05.10.2019: PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ - SOBOTA 12. října 2019
Jízdenka zpáteční do Malešova, Osobní vlak do Havl. Brodu: Jihlava město – 7,15 h, Jihlava 7,27 h Rychlík z Havl. Brodu do Kutné Hory hl. n. v 8,00 h, osobní vlak z Kutné Hory do Malešova v 9,02 h (příjezd do Malešova v 9,21 h), Trasa: 12 km naučnou stezkou Občerstvení v restauraci Malešov (pivo v místním pivovaru) Zpáteční vlak z Malešova v 14,24 h do Kutné Hory hl. n., rychlík z Kutné Hory hl. n. do Havl. Brodu v 14,58 h, z H. Brodu do Jihlavy (výluka) v 16,05 h. (další spoj – přesně o dvě hodiny později včetně přestupu) připravili Mirek + Marta

30.09.2019: Vycházka do Příseky na autíčka
V sobotu 5. 10. 2019 pojedeme autobusem v 10,00 hod. ze stanoviště č. 24 do Příseky. Podíváme se do muzea autíček. Vstupné senioři a děti 50 Kč ostatní 120Kč. Po prohlídce jsou dvě možnosti návratu do Jihlavy. Jedna cesta vede do Luk n. Jihlavou na vlak ve 14,09 nebo 16,16 hod. Druhá pěšky přes Puklice a Kosov do Jihlavy. Obě trasy asi 10 km Na vycházku zve Eva

23.09.2019: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Kdo má zájem o nová klubová trička, tak může přijít v pondělí 30. 9. 2019 do klubovny dopoledne od 10 – 11 hod. nebo odpoledne od 15 – 17 hod. Zároveň se bude přihlašovat na autobusový výlet do Žďárských vrchů 19. 10. 2019 Cena výletu je 120 Kč. Výlet se uskuteční při dostatečném počtu přihlášených.

Pochod ke Dni Země
Městys Větrný Jeníkov a ZŠ Větrný Jeníkov pořádají každým rokem pochod ke Dni Země.
29. ročník pochodu k oslavě Dne Země se konal na Bílou sobotu 20. dubna 2019.
Na pozvání pořadatelů se sešlo 14 turistů v 9 hodin u Motorpalu v Jihlavě a objednaný autobus je dovezl do V. Jeníkova, kde přistoupili místní účastníci pochodu.

Autobus dále pokračoval do Mikulášova. Zde byl start pochodu.

v Mikulášově

seznámení s trasou

směr pochodu

Trasa vedla do Krasoňova, kolem rybníka Tuksa. Okolní rybníky a krásný kraj, jako vymalovaný, prozářený jarním sluníčkem, přiváděly pochodníky v úžas. Celá velká skupina společně prošla obcí Ústí a dál cesta vedla k Branišovu.

ke Krasoňovu

v Krasoňově

rybník Tuksa

cesta do Ústí

v Ústí

žluté poselství jara

Ústí

Hezkou branišovskou alejí vstoupila skupina do lokality přírodní památky Hajnice. Opět obdivuhodně nádhernou krajinou postupně všichni došli až k místu, kde pořadatelé připravili oheň na opečení špekáčků. Chvilka odpočinku, svačinka s opečeným (někdy trochu víc uhlíkovým) špekáčkem, dodala sílu na další, už jen krátké putování po silnici do cíle - Větrného Jeníkova.

v Branišově

alejí k PP Hajnice

příprava ohýnku

na obzoru Větrný Jeníkov

V cíli bylo mnoho času než přijede linkový autobus pro jihlavské turisty. Ti si zatím zkrátili čekání návštěvou v Kulturním domě v restauraci. Tady doplnili pitný režim. Hlad v tuto chvíli ještě nikdo neměl.

v restauraci

Času stále bylo dost, tak se ještě malá skupinka vypravila ke starému Židovskému hřbitovu. Cestou potkala krásný malebný koutek u Dolního mlýna. Prohlédla si kovové plastiky místního uměleckého kováře a potom už se vrátila na městečko.

cestou k Židovskému hřbitovu

Dolní mlýn

železné plastiky

u Dolního mlýna

na Židovském hřbitově

k V. Jeníkovu

Zanedlouho přijel linkový autobus, který zavezl spokojené turisty do Jihlavy.

než přijede autobus

Odměnou od jeníkovských pořadatelů byl pro každého účastníka diplom s trasou pochodu a pamětní placka.

Celkově se pochodu zúčastnilo 67 účastníků.
14 turistů Čeřínku ušlapalo 15 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 22. 04. 2019 | 210 přečtení |
Zdroj: text: V.a J. Veselí, foto: V+J Veselí a J. Palán |