13.05.2018: Teslácký Šotek v sobotu 19. 5. 2018
Cykloturisté Čeřínku se sejdou v 8.30 hod. na startu Tesláckého Šotka na nádvoří bývalého podniku Tesla na Havlíčkově ulici, kde si vyberou trasu. Cykloturisty povede Jirka V. Pěší turisté se sejdou ve stejnou dobu na stejném místě, kde se dohodnou, na kterou trasu se vydají Pěšáky zve Pepa K. Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava

09.05.2018: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Ve čtvrtek 17. 5. 2018 od 9,00 -11,00 a odpoledne od 15,00 -16,00 hod. se bude v klubovně KČT, odbor Čeřínek Jihlava na Erbenově ulici (kuželna Cháb) platit výlet na Českou Kanadu, který se uskuteční v sobotu 2. 6. 2018 Cena výletu je 150 Kč,-

05.05.2018: Po jihlavských stopách Gustava Mahlera, jeho rodiny a přátel
V neděli dne 13. května 2018 na počest skladatele a dirigenta Gustava Mahlera 9. tematickou komentovanou vycházku Sraz je ve 14:00 hodin v Parku Gustava Mahlera v Jihlavě, odtud půjdeme centrem města do Domu Gustava Mahlera, kde vyslechneme přednášku Ing. Milana Paláka, Individuální prohlídka Domu Gustava Mahlera ZDARMA.

Novoroční výstup na Šacberk – Rudný 1. 1. 2018
Nejen na Silvestra, ale i 1. ledna turisté vyráží na kopce oslavit a přivítat Nový rok. Jihlavští se každým rokem vydávají na Šacberk – Rudný. Tento výstup pořádá KČT, odbor Tesla Jihlava. Letošní ročník byl už 21. Účastnili se ho všechny odbory KČT Jihlava i další neorganizovaní občané.

27 turistů z KČT, odbor Čeřínek Jihlava se společně vydalo o půl druhé od Jitřenky. Za necelou hodinu pomalé chůze v podmračeném počasí došli do cíle na Šacberku.

setkání u Jitřenky

Na vrcholu bylo živo, na sjezdovce se vesele lyžovalo na technickém sněhu, protože už po několik let na Nový rok ten opravdový sníh nenapadl.

na sjezdovce se lyžuje

Další turisté přicházeli, vzájemně si přáli zdraví a štěstí do nadcházejícího roku a vítali se s pořadateli. Kromě radosti ze setkání s přáteli ještě každý přispěl na veřejnou sbírku „Novoroční čtyřlístek“. Výtěžek sbírky je určen na zajištění aktivit pro zdravotně postižené spoluobčany v programu Turistika pro všechny. Příchozích 198 turistů letos na sbírku přispělo rekordní částkou 5 044 Kč. A ještě se vybralo 200 Kč na akci „Vrcholy“ na vybavení Bezručovy turistické chaty v Beskydech.

přispíváme na vozíčkáře

turisté na Šacberku

setkání s kamarády

Po třetí hodině se turisté ze Šacberku pomalu rozcházeli. Někteří do svých domovů, a někteří na nějaké to občerstvení do restaurace a pak se ještě vydali na Masarykovo náměstí, kde byl po setmění vypálen novoroční ohňostroj.

Masarykovo náměstí

novoroční ohňostroj

Bylo to hezké zakončení prvního dne roku. Můžeme si jenom přát, aby byly další dny naplněné jenom dobrými skutky, láskou, porozuměním a přátelstvím. A pro turisty hodně krásných turistických zážitků.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 03. 01. 2018 | 427 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V. Veselá |