05.10.2019: PODZIMNÍ PUTOVÁNÍ - SOBOTA 12. října 2019
Jízdenka zpáteční do Malešova, Osobní vlak do Havl. Brodu: Jihlava město – 7,15 h, Jihlava 7,27 h Rychlík z Havl. Brodu do Kutné Hory hl. n. v 8,00 h, osobní vlak z Kutné Hory do Malešova v 9,02 h (příjezd do Malešova v 9,21 h), Trasa: 12 km naučnou stezkou Občerstvení v restauraci Malešov (pivo v místním pivovaru) Zpáteční vlak z Malešova v 14,24 h do Kutné Hory hl. n., rychlík z Kutné Hory hl. n. do Havl. Brodu v 14,58 h, z H. Brodu do Jihlavy (výluka) v 16,05 h. (další spoj – přesně o dvě hodiny později včetně přestupu) připravili Mirek + Marta

30.09.2019: Vycházka do Příseky na autíčka
V sobotu 5. 10. 2019 pojedeme autobusem v 10,00 hod. ze stanoviště č. 24 do Příseky. Podíváme se do muzea autíček. Vstupné senioři a děti 50 Kč ostatní 120Kč. Po prohlídce jsou dvě možnosti návratu do Jihlavy. Jedna cesta vede do Luk n. Jihlavou na vlak ve 14,09 nebo 16,16 hod. Druhá pěšky přes Puklice a Kosov do Jihlavy. Obě trasy asi 10 km Na vycházku zve Eva

23.09.2019: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Kdo má zájem o nová klubová trička, tak může přijít v pondělí 30. 9. 2019 do klubovny dopoledne od 10 – 11 hod. nebo odpoledne od 15 – 17 hod. Zároveň se bude přihlašovat na autobusový výlet do Žďárských vrchů 19. 10. 2019 Cena výletu je 120 Kč. Výlet se uskuteční při dostatečném počtu přihlášených.

NS Čeřínek
Příští týden bude na Čeřínku u turistické chaty velké setkání čtenářů a dopisovatelů časopisu Turista. V jeho programu bude mimo jiné vycházka po Naučné stezce Čeřínek. Náš odbor, jako spolupořadatel tuto vycházku povede. Proto jsme se rozhodli týden před velkou akcí NS Čeřínek projít, abychom se přesvědčili, zda někde nespadl strom, či nenastaly nějaké jiné zábrany na stezce.

V neděli 26. 5. 2019 jsme se vydali vlakem do Dolní Cerekve. Bylo nás 11 turistů Čeřínku. Z Cerekve nás modrá TZ vedla 1,5 km k výchozímu rozcestníku NS.

v Dolní Cerekvi

u NS Čeřínek

Postupovali jsme po značené NS a postupně jsme navštívili 13 zastavení. Celý okruh NS jsme nedokončili, protože čtrnácté zastavení je od 13. více vzdáleno a nachází se nedaleko 1. výchozího bodu.

zastavení "Voda"

obnovená Formanská studna

zastavení "Přední skála"

Přední skála

Skalní mísy

slunce ve skalní míse

Mrazové sruby

náhradní značení NS

na nejvyšším bodě NS

obří mraveniště

překážka na stezce

Od 13. zastavení jsme tedy přešli na žlutou TZ, která nás dovedla k turistické chatě na Čeřínku.

Na chatě jsme poobědvali, odpočinuli si a potom se vydali do Kostelce na vlak.

na terase turistické chaty

Turistická chata Čeřínek

Celou cestu po NS i potom do Kostelce bylo krásně, příroda pookřála nedávnými dešti v uplynulém týdnu a utápěla se v jarní zeleni, ptáci švitořili, jakoby se chtěli navzájem překřičet. Zkrátka bylo ideální turistické počasí.

cestou do Kostelce

v Kostelci