12.01.2019: Slavnostní oheň na Čeřínku, v sobotu 19. 1. 2019
Pojedeme rychlíkem z Jihlavy hl. n. v 9:25 hod. (Jihlava město 9:29 hod.) do Kostelce a vydáme se po zelené TZ na Čeřínek (5 km). Do batůžku si nezapomeneme přibalit klobásku na opečení. Návrat z Čeřínku po zelené TZ do Kostelce nebo po žluté TZ do Dolní Cerekve (5,5 km), odtud vlakem do Jihlavy. Odjezdy z Kostelce: 14:15 R; 14:45 os; 16:15 R Odjezdy z Dolní Cerekve: 14:40 os; 16:43 os Na Čeřínek zvou Svatošovi a Veselí

06.01.2019: 20. ZIMNÍ ZBLOVICE
V sobotu 12. 1. 2019 pojedeme rychlíkem z hl. n. v Jihlavě v 8,40 hod. do Okříšek, přestup na os. vlak do Mor. Budějovic, příjezd v 9,52 hod. Na nádraží bude čekat autobus, který nás doveze do Nových Syrovic. Z Nových Syrovic půjdeme do Zblovic. Špekáček na opečení si vezměte s sebou!! Ze Zblovic nás odveze autobus na vlak do Mor. Budějovic. Odjezd z Mor. Budějovic 16,03 hod. nebo 18,03 hod. do Okříšek. Přestup na rychlík do Jihlavy, příjezd Jihlava 17,18 hod. nebo 19,18 hod. Na vycházku všechny zvou Veselí

28.12.2018: Novoroční vycházka na Šacberk – Rudný
1. 1. 2019 se sejdeme ve 13,00 hod. u Jitřenky, společně se vydáme na Šacberk – Rudný, pozdravíme se s turisty ostatních jihlavských odborů a zároveň můžeme přispět na turistickou akci „Novoroční čtyřlístek.“ Na vycházku Vás zvou V+J Veselí

Mikulášská vycházka na Čeřínek 8. 12. 2018
Stalo se již tradicí, že kolem Mikuláše pořádáme vycházku na turistickou chatu Čeřínek. Věra a Jirka naplánovali vycházku vlakem do Kostelce a pěšky 5,5 km na chatu a odpoledne zpátky pěšky do Dolní Cerekve a vlakem do Jihlavy.

Na vlakovém nádraží v Jihlavě se sešlo 17 turistů. Odjeli do Kostelce a po ZTZ se vydali na Čeřínek. U křížku na rozcestí nad Cejlí se společně vyfotili a pokračovali po ZTZ lesní cestou k turistické chatě na Čeřínku. Zde již čekala sedmičlenná skupina turistů, kteří jeli z Jihlavy dříve rychlíkem a na chatu šli přes Cejli. Bylo to pro příchozí skupinu překvapení.

v Kostelci

cestou na Čeřínek

na rozcestí

společně na Čeřínek

po ZTZ

rozcestí Pod Čeřínkem

slámový betlém v Cejli

V chatě v restauraci si každý dal něco na zahřátí. Kdo měl zájem, tak si pochutnal na výborném zvěřinovém guláši, a nebo si dal jen polévku. Aby Mikulášská vycházka nebyla jen tak, každý účastník dostal ke kávě od Věry vlastnoručně upečený a vánočně ozdobený perníček a pamětní list, vytvořený pro tuto akci.
Při povídání čas utíkal, a tak se přiblížila hodina odchodu do Dolní Cerekve na vlak.

v restauraci na Čeřínku

perníčky od Mikuláše

Na zpáteční cestu nám svítilo sluníčko, jako by ani nebyl prosinec s deštivou předpovědí na tento den. Obloha byla protkaná místy tmavými mraky a to dodávalo krajině zvláštní světlo s pěknými výhledy.

turistická chata Čeřínek

cesta po ŽTZ do D. Cerekve

u lomu

krajina u D. Cerekve

betlém v D. Cerekvi

k nádraží

V pohodovém tempu ušlo 24 turistů 12 km.

| Autor: Jirka | Vydáno dne 09. 12. 2018 | 126 přečtení |
Zdroj: text: V. Veselá, foto V. Veselá a P. Varhaníková |