15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

08.06.2019: 11. Hvězdicový výstup na Čeřínek - Sobota 15. června 2019
Start: libovolný Cíl: chata KČT na Čeřínku, kontrola od 9:00 – 15:00 hodin Odměna: diplom, razítka Startovné: členové KČT 20 Kč, ostatní 30 Kč, děti 10 Kč. Stravování: v cíli tradiční občerstvení, restaurace Čeřínek je v provozu. Odjezd turistů na Hvězdicový výstup na Čeřínek Pojedeme vlakem z hl.n. v 7,33 hod., Ji. město 7,42 hod., St. Hory 7,44 hod. do Kostelce. Z Kostelce půjdeme po ZTZ na Čeřínek. Odjezd vlaku z Kostelce do Jihlavy 13.01, 14,15R, 14,45, 16,15, hod. Vycházku vede Pepa

03.06.2019: U Kamenice nad Lipou sobota 8. června 2019
Odjezd autobusu z aut. nádraží v Jihlavě (stanoviště č. 16) v 7,10 h do Pelhřimova, přestup v Pelhřimově (č. 12) v 8,00 h do zast. Heřmaň Pohodová trasa 12 km: Možnost občerstvení v Kamenici nad Lipou (pivovarská restaurace, bistro, zámecká kavárna) Zpáteční autobus z Kamenice nad Lipou ze zast. č. 5 do Pelhřimova v 15,55 h, přestup v Pelhřimově (č.1) v 16,35 h do Jihlavy připravili Mirek + Marta

Seminář cvičitelů a vedoucích turistiky
Zatímco členové odboru procházeli Jindřišské údolí, někteří členové výboru a zároveň vedoucí a cvičitelé turistiky odjeli v sobotu 13. 10. 2018 na seminář do rekreačního střediska Milovy u obce Sněžné.

Do desáté hodiny se sjelo asi 37 účastníků z KČT, oblast Vysočina. Ubytovali se v penzionu Poslední míle. Hned po ubytování se všichni sešli ve společenské místnosti. Tam vedoucí semináře Vladimír Mazal podal informace o programu semináře a předal slovo panu JUDr. Milanu Hokemu. Jeho přednáška měla dvě části. První se týkala právní odpovědnosti v turistice, ve druhé části promluvil o novinkách v obč. zákoníku a odpovídal na dotazy přítomných účastníků.

účastníci se scházejí

Milovský rybník

zahájení semináře

přednáška - právní odpovědnost v turistice

Po přednášce a dobrém obědě v restauraci penzionu se všichni odebrali na pěší vycházku po okolí. Bylo nádherné počasí a příroda hýřila barvami. Cesta vedla kolem památníku z 1. světové války, lesní cestou přes Dráteničky, kolem přírodní památky Drátenická skála.

před vycházkou

po ZTZ

Dále jsme došli na rozsáhlou louku s monumentem Radka Jaroše, odkud byl krásný výhled do kraje. Potom se šlo cyklostezkou do kavárny a restaurace v Blatinách. Z Blatin jsme se kolem Milovského rybníka vrátili do ubytování.

Blatiny

pohled na Buchtův kopec

monument Radka Jaroše

práce s mobilní aplikací v terénu

cesta do Blatin

u Milovského rybníka

na přednášku a promítání přijďte včas

Před večeří byla beseda s promítáním filmu o Gruzii, kterou připravil L. Tomáš. Po večeři jsme dokončili besedu a promítání a pak většina měla individuální volno, zatímco vedení semináře s předsedy odborů mělo schůzi až do pozdních hodin.

V neděli ráno hned po snídani se sešli všichni účastníci opět ve společenské místnosti, a tam si pod vedením Jitky a Jarky procvičili základy zdravotní první pomoci na vycházkách.

neděle ráno v areálu

první pomoc při turistice

Na ukončení teoretické části semináře promluvil vedoucí semináře Vladimír Mazal a vyzval přítomné na krátkou vycházku, která už nebyla povinná.

hodnocení semináře

Většina si nenechala ujít příležitost projít se za slunečného počasí v krásném kraji. Potkávali jsme pěkně upravené roubenky rozeseté po táhlých kopcích Vysočiny. Naučná stezka nás zavedla k vyhlídce Čtyři palice.

vycházka na Čtyři palice

na rozcestí značených cest

vyhlídka Čtyři palice

u Čtyř palic

Potom jsme pokračovali lesem po Naučné stezce až k obydlím sklářských dělníků. Od osady sklářů jsme se po silnici dostali zpět k penzionu Poslední míle.

po ZTZ

blížíme se k Poslední míli

areál Poslední míle

U penzionu jsme se rozloučili a individuálně auty odjeli do svých domovů.
Ze semináře jsme si odnesli mnoho nových poznatků a krásné zážitky z putování nádhernou barevnou podzimní krajinou Žďárských vrchů.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 17. 10. 2018 | 367 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto V.a J. Veselí, J. Lavičková |