03.11.2018: Svatomartinská vycházka 10. 11. 2018
Štoky-Šlapanov, odjezd autobusu z aut. nádraží ze stanoviště č. 23 v 11. 30 hod. do Štoků Příjezd do Štoků v 11. 54 hod. Délka trasy je cca 12 km. Jídlo, pití a dobrou náladu s sebou. Odjezd ze Šlapanova os. vlakem v 16.15 hod. Příjezd Jihlava 16. 35 hod. Na vycházku zve Petr

28.10.2018: Do Telče na pochod Cestou J. Hvězdy z Vícemilic
Neděle 4. 11. 2018 Pojedeme vlakem z hl. n. 7,33 hod., město 7,42 hod., Staré Hory 7,44 hod. Příjezd Telč 8,56 hod. Z Telče pojedeme autobusem do Řásné a dále pěšky na Bor a do Jihlávky. Zpáteční cesta z Jihlávky 14,15 hod., příjezd Jihlava 15,14 hod. Na vycházku zvou všechny turisty V. a J. Veselí

25.10.2018: Výlet do Brna na výstavu
Dne 24.11. možnost návštěvy lodě Titanic na brněnskem výstavišti. Vstupné 300 Kč. Kdo má zájem, přihlaste se do 4. 11. 2018 na tel: 604 456 475 nebo na tel. 739 076 429 nebo na mail: meteo.jihlava@seznam.cz Na prohlídku Vás zve Petr Janoušek

Setkání turistů U Lyžaře
Na začátku roku se posledních několik let pravidelně scházejí turisté senioři a bývalí členové. Letos se tohle setkání uskutečnilo
v pátek 12. ledna 2018 v restauraci U Lyžaře.

Po desáté hodině dopoledne se vypravila skupinka autobusem MHD do Pávova. A protože se jedná o opravdové turisty, vykročili směr restaurace U Lyžaře pěšky. Po cestě panovala veselá nálada a pomalu došli do cíle, kam také dojeli ostatní, kteří si na takovou pěší trasu už netroufnou. V zamluvené místnosti restaurace se sešlo 38 turistů.
Hanka K., která je takovou spojkou mezi těmi, co ještě chodí, a těmi, co už členové nejsou, všechny přivítala a k dobrému přidala i pár pěkných vtipů. Potom si všichni vzájemně povídali, co je nového, jak žijí a jak se mají. Při dobrém obědě a skleničce vína nebo piva čas rychle uběhl a nastalo loučení. Skupina, která přišla pěšky z Pávova, spěchala znovu na cestu pěšky do Jihlavy, aby došli ještě za světla. Před odchodem se společně všichni vyfotili „na schodech“. Pěšáci odešli a ostatní si počkali na autobus MHD a odjeli do Jihlavy.

Setkání turistů U Lyžaře

Hanka vítá přítomné

společné foto "na schodech"

turisté se rozcházejí

Setkání proběhlo v přátelském duchu a s příslibem, že se znovu po roce sejdou, pokud to nebude na nějaké krátké vycházce dříve.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 14. 01. 2018 | 559 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V. Veselá |