22.01.2022: Slavnostní oheň na Čeřínku, - Memoriál Mirka Svatoše.
v sobotu 29. 1. 2022 Pojedeme osobním vlakem z Jihlavy hl. n. v 8:37 hod. (Jihlava město 8:41 hod.) do Kostelce a vydáme se po zelené TZ na Čeřínek (5 km). Je možné využít i autobusu z Jihlavy do Hubenova v 9:35 (stanoviště č.16) Po žluté značce je to na Čeřínek 4,5 kilometru. Do batůžku si nezapomeneme přibalit klobásku na opečení. Restaurace v chatě KČT je v provozu. Odjezdy z Kostelce: 13:17 sp.; 15:17 sp.; 16:59 os., 17:17 sp. Odjezdy z Dolní Cerekve: 13:54 R; 15:54 R; 16:55 os. Prosíme o dodržení protiepidemických opatření vyhlášených Vládou ČR. Věra a Jirka Veselí + Míša Svatošová

15.01.2022: Vycházka 22.1.2022 – Kojetice n. Mor. -Třebíč
Odjezd z Jihlavy, hl. n. v 8:26 s příjezdem do Okříšek v 8:52, kde přestoupíme na vlak v 9:02 do Kojetic na Mor. s příjezdem v 9:19hod. Půjdeme po ŽTZ přes Pekelný kopec do Třebíče. Trasa je dlouhá cca 11 km Odjezd z Třebíče buď os. vlakem v 15:15 s příjezdem do Jihlavy 16:08 nebo R v 16:50 s příjezdem do Jihlavy 17:33 Na vycházku Vás zve a těší se Petr

09.01.2022: Zimní Zblovice - 15. 1. 2022
V sobotu 15. 1. 2022 pojedeme vlakem z hl. nádraží v 8,26 hod. do Moravských Budějovic, zde na nás bude čekat autobus, který nás odveze do Nových Syrovic. Půjdeme po značené cestě na Černá Blata, zde bude ohýnek a možnost opečení doneseného špekáčku. Budeme pokračovat do Zblovic. Délka trasy cca 11 km. Ze Zblovic nás odveze autobus ve 14,00 nebo v 15,30 hod. do M. Budějovic na vlak 16,23 hod. nebo 18,23 hod. Příjezd do Jihlavy v 17,33 hod. nebo 19,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

Odložený Poslední Puchýř 2020 Brno
Loňská turistická sezona byla poznamenaná covidovými opatřeními. Z tohoto důvodu se v roce 2020 Poslední puchýř nekonal.
Konečně letos se podařilo na závěr sezony uspořádat odloženou celostátní turistickou akci Poslední puchýř, která se konala 18. - 21.11. 2021 v Brně.

Ve společenském centru v Brně - Bystrc se každý den scházeli turisté a odtud vyjížděli na výlety podle programu, jak se na puchýř přihlásili.
Naše skupina 10 turistů z KČT, odbor Čeřínek Jihlava se do Brna na Poslední puchýř vypravila v sobotu 20. listopadu 2021, kdy se konal hlavní pochod PP. Pořadatelé z KČT, odbor Mapa Brno připravili několik tras od 10 km do 40 km.

V Jihlavě na nádraží jsme se sešli v brzkých ranních hodinách a odjeli do Brna. V Brně nás tramvaj dovezla do stanice ZOO a pěšky jsme asi po 800 m přišli na start pochodu. Po zaregistrování jsme si zvolili trasu 10 km.

na startu PP v Brně

Začátek trasy byl značen vlastním značením, což nás trochu zmátlo, jaké to značení vlastně je, ale po chvíli jsme se dostali podle popisu ke žluté a modré TZ a proti proudu řeky Svratky jsme pokračovali přes městskou část Kníničky a údolím pod Mniší horou a pak zase po vlastním (neznámém nám) značení jsme našli cyklostezku a následně už bylo vidět letiště Medlánky, kde byla kontrola K1.

proti proudu řeky Svratky

na MTZ

je možné, že je to moje ulice?

pod Mniší horou

u letiště Medlánky

Na kontrole byla možnost občerstvení, které jsme s radostí využili a pak pokračovali po ŽTZ do sedla Medlánské kopce.

letiště Medlánky

kontrola na letišti

Potom nás zelená TZ dovedla až na břeh řeky Svratky a do cíle pochodu.

po ZTZ

ke břehu řeky Svratky

most přes řeku

řeka Svratka

V cíli jsme obdrželi drobnou odměnu a diplom, pozdravili se se známými turisty a nakonec odjeli tramvají na nádraží.

v cíli

ve společenském centru

u nádraží v Brně

Vlakem jsme jeli přes Havlíčkův Brod do Jihlavy.
Celý den bylo pod mrakem, ale teplota kolem 12°C byla příjemná.
Celkem jsme ušli 13 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 22. 11. 2021 | 94 přečtení |