12.01.2019: Slavnostní oheň na Čeřínku, v sobotu 19. 1. 2019
Pojedeme rychlíkem z Jihlavy hl. n. v 9:25 hod. (Jihlava město 9:29 hod.) do Kostelce a vydáme se po zelené TZ na Čeřínek (5 km). Do batůžku si nezapomeneme přibalit klobásku na opečení. Návrat z Čeřínku po zelené TZ do Kostelce nebo po žluté TZ do Dolní Cerekve (5,5 km), odtud vlakem do Jihlavy. Odjezdy z Kostelce: 14:15 R; 14:45 os; 16:15 R Odjezdy z Dolní Cerekve: 14:40 os; 16:43 os Na Čeřínek zvou Svatošovi a Veselí

06.01.2019: 20. ZIMNÍ ZBLOVICE
V sobotu 12. 1. 2019 pojedeme rychlíkem z hl. n. v Jihlavě v 8,40 hod. do Okříšek, přestup na os. vlak do Mor. Budějovic, příjezd v 9,52 hod. Na nádraží bude čekat autobus, který nás doveze do Nových Syrovic. Z Nových Syrovic půjdeme do Zblovic. Špekáček na opečení si vezměte s sebou!! Ze Zblovic nás odveze autobus na vlak do Mor. Budějovic. Odjezd z Mor. Budějovic 16,03 hod. nebo 18,03 hod. do Okříšek. Přestup na rychlík do Jihlavy, příjezd Jihlava 17,18 hod. nebo 19,18 hod. Na vycházku všechny zvou Veselí

28.12.2018: Novoroční vycházka na Šacberk – Rudný
1. 1. 2019 se sejdeme ve 13,00 hod. u Jitřenky, společně se vydáme na Šacberk – Rudný, pozdravíme se s turisty ostatních jihlavských odborů a zároveň můžeme přispět na turistickou akci „Novoroční čtyřlístek.“ Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

Seminář cvičitelů a vedoucích turistiky
Zatímco členové odboru procházeli Jindřišské údolí, někteří členové výboru a zároveň vedoucí a cvičitelé turistiky odjeli v sobotu 13. 10. 2018 na seminář do rekreačního střediska Milovy u obce Sněžné.

Do desáté hodiny se sjelo asi 37 účastníků z KČT, oblast Vysočina. Ubytovali se v penzionu Poslední míle. Hned po ubytování se všichni sešli ve společenské místnosti. Tam vedoucí semináře Vladimír Mazal podal informace o programu semináře a předal slovo panu JUDr. Milanu Hokemu. Jeho přednáška měla dvě části. První se týkala právní odpovědnosti v turistice, ve druhé části promluvil o novinkách v obč. zákoníku a odpovídal na dotazy přítomných účastníků.

účastníci se scházejí

Milovský rybník

zahájení semináře

přednáška - právní odpovědnost v turistice

Po přednášce a dobrém obědě v restauraci penzionu se všichni odebrali na pěší vycházku po okolí. Bylo nádherné počasí a příroda hýřila barvami. Cesta vedla kolem památníku z 1. světové války, lesní cestou přes Dráteničky, kolem přírodní památky Drátenická skála.

před vycházkou

po ZTZ

Dále jsme došli na rozsáhlou louku s monumentem Radka Jaroše, odkud byl krásný výhled do kraje. Potom se šlo cyklostezkou do kavárny a restaurace v Blatinách. Z Blatin jsme se kolem Milovského rybníka vrátili do ubytování.

Blatiny

pohled na Buchtův kopec

monument Radka Jaroše

práce s mobilní aplikací v terénu

cesta do Blatin

u Milovského rybníka

na přednášku a promítání přijďte včas

Před večeří byla beseda s promítáním filmu o Gruzii, kterou připravil L. Tomáš. Po večeři jsme dokončili besedu a promítání a pak většina měla individuální volno, zatímco vedení semináře s předsedy odborů mělo schůzi až do pozdních hodin.

V neděli ráno hned po snídani se sešli všichni účastníci opět ve společenské místnosti, a tam si pod vedením Jitky a Jarky procvičili základy zdravotní první pomoci na vycházkách.

neděle ráno v areálu

první pomoc při turistice

Na ukončení teoretické části semináře promluvil vedoucí semináře Vladimír Mazal a vyzval přítomné na krátkou vycházku, která už nebyla povinná.

hodnocení semináře

Většina si nenechala ujít příležitost projít se za slunečného počasí v krásném kraji. Potkávali jsme pěkně upravené roubenky rozeseté po táhlých kopcích Vysočiny. Naučná stezka nás zavedla k vyhlídce Čtyři palice.

vycházka na Čtyři palice

na rozcestí značených cest

vyhlídka Čtyři palice

u Čtyř palic

Potom jsme pokračovali lesem po Naučné stezce až k obydlím sklářských dělníků. Od osady sklářů jsme se po silnici dostali zpět k penzionu Poslední míle.

po ZTZ

blížíme se k Poslední míli

areál Poslední míle

U penzionu jsme se rozloučili a individuálně auty odjeli do svých domovů.
Ze semináře jsme si odnesli mnoho nových poznatků a krásné zážitky z putování nádhernou barevnou podzimní krajinou Žďárských vrchů.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 17. 10. 2018 | 197 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto V.a J. Veselí, J. Lavičková |