Hlavní menu
  Novinky
07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Pochod ke Dni Země
Městys Větrný Jeníkov a ZŠ Větrný Jeníkov pořádají každým rokem pochod ke Dni Země.
29. ročník pochodu k oslavě Dne Země se konal na Bílou sobotu 20. dubna 2019.
Na pozvání pořadatelů se sešlo 14 turistů v 9 hodin u Motorpalu v Jihlavě a objednaný autobus je dovezl do V. Jeníkova, kde přistoupili místní účastníci pochodu.

Autobus dále pokračoval do Mikulášova. Zde byl start pochodu.

v Mikulášově

seznámení s trasou

směr pochodu


Trasa vedla do Krasoňova, kolem rybníka Tuksa. Okolní rybníky a krásný kraj, jako vymalovaný, prozářený jarním sluníčkem, přiváděly pochodníky v úžas. Celá velká skupina společně prošla obcí Ústí a dál cesta vedla k Branišovu.
ke Krasoňovu


v Krasoňově


rybník Tuksa
cesta do Ústí

v Ústí

žluté poselství jara

Ústí


Hezkou branišovskou alejí vstoupila skupina do lokality přírodní památky Hajnice. Opět obdivuhodně nádhernou krajinou postupně všichni došli až k místu, kde pořadatelé připravili oheň na opečení špekáčků. Chvilka odpočinku, svačinka s opečeným (někdy trochu víc uhlíkovým) špekáčkem, dodala sílu na další, už jen krátké putování po silnici do cíle - Větrného Jeníkova.

v Branišově


alejí k PP Hajnice
příprava ohýnku


na obzoru Větrný Jeníkov


V cíli bylo mnoho času než přijede linkový autobus pro jihlavské turisty. Ti si zatím zkrátili čekání návštěvou v Kulturním domě v restauraci. Tady doplnili pitný režim. Hlad v tuto chvíli ještě nikdo neměl.

v restauraci


Času stále bylo dost, tak se ještě malá skupinka vypravila ke starému Židovskému hřbitovu. Cestou potkala krásný malebný koutek u Dolního mlýna. Prohlédla si kovové plastiky místního uměleckého kováře a potom už se vrátila na městečko.

cestou k Židovskému hřbitovu


cestou k Židovskému hřbitovu

Dolní mlýn

železné plastiky

u Dolního mlýna


na Židovském hřbitově


k V. JeníkovuZanedlouho přijel linkový autobus, který zavezl spokojené turisty do Jihlavy.

než přijede autobus


Odměnou od jeníkovských pořadatelů byl pro každého účastníka diplom s trasou pochodu a pamětní placka.
Celkově se pochodu zúčastnilo 67 účastníků.
14 turistů Čeřínku ušlapalo 15 km.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 22. 04. 2019 | 139 přečtení |
Zdroj: text: V.a J. Veselí, foto: V+J Veselí a J. Palán |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server