Hlavní menu
  Novinky
22.01.2022: Slavnostní oheň na Čeřínku, - Memoriál Mirka Svatoše.
v sobotu 29. 1. 2022 Pojedeme osobním vlakem z Jihlavy hl. n. v 8:37 hod. (Jihlava město 8:41 hod.) do Kostelce a vydáme se po zelené TZ na Čeřínek (5 km). Je možné využít i autobusu z Jihlavy do Hubenova v 9:35 (stanoviště č.16) Po žluté značce je to na Čeřínek 4,5 kilometru. Do batůžku si nezapomeneme přibalit klobásku na opečení. Restaurace v chatě KČT je v provozu. Odjezdy z Kostelce: 13:17 sp.; 15:17 sp.; 16:59 os., 17:17 sp. Odjezdy z Dolní Cerekve: 13:54 R; 15:54 R; 16:55 os. Prosíme o dodržení protiepidemických opatření vyhlášených Vládou ČR. Věra a Jirka Veselí + Míša Svatošová

15.01.2022: Vycházka 22.1.2022 – Kojetice n. Mor. -Třebíč
Odjezd z Jihlavy, hl. n. v 8:26 s příjezdem do Okříšek v 8:52, kde přestoupíme na vlak v 9:02 do Kojetic na Mor. s příjezdem v 9:19hod. Půjdeme po ŽTZ přes Pekelný kopec do Třebíče. Trasa je dlouhá cca 11 km Odjezd z Třebíče buď os. vlakem v 15:15 s příjezdem do Jihlavy 16:08 nebo R v 16:50 s příjezdem do Jihlavy 17:33 Na vycházku Vás zve a těší se Petr

09.01.2022: Zimní Zblovice - 15. 1. 2022
V sobotu 15. 1. 2022 pojedeme vlakem z hl. nádraží v 8,26 hod. do Moravských Budějovic, zde na nás bude čekat autobus, který nás odveze do Nových Syrovic. Půjdeme po značené cestě na Černá Blata, zde bude ohýnek a možnost opečení doneseného špekáčku. Budeme pokračovat do Zblovic. Délka trasy cca 11 km. Ze Zblovic nás odveze autobus ve 14,00 nebo v 15,30 hod. do M. Budějovic na vlak 16,23 hod. nebo 18,23 hod. Příjezd do Jihlavy v 17,33 hod. nebo 19,33 hod. Na vycházku Vás zvou V+J Veselí
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Reklama
Netradiční vycházka do Ždírce
Turistický taneční vstup do nového roku, tak jak býval mnoho let nazpět, se nekonal v loňském roce vůbec pro přísná opatření kvůli pandemii covidu-19. Letos 8. ledna 2022 byla opatření trochu mírnější, ale taneční zábavy se ještě konat nemohou. Chtěli jsme zachovat tradici, a proto rozhodnutí uspořádat alespoň společnou vycházku do Ždírce, byla taková záchranná volba.

Moc jsme si nedělali naděje, že se zúčastní hodně lidí, protože mnohé vždycky zlákal hlavně taneček a zábava. Velké překvapení ale bylo hned na srazu u nádraží, kde se sešlo 54 turistů ze všech jihlavských odborů KČT, včetně pěti turistů z Třebíče.
Hlavní organizátoři M. Svatošová a manželé Veselí konečně mohli letos trasu absolvovat s turisty. Každý rok totiž trávili dobu pochodu ve Ždírci v kulturním domě, aby se věnovali přípravám a přicházejícím turistům, a vůbec všemu pro zdárný průběh zábavy.

sraz u nádraží ČD


Zpočátku velký hrozen turistů se od nádraží ČD vydal zasněženou krajinou směrem na Henčov. Lesy jsou tu prořídlé po kůrovci a krajina se tím pádem mění každým rokem. Občas cesty klouzaly, ale pády s hladkým přistáním dopadly vždycky dobře.

v Hruškových Dvorech

do Henčova

do Henčova po MTZ


vánoční výzdoba v Henčově


Zpočátku největší skupina se časem rozdělila a rychlíci přišli do hospody kulturního domu ve Ždírci dříve, než ostatní. Přibyli k nim ještě další 3 turisté, kteří dorazili z Polné a Dobronína. Jedna malá skupinka si trochu cestu pozměnila, aby se mohla zastavit v restauraci Na Rytířsku. Na Rytířsku se ještě přidaly 4 turistky z Malého Beranova. Střední, v tuto chvíli největší skupina, došla do Ždírce těsně před druhou hodinou. V malé hospůdce se turisté vystřídali s dříve příchozími, tak probíhalo vše v klidu a na každého se dostalo občerstvení.

u letištěpo MTZ
potkali jsme koně


před Ždírcem

ve Ždírci
Před třetí hodinou se téměř všichni zase sešli na zastávce autobusu, který je odvezl do Jihlavy.

než přijede autobus

skupina turistů z Třebíče


Parta z Rytířska došla do Ždírce později a měla hospůdku jen pro sebe. Taky si to patřičně užila a jeden pár zachoval zcela tradici, a na chodbě za improvizovaného zpěvu ostatních si střihl jeden taneček.(Ne)tradiční vycházka se vydařila ke spokojenosti všech. Celkem přišlo do Ždírce 61 účastníků. Turistům zrůžověly tváře od mírného mrazivého větříku a zpočátku i od sluníčka a urazili přitom 13 - 14 km.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 11. 01. 2022 | 70 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto: J. Veselý, P. Varhaníková |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server