13.05.2018: Teslácký Šotek v sobotu 19. 5. 2018
Cykloturisté Čeřínku se sejdou v 8.30 hod. na startu Tesláckého Šotka na nádvoří bývalého podniku Tesla na Havlíčkově ulici, kde si vyberou trasu. Cykloturisty povede Jirka V. Pěší turisté se sejdou ve stejnou dobu na stejném místě, kde se dohodnou, na kterou trasu se vydají Pěšáky zve Pepa K. Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava

09.05.2018: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Ve čtvrtek 17. 5. 2018 od 9,00 -11,00 a odpoledne od 15,00 -16,00 hod. se bude v klubovně KČT, odbor Čeřínek Jihlava na Erbenově ulici (kuželna Cháb) platit výlet na Českou Kanadu, který se uskuteční v sobotu 2. 6. 2018 Cena výletu je 150 Kč,-

05.05.2018: Po jihlavských stopách Gustava Mahlera, jeho rodiny a přátel
V neděli dne 13. května 2018 na počest skladatele a dirigenta Gustava Mahlera 9. tematickou komentovanou vycházku Sraz je ve 14:00 hodin v Parku Gustava Mahlera v Jihlavě, odtud půjdeme centrem města do Domu Gustava Mahlera, kde vyslechneme přednášku Ing. Milana Paláka, Individuální prohlídka Domu Gustava Mahlera ZDARMA.

Předsilvestrovská vycházka s Teslou
27. 12. 2017
Vánoční svátky už jsou za námi a silvestrovské oslavy teprve v přípravách. Dny mezi těmito svátky lákají turisty opět ven do přírody. Počasí je touto dobou jako na houpačce, ale 51 turistů ze všech jihlavských odborů KČT neodradila ani předpověď na padající mlhu a kluzké cesty.

Iva Svobodová z KČT, odbor Tesla pozvala turisty na předsilvestrovskou vycházku z Bransouz do Bítovčic. Po vystoupení z vlaku v Bransouzích nás přivítala a seznámila s trasou vycházky. Všem popřála do Nového roku zdraví a hodně turistických zážitků.

v Bransouzích

vedoucí Iva

seznámení s vycházkou

Turisté se vydali na cestu po silnici směrem na Dolní Smrčné, po MTZ pokračovali ojíněnou krajinou k zřícenině hradu Rokštejn.

u D. Smrčného

D. Smrčné

les po těžbě

zřícenina hradu Rokštejn

pod hradem

hrad Rokštejn

Po prohlídce zříceniny se šlo místy blátivou cestou kolem řeky Brtnice. Před železničním mostem se menší skupina vydala údolím k Přímělkovu, ale většina vystoupila po kamenných schodech k vyhlídce. Z vyhlídky vedla úzká cestička po hřebeni kolem Hrádku z konce 13. století. Jsou zde ještě patrné základní kamenné zdi dvou místností.

kolem řeky Brtnice

v chatové osadě

k mostku přes Brtnici

na vyhlídce

po hřebeni k Hrádku

zbytky Hrádku ze 13. stol.

Od Hrádku nejprve lesní, potom polní cestou jsme došli k Přímělkovu a po cyklostezce do Bítovčic, kde bylo v hospůdce „U Gurmána“ objednáno posezení. Zde se někteří turisté rozloučili a odjeli vlakem nebo autobusem do Jihlavy. Ostatní ještě chvíli poseděli a odešli na další vlak.

splav na řece Jihlavě

řeka Jihlava v Bítovčicích

výzdoba před hospůdkou

u zastávky v Bítovčicích

I přes mlhavé počasí se vycházka vydařila. Celkem jsme nachodili 13 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 28. 12. 2017 | 298 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |