Hlavní menu
  Novinky
19.05.2019: Vycházka na Naučnou stezku Čeřínek se uskuteční v neděli 26. 5. 2019
Odjezd z Jihlavy hl.n. 7,33 hod, Jih. město 7,42 hod., Staré Hory 7,44 hod. Jízdenka do Dolní Cerekve. Půjdeme po NS Čeřínek na turistickou chatu Čeřínek a do Kostelce na vlak. Odjezd z Kostelce os.vl. 14,45 hod., 16,15 hod. Rychlík. Příjezd Jihlava 15,14 hod., nebo 16, 33 hod. Na vycházku zvou Veselí

19.05.2019: Teslácký Šotek 25. 5. 2019
START: Jihlava, Havlíčkova ul. č. 30, areál někdejšího podniku Tesla Jihlava, od 6:30 hod. do 9:00 hod. CÍL: ZOO – vchod z parkoviště v městském parku Heulos – ukončení akce v 17:00 hod. Účast na Tesláckém Šotku je idividuální, podrobnosti ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava TRASY PRO PĚŠÍ TURISTY: 12, 17, 20, 26, 31 a 43 km. TRASY PRO CYKLOTURISTY: 17, 42, 57 a 75 km. Cykloturisté se sejdou v 8,00 hodin na startu, kde se domluvíme na délce trasy.

11.05.2019: Údolí Žejbro - sobota 18. května 2019
Jízdenka zpáteční Chrast u Chrudimi + Chrast – Vrbatův Kostelec – jednosměrná Odjezd vlaku s několika přestupy: Staré Hory (7,12 h) - Jihlava město (7,16 h) – Jihlava (7,27 h) do Havl. Brodu z Havlíčkova Brodu (8,07 h) do Hlinska z Hlinska (9,04 h) do Chrasti u Chrudimi z Chrasti u Chrudimi (9,38 h) do Vrbatova Kostelce (příjezd v 9,48 h) !!! Trasa (12 km) vede částečně pěšinou ve svahu, kde se pochoduje „za sebou“ není vhodná pro osoby, které potřebují doprovod !!! Občerstvení v restauraci Hotelu Dvořák v Chrasti. Odjezd spěšným vlakem z Chrasti v 16,25 h do Hlinska, z Hlinska os. vlak v 17,06 h do Havlíčkova Brodu z Havlíčkova Brodu os. vlak v 18,05 h do Jihlavy Připravili: Mirek + Marta
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Pochod ke Dni Země
Městys Větrný Jeníkov a ZŠ Větrný Jeníkov pořádají každým rokem pochod ke Dni Země.
29. ročník pochodu k oslavě Dne Země se konal na Bílou sobotu 20. dubna 2019.
Na pozvání pořadatelů se sešlo 14 turistů v 9 hodin u Motorpalu v Jihlavě a objednaný autobus je dovezl do V. Jeníkova, kde přistoupili místní účastníci pochodu.

Autobus dále pokračoval do Mikulášova. Zde byl start pochodu.

v Mikulášově

seznámení s trasou

směr pochodu


Trasa vedla do Krasoňova, kolem rybníka Tuksa. Okolní rybníky a krásný kraj, jako vymalovaný, prozářený jarním sluníčkem, přiváděly pochodníky v úžas. Celá velká skupina společně prošla obcí Ústí a dál cesta vedla k Branišovu.
ke Krasoňovu


v Krasoňově


rybník Tuksa
cesta do Ústí

v Ústí

žluté poselství jara

Ústí


Hezkou branišovskou alejí vstoupila skupina do lokality přírodní památky Hajnice. Opět obdivuhodně nádhernou krajinou postupně všichni došli až k místu, kde pořadatelé připravili oheň na opečení špekáčků. Chvilka odpočinku, svačinka s opečeným (někdy trochu víc uhlíkovým) špekáčkem, dodala sílu na další, už jen krátké putování po silnici do cíle - Větrného Jeníkova.

v Branišově


alejí k PP Hajnice
příprava ohýnku


na obzoru Větrný Jeníkov


V cíli bylo mnoho času než přijede linkový autobus pro jihlavské turisty. Ti si zatím zkrátili čekání návštěvou v Kulturním domě v restauraci. Tady doplnili pitný režim. Hlad v tuto chvíli ještě nikdo neměl.

v restauraci


Času stále bylo dost, tak se ještě malá skupinka vypravila ke starému Židovskému hřbitovu. Cestou potkala krásný malebný koutek u Dolního mlýna. Prohlédla si kovové plastiky místního uměleckého kováře a potom už se vrátila na městečko.

cestou k Židovskému hřbitovu


cestou k Židovskému hřbitovu

Dolní mlýn

železné plastiky

u Dolního mlýna


na Židovském hřbitově


k V. JeníkovuZanedlouho přijel linkový autobus, který zavezl spokojené turisty do Jihlavy.

než přijede autobus


Odměnou od jeníkovských pořadatelů byl pro každého účastníka diplom s trasou pochodu a pamětní placka.
Celkově se pochodu zúčastnilo 67 účastníků.
14 turistů Čeřínku ušlapalo 15 km.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 22. 04. 2019 | 69 přečtení |
Zdroj: text: V.a J. Veselí, foto: V+J Veselí a J. Palán |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server