07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Pochod ke Dni Země
Městys Větrný Jeníkov a ZŠ Větrný Jeníkov pořádají každým rokem pochod ke Dni Země.
29. ročník pochodu k oslavě Dne Země se konal na Bílou sobotu 20. dubna 2019.
Na pozvání pořadatelů se sešlo 14 turistů v 9 hodin u Motorpalu v Jihlavě a objednaný autobus je dovezl do V. Jeníkova, kde přistoupili místní účastníci pochodu.

Autobus dále pokračoval do Mikulášova. Zde byl start pochodu.

v Mikulášově

seznámení s trasou

směr pochodu

Trasa vedla do Krasoňova, kolem rybníka Tuksa. Okolní rybníky a krásný kraj, jako vymalovaný, prozářený jarním sluníčkem, přiváděly pochodníky v úžas. Celá velká skupina společně prošla obcí Ústí a dál cesta vedla k Branišovu.

ke Krasoňovu

v Krasoňově

rybník Tuksa

cesta do Ústí

v Ústí

žluté poselství jara

Ústí

Hezkou branišovskou alejí vstoupila skupina do lokality přírodní památky Hajnice. Opět obdivuhodně nádhernou krajinou postupně všichni došli až k místu, kde pořadatelé připravili oheň na opečení špekáčků. Chvilka odpočinku, svačinka s opečeným (někdy trochu víc uhlíkovým) špekáčkem, dodala sílu na další, už jen krátké putování po silnici do cíle - Větrného Jeníkova.

v Branišově

alejí k PP Hajnice

příprava ohýnku

na obzoru Větrný Jeníkov

V cíli bylo mnoho času než přijede linkový autobus pro jihlavské turisty. Ti si zatím zkrátili čekání návštěvou v Kulturním domě v restauraci. Tady doplnili pitný režim. Hlad v tuto chvíli ještě nikdo neměl.

v restauraci

Času stále bylo dost, tak se ještě malá skupinka vypravila ke starému Židovskému hřbitovu. Cestou potkala krásný malebný koutek u Dolního mlýna. Prohlédla si kovové plastiky místního uměleckého kováře a potom už se vrátila na městečko.

cestou k Židovskému hřbitovu

Dolní mlýn

železné plastiky

u Dolního mlýna

na Židovském hřbitově

k V. Jeníkovu

Zanedlouho přijel linkový autobus, který zavezl spokojené turisty do Jihlavy.

než přijede autobus

Odměnou od jeníkovských pořadatelů byl pro každého účastníka diplom s trasou pochodu a pamětní placka.

Celkově se pochodu zúčastnilo 67 účastníků.
14 turistů Čeřínku ušlapalo 15 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 22. 04. 2019 | 139 přečtení |
Zdroj: text: V.a J. Veselí, foto: V+J Veselí a J. Palán |