13.05.2018: Teslácký Šotek v sobotu 19. 5. 2018
Cykloturisté Čeřínku se sejdou v 8.30 hod. na startu Tesláckého Šotka na nádvoří bývalého podniku Tesla na Havlíčkově ulici, kde si vyberou trasu. Cykloturisty povede Jirka V. Pěší turisté se sejdou ve stejnou dobu na stejném místě, kde se dohodnou, na kterou trasu se vydají Pěšáky zve Pepa K. Podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Jihlava

09.05.2018: Upozornění pro členy KČT,odbor Čeřínek Jihlava
Ve čtvrtek 17. 5. 2018 od 9,00 -11,00 a odpoledne od 15,00 -16,00 hod. se bude v klubovně KČT, odbor Čeřínek Jihlava na Erbenově ulici (kuželna Cháb) platit výlet na Českou Kanadu, který se uskuteční v sobotu 2. 6. 2018 Cena výletu je 150 Kč,-

05.05.2018: Po jihlavských stopách Gustava Mahlera, jeho rodiny a přátel
V neděli dne 13. května 2018 na počest skladatele a dirigenta Gustava Mahlera 9. tematickou komentovanou vycházku Sraz je ve 14:00 hodin v Parku Gustava Mahlera v Jihlavě, odtud půjdeme centrem města do Domu Gustava Mahlera, kde vyslechneme přednášku Ing. Milana Paláka, Individuální prohlídka Domu Gustava Mahlera ZDARMA.

Nedělní předvánoční setkání na Rounku
Třetí adventní neděli 17. 12. 2017 se u kapličky sv. Antonína Paduánského na Rounku konalo předvánoční setkání se zpíváním koled a občerstvením, které pořádají okolní obce.

Vlakem do Rantířova odjelo 16 turistů z KČT Čeřínek. Protože jsme v Rantířově byli o něco dříve, vydali jsme se do obce Rounek trochu okružní cestou nejprve po červené TZ. Z Rounku ke kapličce jsme šli po zelené a cestou jsme potkávali cedulky popisující životopis sv. Antonína.

v Rantířově na nádraží

odcházíme na Rounek

vyřezávaný včelí úl na zahrádce

u řeky Jihlavy

řeka Jihlava

na Rounku

po zelené TZ

krátké zastavení

cesta ke kapličce

U kapličky byly připraveny stánky s občerstvením. Využili jsme včasného příchodu a nabízené dobroty za dobrovolný příspěvek jsme si v klidu vychutnali. Netrvalo dlouho a začali přicházet poutníci, kteří vyšli z Rantířova až po 12. hodině. Lidé se ohřívali u velikého ohniště a zatím u kapličky hrál dechový miniorchestr. Návštěvníci s muzikanty zpívali koledy. Vánoční atmosféru krásně doplnily vznášející se sněhové vločky. Chvílemi se skromně objevilo i sluníčko.

u kapličky sv. Antonína

vánoční výzdoba u kapličky

betlém v kapličce

občerstvení

ochutnali jsme i pečené kaštany

koledy

k mání byly i texty koled

u kapličky je už plno

Zpívání ještě pokračovalo, když se část naší skupiny vydala zpět na vlak do Rantířova. Někteří naši turisté ale zůstali a později odešli do Jihlavy pěšky.

na zpáteční cestě

u nádraží v Rantířově

Tato akce byla pro nás novinkou a vycházka na ni byla neplánovaná a uskutečněná téměř na poslední chvíli. Příští rok bychom se této akce chtěli znovu účastnit. Všem se adventní neděle, strávená u kapličky, moc líbila.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 18. 12. 2017 | 353 přečtení |
Zdroj: text V. Veselá, foto V. Veselá |