27.02.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru se vycházky uvedené v kalendáři na březen v r. 2021 do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

29.01.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru se vycházky uvedené v kalendáři na únor v r. 2021 do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

04.01.2021: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Vzhledem k zhoršující se situaci s covidem se veškeré akce do odvolání ruší. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Okolo Dobronína s Evou
Těšili jsme se, že se už vše vrátí do zajetých kolejí, ale hrozba Covid-19 tady stále je. Velké akce, které byly plánované, se opět ruší. Tak byl zrušený i pochod v Sobíňově “Léto v Železných horách”, kterého se každoročně účastníme.

Náhradní vycházky v sobotu 1. 8. 2020 se ujala opět Eva Kumštárová a pozvala naše turisty do Dobronína. Na nádraží v Dobroníně čekala na vlak, který přivezl z Jihlavy 10 kamarádů turistů.

Eva čeká v Dobroníně

vlak přivezl 10 turistů

přivítání a seznámení s vycházkou

Bylo dost velké horko a také bylo dost času, tak se skupina pomalu vydala Dobronínem na začátek Naučné stezky o koních. U plastiky velikého pohádkového koníka se chvíli zdržela a potom pokračovala k vypuštěnému rybníku Holotympl.

cestou Dobronínem

zvědavá kozička

k Naučné stezce o koních

Pohádkový koník

zastávka u koníka

březovou alejí po NS

koně u NS

Březová alej

Kaštanová alej vystřídala Březovou

vypuštěný rybník Holotympl

u rybníka Holotympl

cestou i necestou

překonávání překážek

odpočívadlo u Ždírce

chvíle ve stínu odpočívadla

ke Ždírci

ve stínu mohutné lípy

po silnici do Dobronína

v Dobroníně

Dobrodružná výprava v žáru slunce trochu unaví, a tak zasloužená zastávka v restauraci Na Zatáčce byla vítaná. Všichni žízniví se odměnili studeným pěnivým oroseným mokem. To prasátko, které se točilo na rožni bohužel bylo až na večer.

Jedenáctka našich turistů se po osvěžení v restauraci vydala k nádraží. Po cestě přišla některým ještě vhod zmrzlina u kulturního domu. Tady se kamarádi rozloučili s Evou. Pochválili jí vycházku netradičními cestami a zvesela a spokojení se vlakem vrátili do Jihlavy.

hurá na zmrzlinu

na nádraží

Celá vycházka byla dlouhá 10 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 03. 08. 2020 | 154 přečtení |
Zdroj: text:V. Veselá, foto: V. Veselá, P. Varhaníková |