17.03.2019: Upozornění pro přihlášené na ZJTS do Humpolce 23. 3. 2019
Odjezd autobusu z parkoviště za BILLOU v 7,00 hod. Odjezd z Humpolce v 16,00 hod. Podrobnosti o programu ZJTS ve skříňkách KČT, odbor Čeřínek Jihlava, u hlavního nádraží a na poště na náměstí

10.03.2019: JARNÍ VODY 16. března 2019
Odjezd vlaku z hlavního nádraží Jihlava v 7,27 hodin do zastávky ZÁVRATEC (přes Havlíčkův Brod s přestupem (v 8.00 h) na rychlík do Čáslavi a v Čáslavi (v 9.12 h) na osobáček směr Třemošnice) 13 km převážně přírodního charakteru pěšina místy vede svahem nad řekou!!! (lze zkrátit na polovinu bez svahu – tj. z Ronova nad Doubravou využít vláček v 12,18 h do Žlebů a odtud procházkou k zámku a do parku) Trasa: Ztracenec – Mladotice – Chitussiho údolí – vodní tunel na Doubravě – kostel sv. Kříže – Ronov nad Doubravou – Sádecký most – údolím Doubravy do Žlebů Občerstvení v Hospůdce U Kosů (!!! pouze nápoje, klobása !!!) Svačinu proto s sebou. Zpáteční vlak ze Žlebů v 14,31 h do Čáslavi, z Čáslavi rychlík v 15,08 do H. Brodu, z H. Brodu osobní vlak v 16,05 h (odjezd dalšího spoje přesně o 2 hodiny déle) Při nepřízni počasí může být trasa pozměněna. Připravili: Mirek a Marta

04.03.2019: Upozornění pro zájemce na Poslední puchýř v Olomouci
ve dnech 14. -17. 11. 2019 Dostavte se ve čtvrtek 7. 3. 2019 v 9,00 do klubovny KČT, odbor Čeřínek Jihlava (kuželna Cháb). Je potřeba domluvit ubytování. Nebo volejte co nejdříve tel: 604 456 475

Mikulášská vycházka na Čeřínek 8. 12. 2018
Stalo se již tradicí, že kolem Mikuláše pořádáme vycházku na turistickou chatu Čeřínek. Věra a Jirka naplánovali vycházku vlakem do Kostelce a pěšky 5,5 km na chatu a odpoledne zpátky pěšky do Dolní Cerekve a vlakem do Jihlavy.

Na vlakovém nádraží v Jihlavě se sešlo 17 turistů. Odjeli do Kostelce a po ZTZ se vydali na Čeřínek. U křížku na rozcestí nad Cejlí se společně vyfotili a pokračovali po ZTZ lesní cestou k turistické chatě na Čeřínku. Zde již čekala sedmičlenná skupina turistů, kteří jeli z Jihlavy dříve rychlíkem a na chatu šli přes Cejli. Bylo to pro příchozí skupinu překvapení.

v Kostelci

cestou na Čeřínek

na rozcestí

společně na Čeřínek

po ZTZ

rozcestí Pod Čeřínkem

slámový betlém v Cejli

V chatě v restauraci si každý dal něco na zahřátí. Kdo měl zájem, tak si pochutnal na výborném zvěřinovém guláši, a nebo si dal jen polévku. Aby Mikulášská vycházka nebyla jen tak, každý účastník dostal ke kávě od Věry vlastnoručně upečený a vánočně ozdobený perníček a pamětní list, vytvořený pro tuto akci.
Při povídání čas utíkal, a tak se přiblížila hodina odchodu do Dolní Cerekve na vlak.

v restauraci na Čeřínku

perníčky od Mikuláše

Na zpáteční cestu nám svítilo sluníčko, jako by ani nebyl prosinec s deštivou předpovědí na tento den. Obloha byla protkaná místy tmavými mraky a to dodávalo krajině zvláštní světlo s pěknými výhledy.

turistická chata Čeřínek

cesta po ŽTZ do D. Cerekve

u lomu

krajina u D. Cerekve

betlém v D. Cerekvi

k nádraží

V pohodovém tempu ušlo 24 turistů 12 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 09. 12. 2018 | 208 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto V. Veselá a P. Varhaníková |