autobusem MHD do Pávova. A protože se jedná o opravdové turisty, vykročili směr restaurace U Lyžaře pěšky. Po cestě panovala veselá nálada a pomalu došli do cíle, kam také dojeli ostatní, kteří si na takovou pěší trasu už netroufnou. V zamluvené místnosti restaurace se sešlo 38 turistů.
Hanka K., která je takovou spojkou mezi těmi, co ještě chodí, a těmi, co už členové nejsou, všechny přivítala a k dobrému přidala i pár pěkných vtipů. Potom si všichni vzájemně povídali, co je nového, jak žijí a jak se mají. Při dobrém obědě a skleničce vína nebo piva čas rychle uběhl a nastalo loučení. Skupina, která přišla pěšky z Pávova, spěchala znovu na cestu pěšky do Jihlavy, aby došli ještě za světla. Před odchodem se společně všichni vyfotili „na schodech“. Pěšáci odešli a ostatní si počkali na autobus MHD a odjeli do Jihlavy.

Setkání turistů U Lyžaře

Hanka vítá přítomné

společné foto "na schodech"

turisté se rozcházejí

Setkání proběhlo v přátelském duchu a s příslibem, že se znovu po roce sejdou, pokud to nebude na nějaké krátké vycházce dříve.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 14. 01. 2018 | 399 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V. Veselá |