05.10.2019: PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ - SOBOTA 12. října 2019
Jízdenka zpáteční do Malešova, Osobní vlak do Havl. Brodu: Jihlava město – 7,15 h, Jihlava 7,27 h Rychlík z Havl. Brodu do Kutné Hory hl. n. v 8,00 h, osobní vlak z Kutné Hory do Malešova v 9,02 h (příjezd do Malešova v 9,21 h), Trasa: 12 km naučnou stezkou Občerstvení v restauraci Malešov (pivo v místním pivovaru) Zpáteční vlak z Malešova v 14,24 h do Kutné Hory hl. n., rychlík z Kutné Hory hl. n. do Havl. Brodu v 14,58 h, z H. Brodu do Jihlavy (výluka) v 16,05 h. (další spoj – přesně o dvě hodiny později včetně přestupu) připravili Mirek + Marta

30.09.2019: Vycházka do Příseky na autíčka
V sobotu 5. 10. 2019 pojedeme autobusem v 10,00 hod. ze stanoviště č. 24 do Příseky. Podíváme se do muzea autíček. Vstupné senioři a děti 50 Kč ostatní 120Kč. Po prohlídce jsou dvě možnosti návratu do Jihlavy. Jedna cesta vede do Luk n. Jihlavou na vlak ve 14,09 nebo 16,16 hod. Druhá pěšky přes Puklice a Kosov do Jihlavy. Obě trasy asi 10 km Na vycházku zve Eva

23.09.2019: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Kdo má zájem o nová klubová trička, tak může přijít v pondělí 30. 9. 2019 do klubovny dopoledne od 10 – 11 hod. nebo odpoledne od 15 – 17 hod. Zároveň se bude přihlašovat na autobusový výlet do Žďárských vrchů 19. 10. 2019 Cena výletu je 120 Kč. Výlet se uskuteční při dostatečném počtu přihlášených.

Příseka – Muzeum autíček
První říjnová sobota 5. 10. 2019 byla deštivá. Eva naplánovala hezkou vycházku do Příseky do muzea autíček. Potom byla v plánu cesta z Příseky do Jihlavy pěšky, nebo do Luk n. J. a potom vlakem do Jihlavy.

Na autobusovém nádraží se sešlo jen pět turistů, kteří se dohodli, že v takovém nečase se nevydají na blátivé cesty. V dešti by si, jinak krásnou přírodu v tomto kraji, taky nijak neužili. Rozhodli se využít autobusu, který jel ve 13 hodin zpět do Jihlavy a někteří tím pádem stihnou i návštěvu nějaké dílničky u příležitosti „Den otevřených ateliérů“.
Tohoto plánu se tedy drželi a odjeli autobusem do Příseky. Celou cestu autobusem docela silně pršelo. V Přísece vystoupili a s nimi vystoupilo na chvíli z mraků i sluníčko. To je doprovodilo až na zámek do muzea.

o historii Příseky

Příseka

Muzeum autíček a starých hraček vystavuje asi 10 000 exponátů vyrobených v letech 1910 – 1991. Bylo stále na co koukat a divit se, co se všechno vyrobilo a také díky sběratelům zachovalo. Dvě hodiny prohlížení se vzpomínkami na dětství málem nestačily.

zámek Příseka

Erb rodu Collaltů - majitel zámečku 17. - 20. stol.

v expozici muzea

Nejen pastva pro oči, ale také pro uspokojení chutí bylo v nabídce areálu muzea. Krásnou kavárnu nikdo nechtěl vynechat. Proto došlo i na kávu a zákusek. I tam byla spousta vystavených autíček. Ta se tam dala i zakoupit.

v kavárně muzea

odcházíme z muzea

zámek Příseka

Z příjemného prostředí se těžko odchází, ale 13. hodina se blíží. Malá skupinka odchází na autobus. Opět neprší. Ale cestou autobusem už zase stěrače pracují na plné obrátky.
V Jihlavě někteří využili ještě na krátký čas otevřené ateliéry a vydali se do knihařství Hloch na exkurzi.
S ostatními návštěvníky se zajímavě dozvěděli, jak se vážou knihy, jak se zdobí, i jak je těžké staré knihy opravit, aby vypadaly jako nové. Každý si tu mohl vlastnoručně vyrobit sešitek. Skoro všichni tuto možnost využili. Tímto se završila deštivá sobota.

v knihařství

vlastnoručně vyrobené sešitky

Malá skupinka, která se vydala do Příseky, vůbec nelitovala, protože si užila příjemný den. Změna programu je vždy vyhrazena a záleží na domluvě a také na možnosti spojů, které ale bývají bohužel v sobotu omezeny. Tady to vyšlo a bylo to fajn.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 06. 10. 2019 | 45 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |