Hlavní menu
  Novinky
07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Moravské Budějovice – Zblovice
Na 20. ročník zimního vodáckého pochodu Moravské Budějovice – Zblovice jelo z Jihlavy vlakem asi 15 turistů do Okříšek. Zde se muselo přestoupit na osobák do Moravských Budějovic. V Okříškách také do osobáku nastoupila skupina turistů z Třebíče.

V Moravských Budějovicích na nádraží již čekal autobus a všechny turisty odvezl do Nových Syrovic, odkud se už šlapalo pěšky do Zblovic.

na nádraží v Jihlavě
v Nových Syrovicích


Začátek cesty vedl po silnici. Foukal dost silný studený vítr, obloha byla zatažená, ale turisté si libovali, že aspoň neprší. Na silnici i dál na lesní cestě ležely mokré zbytky umrzlého sněhu. Postupovalo se velmi opatrně, aby někdo neuklouzl a nepřivodil si nějaký úraz.na cyklostezce


na Černá Blata


Po cyklostezce jsme došli na Černá Blata, kde bývá každý rok připraven ohýnek na opečení buřtíků a teplý čaj s „chladičem“. Už z dálky jsme na místě odpočinku uviděli těžkou lesní techniku, která znejistila naše očekávání plápolajícího ohýnku a zastavení s opékáním. Nakonec se ukázalo, že ohýnek je na svém místě, a turisté, kteří přišli o něco dříve, již opékají. Opekli jsme si taky a potom se vydali kousek po silnici a pak po cyklostezce jsme došli do Zblovic – cíle pochodu.

lesní technika na Černých Blatech

vyslyšíme prosbu lesaLetos jsme přišli o trochu dříve, tak sál v kulturním domě nebyl ještě zaplněn, a my si v klidu dopřáli dobrý oběd a doplnili pitný režim. Mezitím se sál rychle naplnil.

v kulturním domě ve Zblovicích


Před 15. hodinou se začali turisté shromažďovat před kulturním domem a čekali na autobus. Při čekání se dokonce krátce ukázalo zvědavé sluníčko. V 15 hodin přijel první objednaný autobus a část turistů odvezl do Moravských Budějovic na nádraží. Tento první autobus se naplnil do posledního místečka – dalo by se říct do poslední skulinky. Někteří stáli jen na jedné noze, a to snad ani ne na své. Většina totiž chtěla odjet v 16 hodin osobáčkem do Okříšek. Tam se teprve rozdělila skupina na Třebíč a na Jihlavu.

než přijede autobus

autobus přijíždí

plný autobus turistů

nádraží M. Budějovice


Na pochodu se ušlapalo 12 km. Moravskobudějovičtí vodáci mívají pochod vždycky dobře zorganizovaný a turisté si opět užili pohodovou sobotu.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 14. 01. 2019 | 399 přečtení |
Zdroj: text. V. Veselá, foto:V.Veselá, E.Horská, P.Varhaníková |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server