Hlavní menu
  Novinky
13.04.2019: Pozvánka na 11. ročník zahájení cyklosezony 2019
neděle 21. 4. 2019 Sraz účastníků v Jihlavě na Masarykově náměstí v 9, 00 hod. Slavnostní zahájení 9,05 hod. 9,15 hod. odjezd po cyklostezce do Luk n. Jihlavou - kontrola před restaurací U Procházků. Pokračovat podle svých možností po trase Luka - Kozlov - Rytířsko - Měšín - Jihlava (20 km), nebo Luka - Bítovčice -Přímělkov- Rokštejn - Brtnice - Příseka - Puklice - Studénky - Jihlava( 28 km) Všechny cykloturisty zvou pořadatelé

13.04.2019: 29. pochod k oslavě Dne Země - 20. 4. 2019
Odjezd: Motorpal Jihlava 9:00 Větrný Jeníkov 9:15 Vzdálenost:12 km, Buřty s sebou Návrat autobusem z V. Jeníkova 16,59 hod. V Jihlavě 17,15 hod. Na pochod zve Jirka V.

06.04.2019: APRÍLOVÁ VYSOČINA - 13. DUBNA 2019
Odjezd osobního vlaku do Jihlávky (zpět z Počátky Žirovnice): Jihlava (7,33 h) - Jihlava město (7,42 h) - Staré Hory (7,44 h) Trasa je pohodová, max. 15 km: Jihlávka (příjezd v 8,38 h) – pramen řeky Jihlavy – kamenný kruh druidů – kostel sv. Kateřiny – kaple sv. Markéty – kaple sv. Vojtěcha – Smrčkův rybník – letohrádek sv. Vojtěch (prvorepublikový hotýlek) – modřínová alej – Počátky – Klátův rybník – Balkovo peklo – Počátky Žirovnice Občerstvení v Počátkách (Hostinec u Karásků, kavárna…) Odjezd rychlíkem ze stanice Počátky Žirovnice v 15,39 h s příjezdem do Jihlavy v 16,33 h Připravili: Mirek a Marta
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Moravské Budějovice – Zblovice
Na 20. ročník zimního vodáckého pochodu Moravské Budějovice – Zblovice jelo z Jihlavy vlakem asi 15 turistů do Okříšek. Zde se muselo přestoupit na osobák do Moravských Budějovic. V Okříškách také do osobáku nastoupila skupina turistů z Třebíče.

V Moravských Budějovicích na nádraží již čekal autobus a všechny turisty odvezl do Nových Syrovic, odkud se už šlapalo pěšky do Zblovic.

na nádraží v Jihlavě
v Nových Syrovicích


Začátek cesty vedl po silnici. Foukal dost silný studený vítr, obloha byla zatažená, ale turisté si libovali, že aspoň neprší. Na silnici i dál na lesní cestě ležely mokré zbytky umrzlého sněhu. Postupovalo se velmi opatrně, aby někdo neuklouzl a nepřivodil si nějaký úraz.na cyklostezce


na Černá Blata


Po cyklostezce jsme došli na Černá Blata, kde bývá každý rok připraven ohýnek na opečení buřtíků a teplý čaj s „chladičem“. Už z dálky jsme na místě odpočinku uviděli těžkou lesní techniku, která znejistila naše očekávání plápolajícího ohýnku a zastavení s opékáním. Nakonec se ukázalo, že ohýnek je na svém místě, a turisté, kteří přišli o něco dříve, již opékají. Opekli jsme si taky a potom se vydali kousek po silnici a pak po cyklostezce jsme došli do Zblovic – cíle pochodu.

lesní technika na Černých Blatech

vyslyšíme prosbu lesaLetos jsme přišli o trochu dříve, tak sál v kulturním domě nebyl ještě zaplněn, a my si v klidu dopřáli dobrý oběd a doplnili pitný režim. Mezitím se sál rychle naplnil.

v kulturním domě ve Zblovicích


Před 15. hodinou se začali turisté shromažďovat před kulturním domem a čekali na autobus. Při čekání se dokonce krátce ukázalo zvědavé sluníčko. V 15 hodin přijel první objednaný autobus a část turistů odvezl do Moravských Budějovic na nádraží. Tento první autobus se naplnil do posledního místečka – dalo by se říct do poslední skulinky. Někteří stáli jen na jedné noze, a to snad ani ne na své. Většina totiž chtěla odjet v 16 hodin osobáčkem do Okříšek. Tam se teprve rozdělila skupina na Třebíč a na Jihlavu.

než přijede autobus

autobus přijíždí

plný autobus turistů

nádraží M. Budějovice


Na pochodu se ušlapalo 12 km. Moravskobudějovičtí vodáci mívají pochod vždycky dobře zorganizovaný a turisté si opět užili pohodovou sobotu.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 14. 01. 2019 | 296 přečtení |
Zdroj: text. V. Veselá, foto:V.Veselá, E.Horská, P.Varhaníková |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server