Hlavní menu
  Novinky
17.02.2019: Radňov – H. Brod 23. 2. 2019
Pojedeme os. vlakem z Jihlavy 7,27 do Havlíčkova Brodu příjezd do H. Brodu 7,51 hod. Přestoupíme na vlak z odjezdem z H. Brodu 8,07 hod. Příjezd do Radňova 8,25 hod. Půjdeme po MTZ do H. Brodu, délka vycházky asi 13 km. Odjezd z H. Brodu do Jihlavy vlakem buď ve 14,05 (je zde plánovaná výluka mezi Šlapanovem a Dobronínem) nebo 16,05 hod. Příjezd do Jihlavy 14,34, nebo 16,35 hod. Na vycházku zve Petr

10.02.2019: ZIMA NA JIHU . sobota 16. února 2019
Odjezd rychlíku do stanice Počátky-Žirovnice: (jízdenka zpáteční Počátky-Žirovnice) Jihlava 9,25 h , Jihlava město 9,29 h Trasa 12 km (lze zkrátit): Stojčín – les Budín – Žirovnice Hutní a Mlýnský rybník, památky města – rybník Budín – Panistávek – Stojčín Občerstvení v restauraci hotelu Artaban. Zpáteční rychlík ze stanice Počátky Žirovnice v 15,39 hodin. připravili Mirek a Marta

02.02.2019: Za sv. Valentýnem - V neděli 10. 2. 2019
Odjezd os. vlaku z Jihlavy: Hl. nádraží 10,45 hod. Ji. město 10,48 hod. St. Hory 10,51 hod. Jízdenka do Rantířova. Turisté, kteří půjdou z Jihlavy, se sejdou na konečné zastávce trolejbusové linky „B“ Na Dolech v 9.20 hod. Půjdeme modřínovou alejí do Rantířova na nádraží, kde se sejdeme s ostatními turisty v 11,00 hod. Odtud půjdeme přes Vyskytnou ke kapličce sv. Antonína Paduánského. Od kapličky se vydáme do Rantířova, kde je možnost se občerstvit v restauraci U Golema. Délka nenáročné vycházky asi 10 km. Kdo ještě bude mít sílu a chuť a dovolí to počasí, může jít pěšky do Jihlavy. Vlak z Rantířova pojede ve 14,57 nebo 16,59 hod. Na vycházku zve všechny turisty i ostatní zájemce V. Veselá
  Vyhledávání

Vyhledat text

  Chata Čeřínek
  Reklama
Moravské Budějovice – Zblovice
Na 20. ročník zimního vodáckého pochodu Moravské Budějovice – Zblovice jelo z Jihlavy vlakem asi 15 turistů do Okříšek. Zde se muselo přestoupit na osobák do Moravských Budějovic. V Okříškách také do osobáku nastoupila skupina turistů z Třebíče.

V Moravských Budějovicích na nádraží již čekal autobus a všechny turisty odvezl do Nových Syrovic, odkud se už šlapalo pěšky do Zblovic.

na nádraží v Jihlavě
v Nových Syrovicích


Začátek cesty vedl po silnici. Foukal dost silný studený vítr, obloha byla zatažená, ale turisté si libovali, že aspoň neprší. Na silnici i dál na lesní cestě ležely mokré zbytky umrzlého sněhu. Postupovalo se velmi opatrně, aby někdo neuklouzl a nepřivodil si nějaký úraz.na cyklostezce


na Černá Blata


Po cyklostezce jsme došli na Černá Blata, kde bývá každý rok připraven ohýnek na opečení buřtíků a teplý čaj s „chladičem“. Už z dálky jsme na místě odpočinku uviděli těžkou lesní techniku, která znejistila naše očekávání plápolajícího ohýnku a zastavení s opékáním. Nakonec se ukázalo, že ohýnek je na svém místě, a turisté, kteří přišli o něco dříve, již opékají. Opekli jsme si taky a potom se vydali kousek po silnici a pak po cyklostezce jsme došli do Zblovic – cíle pochodu.

lesní technika na Černých Blatech

vyslyšíme prosbu lesaLetos jsme přišli o trochu dříve, tak sál v kulturním domě nebyl ještě zaplněn, a my si v klidu dopřáli dobrý oběd a doplnili pitný režim. Mezitím se sál rychle naplnil.

v kulturním domě ve Zblovicích


Před 15. hodinou se začali turisté shromažďovat před kulturním domem a čekali na autobus. Při čekání se dokonce krátce ukázalo zvědavé sluníčko. V 15 hodin přijel první objednaný autobus a část turistů odvezl do Moravských Budějovic na nádraží. Tento první autobus se naplnil do posledního místečka – dalo by se říct do poslední skulinky. Někteří stáli jen na jedné noze, a to snad ani ne na své. Většina totiž chtěla odjet v 16 hodin osobáčkem do Okříšek. Tam se teprve rozdělila skupina na Třebíč a na Jihlavu.

než přijede autobus

autobus přijíždí

plný autobus turistů

nádraží M. Budějovice


Na pochodu se ušlapalo 12 km. Moravskobudějovičtí vodáci mívají pochod vždycky dobře zorganizovaný a turisté si opět užili pohodovou sobotu.


| Autor: Jirka | Vydáno dne 14. 01. 2019 | 117 přečtení |
Zdroj: text. V. Veselá, foto:V.Veselá, E.Horská, P.Varhaníková |
| Informační e-mail | Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server