03.11.2018: Svatomartinská vycházka 10. 11. 2018
Štoky-Šlapanov, odjezd autobusu z aut. nádraží ze stanoviště č. 23 v 11. 30 hod. do Štoků Příjezd do Štoků v 11. 54 hod. Délka trasy je cca 12 km. Jídlo, pití a dobrou náladu s sebou. Odjezd ze Šlapanova os. vlakem v 16.15 hod. Příjezd Jihlava 16. 35 hod. Na vycházku zve Petr

28.10.2018: Do Telče na pochod Cestou J. Hvězdy z Vícemilic
Neděle 4. 11. 2018 Pojedeme vlakem z hl. n. 7,33 hod., město 7,42 hod., Staré Hory 7,44 hod. Příjezd Telč 8,56 hod. Z Telče pojedeme autobusem do Řásné a dále pěšky na Bor a do Jihlávky. Zpáteční cesta z Jihlávky 14,15 hod., příjezd Jihlava 15,14 hod. Na vycházku zvou všechny turisty V. a J. Veselí

25.10.2018: Výlet do Brna na výstavu
Dne 24.11. možnost návštěvy lodě Titanic na brněnskem výstavišti. Vstupné 300 Kč. Kdo má zájem, přihlaste se do 4. 11. 2018 na tel: 604 456 475 nebo na tel. 739 076 429 nebo na mail: meteo.jihlava@seznam.cz Na prohlídku Vás zve Petr Janoušek

Seminář cvičitelů a vedoucích turistiky
Zatímco členové odboru procházeli Jindřišské údolí, někteří členové výboru a zároveň vedoucí a cvičitelé turistiky odjeli v sobotu 13. 10. 2018 na seminář do rekreačního střediska Milovy u obce Sněžné.

Do desáté hodiny se sjelo asi 37 účastníků z KČT, oblast Vysočina. Ubytovali se v penzionu Poslední míle. Hned po ubytování se všichni sešli ve společenské místnosti. Tam vedoucí semináře Vladimír Mazal podal informace o programu semináře a předal slovo panu JUDr. Milanu Hokemu. Jeho přednáška měla dvě části. První se týkala právní odpovědnosti v turistice, ve druhé části promluvil o novinkách v obč. zákoníku a odpovídal na dotazy přítomných účastníků.

účastníci se scházejí

Milovský rybník

zahájení semináře

přednáška - právní odpovědnost v turistice

Po přednášce a dobrém obědě v restauraci penzionu se všichni odebrali na pěší vycházku po okolí. Bylo nádherné počasí a příroda hýřila barvami. Cesta vedla kolem památníku z 1. světové války, lesní cestou přes Dráteničky, kolem přírodní památky Drátenická skála.

před vycházkou

po ZTZ

Dále jsme došli na rozsáhlou louku s monumentem Radka Jaroše, odkud byl krásný výhled do kraje. Potom se šlo cyklostezkou do kavárny a restaurace v Blatinách. Z Blatin jsme se kolem Milovského rybníka vrátili do ubytování.

Blatiny

pohled na Buchtův kopec

monument Radka Jaroše

práce s mobilní aplikací v terénu

cesta do Blatin

u Milovského rybníka

na přednášku a promítání přijďte včas

Před večeří byla beseda s promítáním filmu o Gruzii, kterou připravil L. Tomáš. Po večeři jsme dokončili besedu a promítání a pak většina měla individuální volno, zatímco vedení semináře s předsedy odborů mělo schůzi až do pozdních hodin.

V neděli ráno hned po snídani se sešli všichni účastníci opět ve společenské místnosti, a tam si pod vedením Jitky a Jarky procvičili základy zdravotní první pomoci na vycházkách.

neděle ráno v areálu

první pomoc při turistice

Na ukončení teoretické části semináře promluvil vedoucí semináře Vladimír Mazal a vyzval přítomné na krátkou vycházku, která už nebyla povinná.

hodnocení semináře

Většina si nenechala ujít příležitost projít se za slunečného počasí v krásném kraji. Potkávali jsme pěkně upravené roubenky rozeseté po táhlých kopcích Vysočiny. Naučná stezka nás zavedla k vyhlídce Čtyři palice.

vycházka na Čtyři palice

na rozcestí značených cest

vyhlídka Čtyři palice

u Čtyř palic

Potom jsme pokračovali lesem po Naučné stezce až k obydlím sklářských dělníků. Od osady sklářů jsme se po silnici dostali zpět k penzionu Poslední míle.

po ZTZ

blížíme se k Poslední míli

areál Poslední míle

U penzionu jsme se rozloučili a individuálně auty odjeli do svých domovů.
Ze semináře jsme si odnesli mnoho nových poznatků a krásné zážitky z putování nádhernou barevnou podzimní krajinou Žďárských vrchů.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 17. 10. 2018 | 94 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto V.a J. Veselí, J. Lavičková |