27.03.2020: Upozornění pro členy KČT, odbor Čeřínek
Z důvodu pokračování opatření proti koronaviru se plánované vycházky v kalendáři do odvolání ruší. O obnovení vycházek budete informováni ve skříňkách odboru a na webových stránkách KČT odboru. Výbor KČT, odbor Čeřínek Jihlava

14.03.2020: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Zahájení jarní turistické sezony je prozatím odloženo. O novém termínu budete informováni ve skříňkách KČT. Plánované vycházky v kalendáři na měsíc Březen se do odvolání ruší! J. Veselý předseda KČT,odbor Čeřínek Jihlava

07.03.2020: Sobotní vycházka na bledule 14. 3. 2020
Pojedeme autobusem z aut. n. v 10,37 hod. stanoviště č. 6A do Staré Říše. Půjdeme na Jechovec, kde navštívíme chráněnou oblast s bledulemi. Délka vycházky asi 4 km z toho 1 km překážkové dráhy díky kůrovci. Délku trasy možno prodloužit, ale to podle počasí. Svačinu sebou!! Odjezd ze Staré Říše autobusem v 16,35 hod. Na vycházku zve všechny zájemce Eva.

NS Čeřínek
Příští týden bude na Čeřínku u turistické chaty velké setkání čtenářů a dopisovatelů časopisu Turista. V jeho programu bude mimo jiné vycházka po Naučné stezce Čeřínek. Náš odbor, jako spolupořadatel tuto vycházku povede. Proto jsme se rozhodli týden před velkou akcí NS Čeřínek projít, abychom se přesvědčili, zda někde nespadl strom, či nenastaly nějaké jiné zábrany na stezce.

V neděli 26. 5. 2019 jsme se vydali vlakem do Dolní Cerekve. Bylo nás 11 turistů Čeřínku. Z Cerekve nás modrá TZ vedla 1,5 km k výchozímu rozcestníku NS.

v Dolní Cerekvi

u NS Čeřínek

Postupovali jsme po značené NS a postupně jsme navštívili 13 zastavení. Celý okruh NS jsme nedokončili, protože čtrnácté zastavení je od 13. více vzdáleno a nachází se nedaleko 1. výchozího bodu.

zastavení "Voda"

obnovená Formanská studna

zastavení "Přední skála"

Přední skála

Skalní mísy

slunce ve skalní míse

Mrazové sruby

náhradní značení NS

na nejvyšším bodě NS

obří mraveniště

překážka na stezce

Od 13. zastavení jsme tedy přešli na žlutou TZ, která nás dovedla k turistické chatě na Čeřínku.

Na chatě jsme poobědvali, odpočinuli si a potom se vydali do Kostelce na vlak.

na terase turistické chaty

Turistická chata Čeřínek

Celou cestu po NS i potom do Kostelce bylo krásně, příroda pookřála nedávnými dešti v uplynulém týdnu a utápěla se v jarní zeleni, ptáci švitořili, jakoby se chtěli navzájem překřičet. Zkrátka bylo ideální turistické počasí.

cestou do Kostelce

v Kostelci