Hlavní menu
  Novinky
27.03.2020: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Z důvodu pokračování opatření proti koronaviru se plánované vycházky v kalendáři do odvolání ruší. O obnovení vycházek budete informováni ve skříňkách odboru a na webových stránkách KČT odboru. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

14.03.2020: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Zahájení jarní turistické sezony je prozatím odloženo. O novém termínu budete informováni ve skříňkách KČT. Plánované vycházky v kalendáři na měsíc Březen se do odvolání ruší! J. Veselý předseda KČT,odbor Čeřínek Jihlava

07.03.2020: Sobotní vycházka na bledule 14. 3. 2020
Pojedeme autobusem z aut. n. v 10,37 hod. stanoviště č. 6A do Staré Říše. Půjdeme na Jechovec, kde navštívíme chráněnou oblast s bledulemi. Délka vycházky asi 4 km z toho 1 km překážkové dráhy díky kůrovci. Délku trasy možno prodloužit, ale to podle počasí. Svačinu sebou!! Odjezd ze Staré Říše autobusem v 16,35 hod. Na vycházku zve všechny zájemce Eva.
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Po jihlavských stopách Gustava Mahlera, jeho rodiny a přátel v neděli 17. května 2020
Vycházku, dlouhou dobu naplánovanou v turistickém kalendáři, zcela změnila světová pandemie koronaviru – přednáška, připravená Mgr. Zdeňkem Geistem a obdivovateli Gustava Mahlera radostně očekávaná, se nemohla kvůli vyhlášeným omezením uskutečnit.

Pořadatelé z KČT Tesla Jihlava a KČT Čeřínek přesto chtěli uctít památku významného skladatele a dirigenta, který prožil v našem městě své mládí a odraz zdejších přírodních i společenských podnětů se dá najít v jeho díle – zásluhou tohoto hudebního velikána vstoupila Jihlava do světového kulturního povědomí.
Osm turistů z obou jmenovaných odborů se tedy v neděli odpoledne sešlo v Parku Gustava Mahlera, aby položením kytice k jeho pomníku připomněli nadcházející 109. výročí úmrtí skladatele (7. 7. 1860 – 18. 5. 1911).

park G. Mahlera


Jako hosté byli pozváni manželé Olga a Josef Poukarovi, iniciátoři postavení pomníku Gustava Mahlera v Jihlavě – pomník a celková koncepce jihlavského parku je dílem profesora Jana Koblasy a byl dokončen a veřejnosti předán 7. 7. 2010, právě v den 150. výročí narození Gustava Mahlera.

M. Svatošová a manželé Poukarovi

účastníci setkání

kytice pro G. Mahlera

předseda KČT Čeřínek s manželkou položili kytici

u pomníku G. MahleraIng. Josef Poukar upozornil přítomné na celosvětový živý přenos s názvem Mahler kolem světa, který se uskuteční v pondělí 18. 5. 2020 při příležitosti skladatelova úmrtí.

Josef Poukar


Virtuálně se propojí světové mahlerovské společnosti, instituce a organizace. Během hodinového setkání vystoupí i skladatelova vnučka Marina Mahler či špičkový americký barytonista Thomas Hampson, patron a častý host hudebního festivalu Mahler Jihlava – Hudba tisíců.
Se zdravicemi se připojí i Dům Gustava Mahlera a česká Společnost Gustava Mahlera.
Jihlavští turisté si považují za čest, že se k této akci symbolicky připojili položením květů k pomníku Gustava Mahlera.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 18. 05. 2020 | 60 přečtení |
Zdroj: text: M. Svatošová,foto: F. Janeček, V. Veselá |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server