Hlavní menu
  Novinky
13.04.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na první pololetí v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

23.03.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru vycházky uvedené v kalendáři na duben v r. 2021 se do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

27.02.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru se vycházky uvedené v kalendáři na březen v r. 2021 do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Odložené ZJTS Pelhřimov - Oslavy 100 let KČT V Pelhřimově - 1920 - 2020
Koronavirová pandemie zamíchala s celým světem, nevyjímaje ani turistickými akcemi, které jsou plánovány mnoho měsíců dopředu. Zahajování turistické sezony na Vysočině, které se mělo konat na jaře 21. března 2020 v Pelhřimově, bylo ze známých důvodů odloženo. Organizátoři KČT, odbor Pelhřimov se ale nevzdali a uspořádali Zahájení jarní turistické sezony na Vysočině až v létě v sobotu 22. srpna 2020.

V Pelhřimově na náměstí bylo slavnostní zahájení celé akce. Sešlo se tu méně turistů, než bývá obvyklé na jaře, ale ti, co přišli, se těšili, že stráví pěkný a zajímavý turistický den plný zážitků se svými přáteli.

přijeli jsme do Pelhřimova


ještě je čas na kávu

před zahájenímV 9 hodin vstoupili na pomyslnou tribunu představitelé města Pelhřimova, organizátoři KČT, odbor Pelhřimov a představitelé KČT, oblast Vysočina. Přivítali zúčastněné turisty, seznámili je s trasami na pochod a pozvali je k návštěvě kulturních památek. (a že jich ve městě Pelhřimově je!) Vstupné bylo pro turisty velice zvýhodněno “Pelhřimovskou vstupenkou - speciál”, kterou si mohl každý zakoupit při přihlášení k akci.

Pelhřimovské náměstí

představitelé města a organizátoři akce


uvázání stuhy na klíč

tradiční odemykání sezony


Teplé letní počasí mnohé pochodníky neodradilo od pochodu. Ti se vydali většinou na vrch Křemešník. Absolvovali tak trasu dlouhou 9 km. Odtud je ve 14 hodin odvezl objednaný autobus zpět do Pelhřimova. Jiní využili nabídky k prohlídce města, muzeí a kulturních památek.
Z Jihlavy přijelo vlakem 13 turistů a ještě 5 dalších přijelo autobusem. V Pelhřimově po zahájení se skupinky rozdělily podle zájmů. Ta naše se rozhodla pro památky a zajímavosti města Pelhřimov.

První námi navštívené místo bylo Muzeum rekordů a kuriozit.


Další byla zahrada a muzeum Zlaté české ručičky

na zahradě muzea


mamut z proutíobří Kuky a krasohled

pohled do krasohledu

šaty z marcipánu

kytara ze sirek

kamenné housle


Kostel sv. Víta

Vyhlídková věž sv. Bartoloměje


kostel sv. BartolomějeKaple sv. Kříže – Kalvárie

cesta na Kalvárii

Kaple Bolestné P. Marie

Muzeum strašidel

do muzea strašidel
MÚZYum LipskýchAŤ žijí duchové


režie

Pelhřimovské peklo


V Pelhřimovském pekle jsme zakončili doporučené návštěvy a poznávání zajímavostí v Pelhřimově. Chvíli jsme poseděli u kávy a potom se vydali na autobusové nádraží a odjeli do Jihlavy.

závěrečné občerstvení

na autobusovém nádraží


Nezáleželo nám, kolik km ujdeme (bylo to asi 6 km), ale byli jsme spokojení a bohatší o poznání zajímavostí města Pelhřimova. Na Křemešník se vydáme někdy jindy.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 28. 08. 2020 | 145 přečtení |
Zdroj: text a foto: V+J Veselí |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server