07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Okolo Dobronína 1. 12. 2018
Volné soboty využila Eva a pozvala nás na vycházku okolo Dobronína, spojenou s vánoční výstavou v kulturním domě. Na nádraží v Jihlavě se nás sešlo osm, a jelikož byla vlaková výluka, jeli jsme do Dobronína přistaveným autobusem.

V Dobroníně už na nás Eva čekala. Přivítala nás a seznámila s trasou vycházky. Vydali jsme se po silnici k nedalekým kasárnám. V lese jsme se zastavili u pomníčku Jeníka Skořepy. Pomníček tady vybudoval na jeho památku místní útvar.

v Dobroníně

okolo Dobronína

pomníček J. Skořepy

Pokračovali jsme zasněženou lesní a polní cestou až na hráz rybníka. Odtud nás cesta zavedla k podchodu pod tratí. Prošli jsme tmavým nevelkým tunelem a kolem bývalých skláren a přes lávku, kolem hřiště a dirty parku jsme došli ke kulturnímu domu.

pohled na Dobronín

procházíme tunelem

lávka přes potok

Dirty park

slámový betlém u kulturního domu

soutěžní stromečky

V kulturním domě na nás dýchla předvánoční atmosféra. Na výstavě nazvané „Tvoříme a vyrábíme“ jsme si prohlédli vystavené výrobky. Obdivovali jsme šikovnost místních, kteří vystavené věci vyrobili. Některé kousky byly opravdu moc krásné a jistě hodně pracné. Také jsme si udělali radost a nějaké drobné vánoční dekorace si zakoupili domů. Na zahřátí jsme si dali svařáček a ochutnali na stolech připravené cukroví, které napekli žáci kuchařského kroužku.

staročeské vánoce

vánoční výstava

Na jevišti probíhal kulturní program, připravený žáky místních zájmových kroužků. Střídali se tu jednotliví účinkující a také menší hudební tělesa. Poslechli jsme si nejen vánoční melodie, ale také jsme se nechali zavést půvabnými tanečnicemi na dálný orient.

doprovodný program

ženy, které výstavu a program připravily

kulturní dům v Dobroníně

Program ještě pokračoval, když jsme se vydali k vlaku. Tato neplánovaná vycházka v nás zanechala příjemný pocit před nadcházejícími vánočními svátky.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 04. 12. 2018 | 372 přečtení |
Zdroj: text a foto V.a J. Veselí |