07.07.2019: Bedřichovská padesátka -13. 7. 2019
Start: hala TJ Sokol Bedřichov od 6,00 - 13,00 Cíl: hala TJ Sokol Bedřichov do 18,00 hod. Startovné. 15 Kč, mládež do 15 let a členové KČT 10 Kč. Podrobnosti o trasách ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava. Na Vaši účast se těší pořadatelé.

23.06.2019: KAMENSKÉ ALEJE v sobotu 29. června 2019
Trasy budou vyznačeny v mapkách, které dostanou účastníci při zápisu na startu. Na trasách 10 a 20 km, bude možnost občerstvení. Odjezd vlaku z Jihlavy města: 9,10 hod, Hl. n. 9,22 hod, příjezd Kamenná: 9,35 hod Odjezd z Kamenná: 14,20 hod., 16,20 hod. Vycházka je idividuální

15.06.2019: Po Vysočině s Gustavem Mahlerem - v neděli dne 23. června 2019
Program : 07:30 Odjezd autobusu z Jihlavy, tř. Legionářů (u parkoviště za Billou) 08:30 Slavnostní zahájení akce 08:45 Odchod účastníků akce na trasy 1. varianta : Želiv (klášter) – zelená turistická značka – Vřesník – Lískovice – Lhotice – Speřice – Holušice – Kaliště u Humpolce (penzion = rodný dům Gustava Mahlera – možnost jednoduchého občerstvení) – Proseč – červená turistická značka – Světlický Dvůr – Humpolec (nádraží ČD) cca 25 km 2. varianta : Želiv (klášter) – červená turistická značka – u hydroelektrárny odbočka na zelenou turistickou značku – stále podél Želivky až k Rokosovu Mlýnu – po zelené turistické značce vystoupáme lesem až na silnici – odbočka vlevo do Hněvkovic – nadejdeme dálnici D1 a přijdeme na nádraží ČD v Humpolci. cca 13 km Poznámka : Pro účastníky je zajištěn přesun osob z Jihlavy do Želiva ZDARMA – sraz v ul. Legionářů v 7:15 hod. na parkovišti za Billou, odjezd autobusu v 7:30 hod. Další podrobnosti ve skříňkách KČT,odbor Čeřínek Kontakt: ivana.svobodova2@seznam.cz, tel. 605 105 297

Moravské Budějovice – Zblovice
Na 20. ročník zimního vodáckého pochodu Moravské Budějovice – Zblovice jelo z Jihlavy vlakem asi 15 turistů do Okříšek. Zde se muselo přestoupit na osobák do Moravských Budějovic. V Okříškách také do osobáku nastoupila skupina turistů z Třebíče.

V Moravských Budějovicích na nádraží již čekal autobus a všechny turisty odvezl do Nových Syrovic, odkud se už šlapalo pěšky do Zblovic.

na nádraží v Jihlavě

v Nových Syrovicích

Začátek cesty vedl po silnici. Foukal dost silný studený vítr, obloha byla zatažená, ale turisté si libovali, že aspoň neprší. Na silnici i dál na lesní cestě ležely mokré zbytky umrzlého sněhu. Postupovalo se velmi opatrně, aby někdo neuklouzl a nepřivodil si nějaký úraz.

na cyklostezce

na Černá Blata

Po cyklostezce jsme došli na Černá Blata, kde bývá každý rok připraven ohýnek na opečení buřtíků a teplý čaj s „chladičem“. Už z dálky jsme na místě odpočinku uviděli těžkou lesní techniku, která znejistila naše očekávání plápolajícího ohýnku a zastavení s opékáním. Nakonec se ukázalo, že ohýnek je na svém místě, a turisté, kteří přišli o něco dříve, již opékají. Opekli jsme si taky a potom se vydali kousek po silnici a pak po cyklostezce jsme došli do Zblovic – cíle pochodu.

lesní technika na Černých Blatech

vyslyšíme prosbu lesa

Letos jsme přišli o trochu dříve, tak sál v kulturním domě nebyl ještě zaplněn, a my si v klidu dopřáli dobrý oběd a doplnili pitný režim. Mezitím se sál rychle naplnil.

v kulturním domě ve Zblovicích

Před 15. hodinou se začali turisté shromažďovat před kulturním domem a čekali na autobus. Při čekání se dokonce krátce ukázalo zvědavé sluníčko. V 15 hodin přijel první objednaný autobus a část turistů odvezl do Moravských Budějovic na nádraží. Tento první autobus se naplnil do posledního místečka – dalo by se říct do poslední skulinky. Někteří stáli jen na jedné noze, a to snad ani ne na své. Většina totiž chtěla odjet v 16 hodin osobáčkem do Okříšek. Tam se teprve rozdělila skupina na Třebíč a na Jihlavu.

než přijede autobus

autobus přijíždí

plný autobus turistů

nádraží M. Budějovice

Na pochodu se ušlapalo 12 km. Moravskobudějovičtí vodáci mívají pochod vždycky dobře zorganizovaný a turisté si opět užili pohodovou sobotu.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 14. 01. 2019 | 399 přečtení |
Zdroj: text. V. Veselá, foto:V.Veselá, E.Horská, P.Varhaníková |