27.02.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru se vycházky uvedené v kalendáři na březen v r. 2021 do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

29.01.2021: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Z důvodu pokračování opatření vlády ohledně koronaviru se vycházky uvedené v kalendáři na únor v r. 2021 do odvolání ruší. Případná změna bude uveřejněna na webu KČT, odbor Čeřínek Jihlava a ve skříňkách na hlavní poště na náměstí a na Vyhlídce. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

04.01.2021: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Vzhledem k zhoršující se situaci s covidem se veškeré akce do odvolání ruší. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

Odložené ZJTS Pelhřimov - Oslavy 100 let KČT V Pelhřimově - 1920 - 2020
Koronavirová pandemie zamíchala s celým světem, nevyjímaje ani turistickými akcemi, které jsou plánovány mnoho měsíců dopředu. Zahajování turistické sezony na Vysočině, které se mělo konat na jaře 21. března 2020 v Pelhřimově, bylo ze známých důvodů odloženo. Organizátoři KČT, odbor Pelhřimov se ale nevzdali a uspořádali Zahájení jarní turistické sezony na Vysočině až v létě v sobotu 22. srpna 2020.

V Pelhřimově na náměstí bylo slavnostní zahájení celé akce. Sešlo se tu méně turistů, než bývá obvyklé na jaře, ale ti, co přišli, se těšili, že stráví pěkný a zajímavý turistický den plný zážitků se svými přáteli.

přijeli jsme do Pelhřimova

ještě je čas na kávu

před zahájením

V 9 hodin vstoupili na pomyslnou tribunu představitelé města Pelhřimova, organizátoři KČT, odbor Pelhřimov a představitelé KČT, oblast Vysočina. Přivítali zúčastněné turisty, seznámili je s trasami na pochod a pozvali je k návštěvě kulturních památek. (a že jich ve městě Pelhřimově je!) Vstupné bylo pro turisty velice zvýhodněno “Pelhřimovskou vstupenkou - speciál”, kterou si mohl každý zakoupit při přihlášení k akci.

Pelhřimovské náměstí

představitelé města a organizátoři akce

uvázání stuhy na klíč

tradiční odemykání sezony

Teplé letní počasí mnohé pochodníky neodradilo od pochodu. Ti se vydali většinou na vrch Křemešník. Absolvovali tak trasu dlouhou 9 km. Odtud je ve 14 hodin odvezl objednaný autobus zpět do Pelhřimova. Jiní využili nabídky k prohlídce města, muzeí a kulturních památek.
Z Jihlavy přijelo vlakem 13 turistů a ještě 5 dalších přijelo autobusem. V Pelhřimově po zahájení se skupinky rozdělily podle zájmů. Ta naše se rozhodla pro památky a zajímavosti města Pelhřimov.

První námi navštívené místo bylo Muzeum rekordů a kuriozit.

Další byla zahrada a muzeum Zlaté české ručičky

na zahradě muzea

mamut z proutí

obří Kuky a krasohled

pohled do krasohledu

šaty z marcipánu

kytara ze sirek

kamenné housle

Kostel sv. Víta

Vyhlídková věž sv. Bartoloměje

kostel sv. Bartoloměje

Kaple sv. Kříže – Kalvárie

cesta na Kalvárii

Kaple Bolestné P. Marie

Muzeum strašidel

do muzea strašidel

MÚZYum Lipských

AŤ žijí duchové

režie

Pelhřimovské peklo

V Pelhřimovském pekle jsme zakončili doporučené návštěvy a poznávání zajímavostí v Pelhřimově. Chvíli jsme poseděli u kávy a potom se vydali na autobusové nádraží a odjeli do Jihlavy.

závěrečné občerstvení

na autobusovém nádraží

Nezáleželo nám, kolik km ujdeme (bylo to asi 6 km), ale byli jsme spokojení a bohatší o poznání zajímavostí města Pelhřimova. Na Křemešník se vydáme někdy jindy.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 28. 08. 2020 | 126 přečtení |
Zdroj: text a foto: V+J Veselí |