19.05.2019: Vycházka na Naučnou stezku Čeřínek se uskuteční v neděli 26. 5. 2019
Odjezd z Jihlavy hl.n. 7,33 hod, Jih. město 7,42 hod., Staré Hory 7,44 hod. Jízdenka do Dolní Cerekve. Půjdeme po NS Čeřínek na turistickou chatu Čeřínek a do Kostelce na vlak. Odjezd z Kostelce os.vl. 14,45 hod., 16,15 hod. Rychlík. Příjezd Jihlava 15,14 hod., nebo 16, 33 hod. Na vycházku zvou Veselí

19.05.2019: Teslácký Šotek 25. 5. 2019
START: Jihlava, Havlíčkova ul. č. 30, areál někdejšího podniku Tesla Jihlava, od 6:30 hod. do 9:00 hod. CÍL: ZOO – vchod z parkoviště v městském parku Heulos – ukončení akce v 17:00 hod. Účast na Tesláckém Šotku je idividuální, podrobnosti ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava TRASY PRO PĚŠÍ TURISTY: 12, 17, 20, 26, 31 a 43 km. TRASY PRO CYKLOTURISTY: 17, 42, 57 a 75 km. Cykloturisté se sejdou v 8,00 hodin na startu, kde se domluvíme na délce trasy.

11.05.2019: Údolí Žejbro - sobota 18. května 2019
Jízdenka zpáteční Chrast u Chrudimi + Chrast – Vrbatův Kostelec – jednosměrná Odjezd vlaku s několika přestupy: Staré Hory (7,12 h) - Jihlava město (7,16 h) – Jihlava (7,27 h) do Havl. Brodu z Havlíčkova Brodu (8,07 h) do Hlinska z Hlinska (9,04 h) do Chrasti u Chrudimi z Chrasti u Chrudimi (9,38 h) do Vrbatova Kostelce (příjezd v 9,48 h) !!! Trasa (12 km) vede částečně pěšinou ve svahu, kde se pochoduje „za sebou“ není vhodná pro osoby, které potřebují doprovod !!! Občerstvení v restauraci Hotelu Dvořák v Chrasti. Odjezd spěšným vlakem z Chrasti v 16,25 h do Hlinska, z Hlinska os. vlak v 17,06 h do Havlíčkova Brodu z Havlíčkova Brodu os. vlak v 18,05 h do Jihlavy Připravili: Mirek + Marta

Mikulášská vycházka na Čeřínek 8. 12. 2018
Stalo se již tradicí, že kolem Mikuláše pořádáme vycházku na turistickou chatu Čeřínek. Věra a Jirka naplánovali vycházku vlakem do Kostelce a pěšky 5,5 km na chatu a odpoledne zpátky pěšky do Dolní Cerekve a vlakem do Jihlavy.

Na vlakovém nádraží v Jihlavě se sešlo 17 turistů. Odjeli do Kostelce a po ZTZ se vydali na Čeřínek. U křížku na rozcestí nad Cejlí se společně vyfotili a pokračovali po ZTZ lesní cestou k turistické chatě na Čeřínku. Zde již čekala sedmičlenná skupina turistů, kteří jeli z Jihlavy dříve rychlíkem a na chatu šli přes Cejli. Bylo to pro příchozí skupinu překvapení.

v Kostelci

cestou na Čeřínek

na rozcestí

společně na Čeřínek

po ZTZ

rozcestí Pod Čeřínkem

slámový betlém v Cejli

V chatě v restauraci si každý dal něco na zahřátí. Kdo měl zájem, tak si pochutnal na výborném zvěřinovém guláši, a nebo si dal jen polévku. Aby Mikulášská vycházka nebyla jen tak, každý účastník dostal ke kávě od Věry vlastnoručně upečený a vánočně ozdobený perníček a pamětní list, vytvořený pro tuto akci.
Při povídání čas utíkal, a tak se přiblížila hodina odchodu do Dolní Cerekve na vlak.

v restauraci na Čeřínku

perníčky od Mikuláše

Na zpáteční cestu nám svítilo sluníčko, jako by ani nebyl prosinec s deštivou předpovědí na tento den. Obloha byla protkaná místy tmavými mraky a to dodávalo krajině zvláštní světlo s pěknými výhledy.

turistická chata Čeřínek

cesta po ŽTZ do D. Cerekve

u lomu

krajina u D. Cerekve

betlém v D. Cerekvi

k nádraží

V pohodovém tempu ušlo 24 turistů 12 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 09. 12. 2018 | 278 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto V. Veselá a P. Varhaníková |