28.07.2020: ZRUŠENÍ POCHODU 1.8.2020
Vážení přátelé, bohužel dle rozhodnutí zastupitelstva v Sobíňově a na základě opatření Krajského úřadu se setkání a pochod 1.8.2020 "LÉTO V ŽELEZNÝCH HORÁCH"  ruší. Je nám to líto, ale nedá se nic dělat, zdraví je přednější. Za KČT, odbor Havlíčkův Brod - Jaroslava Kohoutová POZOR: Náhradní vycházka za Sobíňov 1. 8. 2020 - Okolo Dobronína Pojedeme do Dobronína v 10,22 hod z hlavního nádraží, příjezd Dobronín 10,33 hod. Délka vycházky asi 8 km. Zpáteční odjezd z Dobronína 13,25 hod. nebo 15,25 hod. Příjezd Jihlava 13,36 hod. nebo 15,36 hod. Na vycházku zve Eva

25.07.2020: LÉTO V ŽELEZNÝCH HORÁCH -v sobotu 1. srpna 2020
Podrobnosti ve skříňkách KČT Čeřínek, u nádraží a na budově pošty na náměstí Odjezd z Jihlavy hl.n. 7,37 hod. do H. Brodu, z H. Brodu 8,03 hod. - Sobiňov 8,34 hod. Zpáteční: Sobíňov 13,25 hod. do H. Brodu, z H Brodu 14,03 hod. Jihlava 14,22 hod. Nebo Sobíňov 15,25 hod. H. Brod 15,53 hod. z H. Brodu 16,03 hod. v Jihlavě 16, 22 hod. Na vycházku zve Pepa.

06.07.2020: Pozor-Pozor -Sobotní vycházka - se překládá na neděli 12. 7. 2020
V neděli 12. 7. 2020 pojedeme do Ždírce, autobusem z Jihlavy autobusové nádr. st. č. 21, v 7,05 hod. Ze Ždírce půjdeme do Věžničky, Polné, N. Dvory, Dobronín. Z Dobronína odjedeme vlakem v 15,25 hod. Na vycházku zve Eva.

Po Vysočině s Gustavem Mahlerem
U příležitosti hudebního festivalu Mahler Jihlava 2020 - Hudba tisíců, pořádal KČT, odbor Tesla Jihlava a KČT, odbor Čeřínek Jihlava ve spolupráci s OS Mahler 2000 - společnost Gustava Mahlera v neděli 14. 6. 2020 putování po Vysočině s Gustavem Mahlerem.
Každý rok se účastníme této slavnostní akce, spojené s turistickým pochodem.

V důsledku Covid-19 a povinného omezení vyjeli účastníci objednaným autobusem v rouškách a v menším počtu 31 osob do Kališť u Humpolce, rodné obce G.M.
Hned po příjezdu u rodného domu G. Mahlera paní Mgr. Jana Černá ze společnosti Gustava Mahlera všechny přivítala. V proslovu o G. Mahlerovi připomněla také účast Mirka Svatoše v minulých letech, který se vždy podílel na každoročním vysázení růže. Letos v květnu Mirek bohužel odešel do turistického nebe. Vysazení růže Lidka, která byla vyšlechtěna pro obec Lidice, se ujali Jirka Veselý, předseda KČT, odbor Čeřínek Jihlava a Iva Svobodová s pomocí Míši Svatošové.

než přijede autobus

u rodného domu G.M.

přivítání v Kalištích

sázení růže

Po slavnostním aktu, který proběhl za drobného deště, byli všichni přítomní pozváni, před odchodem na trasy pochodu, na bohatou snídani.
Dobré jídlo, příjemná obsluha a ochota organizátorů od společnosti G. Mahlera, navodila dobrou náladu turistům, vydávajícím se na cestu. I počasí se umoudřilo a přestalo pršet. Ač se od domu vydávaly skupinky jednotlivě, po cestě se spojily a trasu tak absolvovaly téměř celou společně.

snídaně v domě G. Mahlera

odchod na trasu

Šlo se nejprve po zelené TZ do Proseče. Do Starých Hutí, Rejčkova a Rohule vedla červená TZ.

mlha nad krajinou

rybník Horní Rychta

na trase

v Proseči

ve Starých Hutích

u smírčího kamene

na blátivé cestě

BOTA-NICKÁ zahrada

u bota-nické zahrady

v Rejčkově

objevili jsme divočáka

soukromý pozemek Rohule

Po modré, už za nepříjemného deště, přišli zmoklí turisté přes Koňkovice do Smrčné nad Sázavou. Absolvovali tak 12,5 km. Většina zůstala tady na železniční zastávce, i když byla ještě asi hodina do odjezdu vláčku.

začalo pršet

ve Smrčné n. Sázavou

v Sázavě je konečně dost vody

čekárna ve Smrčné

Skupinka těch otrlejších však pokračovala stále v dešti na příští železniční stanici do Mrzkovic. A dvě nejvíce urputné účastnice pokračovaly ještě dál a nastoupily až v Dolní Březince.

Do Jihlavy přijeli všichni trochu zmáčení, ale spokojení s krásně prožitým dnem společně s kamarády, po dlouhé době, postižené koronavirem.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 16. 06. 2020 | 222 přečtení |
Zdroj: text a foto: V+J Veselí |