Hlavní menu
  Novinky
27.03.2020: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Z důvodu pokračování opatření proti koronaviru se plánované vycházky v kalendáři do odvolání ruší. O obnovení vycházek budete informováni ve skříňkách odboru a na webových stránkách KČT odboru. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

14.03.2020: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Zahájení jarní turistické sezony je prozatím odloženo. O novém termínu budete informováni ve skříňkách KČT. Plánované vycházky v kalendáři na měsíc Březen se do odvolání ruší! J. Veselý předseda KČT,odbor Čeřínek Jihlava

07.03.2020: Sobotní vycházka na bledule 14. 3. 2020
Pojedeme autobusem z aut. n. v 10,37 hod. stanoviště č. 6A do Staré Říše. Půjdeme na Jechovec, kde navštívíme chráněnou oblast s bledulemi. Délka vycházky asi 4 km z toho 1 km překážkové dráhy díky kůrovci. Délku trasy možno prodloužit, ale to podle počasí. Svačinu sebou!! Odjezd ze Staré Říše autobusem v 16,35 hod. Na vycházku zve všechny zájemce Eva.
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Po Vysočině s Gustavem Mahlerem aneb Po stopách lásky Gustava Mahlera
Nabitý víkend pokračoval ještě nedělí 23. 6. 2019 putováním Po Vysočině s Gustavem Mahlerem aneb Po stopách lásky Gustava Mahlera.

KČT, odbor Tesla Jihlava a KČT, odbor Čeřínek Jihlava ve spolupráci s OS Mahler 2000 – společnost Gustava Mahlera pořádaly u příležitosti hudebního festivalu Mahler Jihlava 2019 – Hudba tisíců putování Po Vysočině s Gustavem Mahlerem aneb Po stopách lásky Gustava Mahlera.
Objednaný autobus odvezl turisty do Želiva, kde byla v 08:30 slavnostně zahájena akce. I když se na prostranství u kláštera snášel drobný deštík, neodradil turisty, aby se vydali na trasy – delší byla na cca 25 km, a druhá měřila přibližně 13 km.
První trasa vedla ze Želiva přes Kaliště u Humpolce (rodiště G. Mahlera) do Humpolce a kratší vedla kolem hydroelektrárny, podél Želivky a potom po silnici přes Hněvkovice do Humpolce.
Trasy byly pohodové. Během dopoledne stále po chvilkách poprchávalo, ale to nikomu nevadilo. Po předchozích tropických vedrech minulých dnů byla teplota příjemná a snesitelná. Odpoledne se nakonec nesměle ukázalo i sluníčko.
Z Humpolce se turisté už individuálně dopravili do Jihlavy vlakem nebo linkovým autobusem.
Fotky prohlédněte zde.
| Autor: Jirka | Vydáno dne 26. 06. 2019 | 312 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto:V+J Veselí, J. Lavičková |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server