14.01.2018: Slavnostní oheň na Čeřínku,- v sobotu 20. ledna 2018
Odjezd rychlíkem z Jihlavy v 9:25 hodin do Kostelce Společný výšlap k chatě po zeleně značené turistické trase: Kostelec – Čeřínek = 5 km Je možné využít i autobusu z Jihlavy do Hubenova v 10:10 (stanoviště č.16) Po žluté značce je to na Čeřínek 4,5 kilometru. Na prostranství před turistickou chatou si opečeme klobásky, které si doneseme v batůžku. Odjezdy vlaků z Kostelce: 13:01 os; 14:15 R; 14:45 os; 16:15 R; 16:47 os; 18:15 R Odjezdy vlaků z Dolní Cerekve: 14:40; 15:11; 16:43; 17:12; 19:00 Odjezd autobusu z Hubenova: 17:05 Věra a Jirka Veselí + Míša a Mirek Svatošovi Informace: Jiří Veselý, tel. 604 456 475, mail: jves31@seznam.cz Mirek Svatoš, tel. 606 218 580, mail: svatos.miroslav@seznam.cz

07.01.2018: Moravské Budějovice - Zblovice 13. 1. 2018
Odjezd z Jihlavy hl.n. do Mor. Budějovic rychlíkem 8,40hod. do Okříšek, přestup na os.vlak 9,17hod. do Mor. Budějovic. Příjezd do Mor. Budějovic v 9,52 hod. Odjezd přistaveným autobusem do N. Syrovic z N. Syrovic pěšky do Zblovic. Ze Zblovic autobusem na vlak 16,03hod. nebo 18,03 hod. do Jihlavy. Příjezd Jihlava 17,18 nebo 19,18 hod. Na vycházku vás zvou V. a J. Veselí

02.01.2018: V sobotu 6. 1. 2018
KČT, odbor Čeřínek Jihlava Vás srdečně zve, abyste spolu s námi ukončili turistický rok 2017 a vesele vtančili do roku 2018. Těšíme se, že se zúčastníte zimní vycházky, jejíž cíl je v kulturní dům ve Ždírci, Od 17 hodin začne hrát k tanci skupina AHOJ. Pořadatelé ve snaze vytvořit příjemné prostředí zajistili občerstvení, které je v ceně vstupenky. Zábava bude trvat do 23 hodin, pak přijede autobus a odveze účastníky zpět před hlavní nádraží ČD v Jihlavě. Podrobnosti ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Srdečně Vás zvou a na shledanou s Vámi všemi se těší Věra a Jirka Veselí a Míša a Mirek Svatošovi

Novoroční výstup na Šacberk – Rudný 1. 1. 2018
Nejen na Silvestra, ale i 1. ledna turisté vyráží na kopce oslavit a přivítat Nový rok. Jihlavští se každým rokem vydávají na Šacberk – Rudný. Tento výstup pořádá KČT, odbor Tesla Jihlava. Letošní ročník byl už 21. Účastnili se ho všechny odbory KČT Jihlava i další neorganizovaní občané.

27 turistů z KČT, odbor Čeřínek Jihlava se společně vydalo o půl druhé od Jitřenky. Za necelou hodinu pomalé chůze v podmračeném počasí došli do cíle na Šacberku.

setkání u Jitřenky

Na vrcholu bylo živo, na sjezdovce se vesele lyžovalo na technickém sněhu, protože už po několik let na Nový rok ten opravdový sníh nenapadl.

na sjezdovce se lyžuje

Další turisté přicházeli, vzájemně si přáli zdraví a štěstí do nadcházejícího roku a vítali se s pořadateli. Kromě radosti ze setkání s přáteli ještě každý přispěl na veřejnou sbírku „Novoroční čtyřlístek“. Výtěžek sbírky je určen na zajištění aktivit pro zdravotně postižené spoluobčany v programu Turistika pro všechny. Příchozích 198 turistů letos na sbírku přispělo rekordní částkou 5 044 Kč. A ještě se vybralo 200 Kč na akci „Vrcholy“ na vybavení Bezručovy turistické chaty v Beskydech.

přispíváme na vozíčkáře

turisté na Šacberku

setkání s kamarády

Po třetí hodině se turisté ze Šacberku pomalu rozcházeli. Někteří do svých domovů, a někteří na nějaké to občerstvení do restaurace a pak se ještě vydali na Masarykovo náměstí, kde byl po setmění vypálen novoroční ohňostroj.

Masarykovo náměstí

novoroční ohňostroj

Bylo to hezké zakončení prvního dne roku. Můžeme si jenom přát, aby byly další dny naplněné jenom dobrými skutky, láskou, porozuměním a přátelstvím. A pro turisty hodně krásných turistických zážitků.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 03. 01. 2018 | 117 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V. Veselá |