Hlavní menu
  Novinky
15.02.2020: Vycházka 22. 2. 2020 Šlapanov- H. Brod v zimě
Odjezd os. vlakem z Jihlavy město v 8.20 hod. z hl. n. 8.24 hod. s příjezdem do Šlapanova v 8.44.hod. Odtud půjdeme po ZTZ přes Vysokou a Svatý Křiž do Havlíčkova Brodu. Délka trasy cca 15 km. Odjezd z Havlíčkova Brodu buď ve 14.03 nebo 15.05 s příjezdem do Jihlavy ve 14.22 nebo v 15.36.hod. Na vycházku Vás zve Petr

08.02.2020: Za sv. Valentýnem v neděli 16. 2. 2020
Odjezd os. vlaku z Jihlavy: Hl. nádraží 10,37 hod.,Ji. město 10,41 hod,St. Hory 10,43 hod. Příjezd do Rantířova 10,49 hod. Jízdenku zakoupit do Rantířova. Turisté, kteří půjdou pěšky z Jihlavy, se sejdou na konečné zastávce trolejbusové linky „B“ Na Dolech v 9.20 hod. Půjdeme modřínovou alejí do Rantířova na nádraží (5 km), kde se sejdeme s ostatními turisty v 11,00 hod. Vlak z Rantířova pojede ve 13,08 hod. přímo do Jihlavy. Nebo 14,46 hod. do Kostelce a přestup na vlak do Jihlavy v 15,17 hod. - staví Jihlava město a Jihlava hl. n. a dál pokračuje do Havl. Brodu. Další možnost odjezdu z Rantířova je autobusem v 15,50 hod. Na vycházku zve všechny turisty i ostatní zájemce V. Veselá

01.02.2020: Zima u Sázavy 8. února 2020
Odjezd osobního vlaku do Sázavy u Žďáru: Jihlava město v 8,20 h, Jihlava hl. nádraží v 8,24 h, s přestupem v Havlíčkově Brodě v 9,01 h do Sázavy u Žďáru Trasa 13,5 km po bývalé železniční trati ze Sázavy u Žďáru do Přibyslavi Občerstvení v Přibyslavi v restauraci U Kubínů případně v kavárně Zpáteční osobní vlak z Přibyslavi do Havlíčkova Brodu ve 14,43 h s přestupem v Havlíčkově Brodě v 15,05 h (příjezd do Jihlavy v 15,36 h) Připravili: Mirek + Marta
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Příseka – Muzeum autíček
První říjnová sobota 5. 10. 2019 byla deštivá. Eva naplánovala hezkou vycházku do Příseky do muzea autíček. Potom byla v plánu cesta z Příseky do Jihlavy pěšky, nebo do Luk n. J. a potom vlakem do Jihlavy.

Na autobusovém nádraží se sešlo jen pět turistů, kteří se dohodli, že v takovém nečase se nevydají na blátivé cesty. V dešti by si, jinak krásnou přírodu v tomto kraji, taky nijak neužili. Rozhodli se využít autobusu, který jel ve 13 hodin zpět do Jihlavy a někteří tím pádem stihnou i návštěvu nějaké dílničky u příležitosti „Den otevřených ateliérů“.
Tohoto plánu se tedy drželi a odjeli autobusem do Příseky. Celou cestu autobusem docela silně pršelo. V Přísece vystoupili a s nimi vystoupilo na chvíli z mraků i sluníčko. To je doprovodilo až na zámek do muzea.

o historii Příseky

Příseka


Muzeum autíček a starých hraček vystavuje asi 10 000 exponátů vyrobených v letech 1910 – 1991. Bylo stále na co koukat a divit se, co se všechno vyrobilo a také díky sběratelům zachovalo. Dvě hodiny prohlížení se vzpomínkami na dětství málem nestačily.

zámek PřísekaErb rodu Collaltů - majitel zámečku 17. - 20. stol.

v expozici muzea
Nejen pastva pro oči, ale také pro uspokojení chutí bylo v nabídce areálu muzea. Krásnou kavárnu nikdo nechtěl vynechat. Proto došlo i na kávu a zákusek. I tam byla spousta vystavených autíček. Ta se tam dala i zakoupit.

v kavárně muzea

odcházíme z muzea

zámek Příseka


Z příjemného prostředí se těžko odchází, ale 13. hodina se blíží. Malá skupinka odchází na autobus. Opět neprší. Ale cestou autobusem už zase stěrače pracují na plné obrátky.
V Jihlavě někteří využili ještě na krátký čas otevřené ateliéry a vydali se do knihařství Hloch na exkurzi.
S ostatními návštěvníky se zajímavě dozvěděli, jak se vážou knihy, jak se zdobí, i jak je těžké staré knihy opravit, aby vypadaly jako nové. Každý si tu mohl vlastnoručně vyrobit sešitek. Skoro všichni tuto možnost využili. Tímto se završila deštivá sobota.

v knihařství


vlastnoručně vyrobené sešitky


Malá skupinka, která se vydala do Příseky, vůbec nelitovala, protože si užila příjemný den. Změna programu je vždy vyhrazena a záleží na domluvě a také na možnosti spojů, které ale bývají bohužel v sobotu omezeny. Tady to vyšlo a bylo to fajn.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 06. 10. 2019 | 222 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server